škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

mazot lekesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracın torpido kısmında yapışkan lekesi vardı çıkarmak için biraz mazot sürdüm (hangi akla hizmet bende bilmiyorum :S) leke çıktı tabi ama mazot leke yaptı bu sefer. Sonax Xtreme Torpido Temizleyici diye bişe kullandım faydası oldu ama tam geçmedi, tavsiyeniz varmı ?

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mazot nasıl leke yapar ki?

Bulaşık deterjanı çözer sanki (Sonra da bulaşık deterjanı lekesi kalıyormuş :)  )

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İsterseniz bide wd40 deneyin. Bu tarz etiket yapışkan vb temizlemede çok etkili

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Plastik ve kauçuk tarzı maddelerin hammaddesi petrol türevi olduğundan tepki verip matlaştırmış olabilir.Etiket izleri için izo propil alkol kullanın 1 e 5 sulandırarak saf haldede kullanmayın.Nano ürünler denenebilir onlar biraz daha kuvvetli oluyor bu gibi olaylarda.Gtechniq C6 yı bi deneyin derim torpido bakım ürünüdür kendisi

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
özetle petrol türevi olan bir maddeye mazot benzin gaz yağı vs sürülmeyeceğini anlamış oldum :(  
 izo propil alkol bulundurmakta fayda varmış bulursam alırım artık.  Gtechniq C6 nın Sonax Xtreme e benziyor gibi, sonax uygulayınca iyileşme oldu aslında sabah baktığımda fena değildi, birkaç kat daha uygulayınca geçecek inşallah