škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hydra (Ibrahim Bey) spaceback jant, yay, spacer

DDŞ · 27 · 7927

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hydra nickli Ibrahim Abi'nin rapid spacebacki gectigimiz gunlerde evrim surecine basladi. Kendisinin konu acmasi fiziki sebeplerden oturu zor oldugu icin benden rica etti. Bende konusunu aciyorum :)

Oncelikle araca voghland 30mm spor yay takildi. Ardindan Fifteen52 gun metal jantlar ve DDS Performans spacerlar (on 15mm, arka 20mm) monte edildi.

Yuruyen aksam konusunda yaptigi guzel uygulamalarla hem hos bir goruntu hem de cok iyi bir yol tutus elde etti. Gule gule kullansin.

jant ve spacerdan once sadece yayli hali

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel olmuş...yay sertliği nasıl? Kışa giriyoruz diye erteledim ama sırada ben varım...3 cm lik bir işim var...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah kırmızı yanıyo zaten yayların kalitesini biliyoruz ama jantlar daha hoş bir model seçilebilirdi sanli

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi bunlar moda...buna da yakışmış bence...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;543630
Güzel olmuş...yay sertliği nasıl? Kışa giriyoruz diye erteledim ama sırada ben varım...3 cm lik bir işim var...

Spor yaydir illaki sert olur abi. Sert olmak zorunda zira sert olmazsa tekerlek davlumbaza vurur ;)

He konfordan vaz gecemem diyosan illa abi bekle air ride yapayim :)
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2015, 23:23:20 Gönderen: DDŞ »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
jantlardan sonra sti görünümünü andırmış ama biraz küçük gelmiş sanki. bi boy büyütülse daha tatlı olabilirdi. yine de elinize sağlık çok güzel olmuş :)

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Maasallah guzel olmus,,, bende en fazla 45 yanak secilmesinden yanayim. 50 yanak lastik secimi janti gizlemis. Belki biraz daha basilsa fark kapanabilir.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ellerinize saglık, güzel olmus, spacerlarında marka oldu artık, tebrikler, bu fifteen52 de uzun Skodalara iyi gidiyor valla,:ok:, fabia sw yede iyi gitmisti,

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle çok emeği geçen DDŞ (Doğukan)'a teşekkür etmek istiyorum benden önce en çok heyecanlanan ve işi takip eden o oldu.

ve herkeze beğenileri için de teşekkür ediyorum

Alıntı yapılan: Engin E.;543630

Vogtland yay markasını ilk defa kullandım daha önceki kullandığım marka eibach idi. o markana nazaran biraz daha konforlu bu ürün beğendim hoşuma gitti

Alıntı yapılan: Esariipek;543641
Maşallah kırmızı yanıyo zaten yayların kalitesini biliyoruz ama jantlar daha hoş bir model seçilebilirdi sanli

Projede jant seçeneği yoktu. bu jantlar bi nevi süpriz oldu seçme şansıda yoktu

Alıntı yapılan: noxy44;543745
jantlardan sonra sti görünümünü andırmış ama biraz küçük gelmiş sanki. bi boy büyütülse daha tatlı olabilirdi. yine de elinize sağlık çok güzel olmuş :)

bizim araçlarda kullanılan lastik ebadı bayağı zorlayan bir ebat 215-45-16 gibi bir ebat kullanmışlar daha büyütmeye kalkınca yanak genişliği dahada düşeceği için ve uzun yol çok katettiğim için malum türkiye yollarının da durumu ortada olunca pek riske etmek istemedim.

Alıntı yapılan: Yeşil R53;543802
Maasallah guzel olmus,,, bende en fazla 45 yanak secilmesinden yanayim. 50 yanak lastik secimi janti gizlemis. Belki biraz daha basilsa fark kapanabilir.

Orjinal jantlar için aldığım kışlık lastik ebadı idi. jant sonradan işin içine girince  duruşu biraz farketti. 215-45-16 ları takınca daha güzel duracagına eminim

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun yol düşünülünce tabi haklısınız. yakışmış ama güzel tercih olmuş :)

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vogtland'in spaceback icin urettigi yay mi yoksa vag grubu uyumlu mu?

Öncesi sonrasi arasinda fark varmi acaba 3cm yay takmak yerine 5cm mi tercih etmeliyiz.Davlumbaza sürter mi?

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;543927
uzun yol düşünülünce tabi haklısınız. yakışmış ama güzel tercih olmuş :)

Teşekkürler tekrardan

Alıntı yapılan: a.L.i;543945
Vogtland'in spaceback icin urettigi yay mi yoksa vag grubu uyumlu mu?

Öncesi sonrasi arasinda fark varmi acaba 3cm yay takmak yerine 5cm mi tercih etmeliyiz.Davlumbaza sürter mi?

Vag grubunda rapid sedan spaceback ve seat toledo uyumlu.

Sonrasındaki fark araçtaki saga sola esneme azaldı. 3 yeterli bence 5 cm de çok konforlu olmaz ve spor amörtisör lede yayları desteklemen lazım.  Bende şuan sürtme olmadı et46,5 dan et35 e düşmeme rağmen  ama yanak genişliğim 50 ve sınırdayım. Orijinal lastiklere geçince konforun biraz daha sertleşeceğini düşünüyorum.

Alıntı yapılan: Yeşil R53;543968
Vogtland yayin guncel fiyati nedir

Tuningciler tutturabildiklerine satıyorlar 545 dîyende var 680 diyende