škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DDŞ Performans MG-F coilover dönüşüm kiti imalatı ve uygulaması

DDŞ · 31 · 10114

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazı arkadaşların bildiği üzere kısa bir süre önce spor helezon üretimine başlamış bulunmaktayım.

çoook eski bir skodacı olan rıza abim kıbrıstan bir gün beni aradı. yakın bir arkadaşında mgf olduğunu ve aracın orjinal süspansiyon sisteminde sıkıntı olduğunu. parçasının da dünya genelinde bulunmadığını. bu yüzden aracın kullanılmaz halde olduğunu ve bişeyler yapmamız gerektiğini söyledi.

Rıza abiyle beraber inandıktan sonra ya Allah dedik ve projeye başladık. yaklaşık 2 ay sürdü. sonunda 2 haftadır araç benim yaptığım coilover kit üzerinde sağlıklı bir şekilde yürüyor.

Olayı baştan daha detaylı analtacak olursam;

mg-rover üretimi durmuş bir ingiliz markası. zamanında mg firmasının üretmiş olduğu F modeli üstü açık arakdan motorlu tatlı bir araba. Aracın orjinal süspansiyon sisteminde, bildiğimiz yaylar yerine hidrolikli körükler bulunmakta. Bu körükler zamanla arıza verip işlevsiz hale gelmekte. Dolayısıyla araç yere çöküyor ve kullanılamaz hale geliyor.

peki biz naaptık? bu hidrolikli körükleri iptal ettik. yerine bir yay sistemi imal ettik ve bir ayar vidası yardımıyla da yaylara yükseklik ayarı verdik.

lafı fazla uzatmadan görsellere geçeyim:

https://www.youtube.com/watch?v=wLypy-u_7PM

(Acil işim çıktı şimdi. sonra yükliycem fotoğrafları. bu videosu sadece)

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğukanım seni forumun babayiğidi ilân edelim.:D
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Reyiz tebrik ederim çok uğraştın ama Türkün gücünü dünyaya gösterdin [emoji106][emoji2]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İş zaten zor, bir de üstüne uzaktaki araç için böyle bir projeyi gerçekleştirmek hakikaten çok zor. Ancak, Doğukan'ı tanıdığım için ben şaşırmıyorum açıkçası:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
yay için DDS performansa bende başvurdum, sıradayım. arabayı bırakabilirsem benimde DDS performans marka yayım olacak :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;518709
yay için DDS performansa bende başvurdum, sıradayım. arabayı bırakabilirsem benimde DDS performans marka yayım olacak :)

Aaah şu kahrolası zaman [emoji23] neyse bu iş nevzat işine dönmez Doğukana bırakırsın arabayı işin çıkarsa abi [emoji2]

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Esariipek;518712
Aaah şu kahrolası zaman [emoji23] neyse bu iş nevzat işine dönmez Doğukana bırakırsın arabayı işin çıkarsa abi [emoji2]

Aynen Doğukan'a anahtarı bıraktım mı o halleder ;)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hepinize ayri ayri tesekkur ederim. Tam dukkani kapama saatine denk geldi fotolarini koyamadim. Koyucam birazdan :)

Isten gucten yetisemiyorum bazi seylere yakinda dds performans golf mk3 spor helezonlarla burda olucam sonrasi var zaten furkan abi basta olmak uzere :))

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Tabi ilk etapta yaptigim sette basari saglayamadik. Akabinde gerekli iyilestirmeleri yapip yayini dahi boyayamadan gonderdim (acelemiz vardi). 2. Seferde cok sukur dertsiz tasasiz fisir fisir oldular :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

2. Seferde de basarili olamasaydim boyle yapmayi dusunuyodum :D

Onu bunu gecin de coilover yapabiliyorum ama mobilden boyutlandirarak foto yukleyemiyorum :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada sana daha afili bir yazı karakteri lazım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;518755
Bu arada sana daha afili bir yazı karakteri lazım.
Alıntı yapılan: DDŞ!;518765
Sanirim lazim abi. Daha isin makyaj kismina gecemedim :)
Hem zaten DDŞ Performans da ne demek ki. Babayiğit Performans yap o ismi de.:rm::aman::kork2::gach:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay helal olsun, yerli üretim bir yayımız var artık. Bence bunu boşta bırakma, teknogirişime başvur,