škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Spacerlarimi taktim

DDŞ · 41 · 9635

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birkac ay once kendim tasarlayip imal ettigim spacerlarimi nihayet gecen gun takabildim.

Once fotograflarla goruntu sonra detaylar.

Oncesi buydu

Sonrasi da bu

Solda var sagda yok. (Arabanin yeri kotu oldugu icin duzgun aci yakalayamadim. Bi ara da su arka tamponu duzeltsem guzel olabilir aslinda guzel bi kaldirim buliyim da :D )

Bunlar da gece fotolari gunduz cekmeye firsat bulamadim.

Gelelim isin teknik kismina. Sadece arkalara taktim. 20mm genisliginde. Arka aks iz genisligi 4cm artmis oldu. Goruntu olarak lastikler camurluklara sifir oldu bu guzel bir arti ancak daha cok hosuma giden kisim yol tutusu oldu. Bi yayin kattigi arti kadar olmasa da gozle gorulur elle turulur bir iyilesme durumu soz konusu. Eskiden arkanin kopma egiliminde oldugu hareketlerde arka artik daha stabil. Kafa nereye popo oraya modunda takiliyor arac biraz daha. Hava sicakligi yuzunden asil deneyecegim virajda daha deneyemedim ama ilk firsatta onlari da deneyecegim.

Spacerlari monte etmek icin ise orjinalinden 20mm uzun bijonlar alindi. Orjinal bijonlar bagaja atildi :)

Imalat cnc torna tezgahi ve matkap tezgahinda havacilik ve otomobil sektorunde kullanilan 7075 aluminyumdan yapildi. On goruldugu uzere herhangi bir uyum sorunu ve balans bozukluguyla karsilasilmadi. Dun aksam emin ve doganla yaptigimiz rollarda 150-160km hiza kadar puruzsuz cikti.

Ufak bir detay montaj sirasinda farkettim ki kampanalarin yuzeylerinde dokumden kaynakli minik setler bulunmakta ve bu yuzden duz yuzeyli spacer istedigim puruzsuzlukte oturmamaktaydi. Arkasinda kucuk bir talas kaldirma islemi gerceklestirdim ve su anda hem kampanalara hem de disklere puruzsuz oturmakta. Piyasada bilinen markalar dahil (hr, kw vs.) bu ayrintiyi atlamakta. Bu detayi bulundurmayan spacerlari araciniza taktiginizda bijonlarin her birini esit kuvvette sikmadiginiz takdirde balans problemi yasanir. (Her halukarda bijonlar esit sikilmali evet ama insan hatasi faktorunu sifira indirmekten de zarar cikmaz). Bunlar da hep tecrube oldu iste.

Bonus olarak 5x100 araca 5x112 jant takilmasini saglayacak spacerinda tasarimini bir gaz yaptim dun. Keyfimin yerine geldigi bir ara onun da imalatini gerceklestirecegim :)

Bonus 2 yeni kaucuk paspaslar aldim arabaya. Piyasada bollanmadan tadini cikarayim

Simdilik bu kadar. Gunduz fotolarini da yakinda paylasacagim :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah güzel görünüyor güle güle kullan :)

Sırada direksiyon var heralde? :)

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bayağı hoş olmuş, maşallah. Girişim için de ayrıca teşekkür ederim, takipteyim. :)
İnşallah beklediğinden daha iyi olur. :)

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haydar da kenardan çıkarmış başını... :D
Güzel olmuş eline sağlık...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yol tutusuna ya da performansa etkisi olsa simdiye 5 kere yapmistim :D direksiyon deri kaplanicak da bi turlu sira gelmiyo ki..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cumleten tesekkur ederim. Yeni muhendis hevesleri bunlar hep iste inaniyorum herseye :D 3 adim otesi dump valve uretmek :)

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Angry birdsle haydarın uyumu [emoji106] Tarzsın fabiş :D

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Reyiz bunları nerede yaptın sen?Yer ayarlada bu yaz staja yanına geleyim :D.

Kerata ayrı bir yakışıklı olmuş.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Başarılı olmuş cidden, hiç abartı durmuyor, eline sağlık :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tesekkur ederim.
Furkan bizde boyle boyle valla :)

Ugur angaranin ivedigi emrinde cozulur illaki staj.

Furkan abi tesekkur ederim sagol :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel iş çıkmış, dikkatimi çeken ayrıntıyı kapmışsın, helal olsun, hiç bir spacerde kampana yüzeyindeki çıkıntılar hesaba katılmıyor ve güvenlik zaafiyeti çıkıyor, eline sağlık...
1- paspaslar 10 nümero,
2- direksiyona da ben el atayım en kısa zamanda,
3- koltuklar berbat olmuş, bi su tutalım en kısa zamanda...
4- Zopa, gayet caydırıcı duruyor...
5- Farlarına iyiden gıcık kaptım, sırf bu yüzden gelecem yanına, düzeltecem onları da...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Valla konuyu baya bi "Stickerimi taktım" diye okudum. Çamurluğa mı yapıştırdı naptı derken aradım göremedim.. vs bi baktım spacermış :D

Hayırlı olsun...

Arabanın içi bana Uğur abiyi hatırlattı nedense, maydanoz mu ekecen?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"İnandı" bir kere:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Engin abi: direksiyona yapicaz biseyler ama hayirlisi artik.
Koltuklarin bi detayli zamani geldi de onu da yapicam elbet yaza dogru havalar isinsin yoksa kurumuyo.
Farlar derin yaram hic acma projeyi sil bastan yapicam sanirim merceklerin icinin karardigindan supheleniyorum malesef..

Ilker hocam: malum yagmur camur diye yikatmiyordum arabayi dun yikattim bugun bir daha foto cekerim bir de simdi gor bal dok yala :)

Ender abi: beni biliyon abi. Bu daha baslangic inanmaya devam! :D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler makina deli makina agresif 1.6tdi dsg araca 140dan sonra nosu açarcasına kafa tutuyo spacerlarla yolu dırmalıyo. Bide bi-xenonlar da tam ateş etmeye başlasa tutun bakalım angy birdü [emoji23]