škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

baskı balata değişim ufaktan da ön takıma elledik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhabalar :) bayana araba verilmez deyiminin gerçekleşmesiyle aracımı geçen hafta sanayiye bıraktım. daha doğrusu annem bırakmış. ben ilgilenemediğim için sadece yapılan işlemleri ve fiyatlarını yazacağım. bana biraz yüksek gibi geldi ama sizin de fikirlerinizi almak istedim.

baskı,balata, bilya (set halinde) 400 tl
çatal ( ne olduğunu bilmiyorum ) 40 tl
volan dişlisi ( çıkma alınmış sıfırı ciddi pahalı denildi bana) 80 tl
şanzıman yağı 20 tl
4 adet büjü ( bunun da ne olduğunu bilmiyorum buji değilmiş ama) 20 tl
benzin filtresi 15 tl
akis körüğü 1 adet 40 tl
egr valfi temizliği 50 tl
boğaz kelebeği temizliği 30 tl
viraj demir lastiği 2 adet 15 tl
antifriz 20 tl
bütün bu işlemler için işçilik 250 tl

toplam 980 tl ödedik. bugün itibariyle ankaraya gelip aracı denediğimde debriyajın aşırı derecede yumuşadığını ve kavrama noktasının güzel bi yere geldiğini gördüm. bir de geç çalışma sorununu egr ve boğaz kelebeği temizliğiyle bir de benzin filtresiyle çözmüş olduk. sizlere sorum fiyatlandırma nasıl? baskı balata seti ne kadar doğru bilmiyorum ama internette 150 tl civarına bulunabiliyor. değerli yorumlarınızı bekliyorum :)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İçiniz rahat olsun fiyatlar gayet normal hatta işçişik hariç ucuz bile işçilik 150-200 olmalıydı. Tabi malzemede ne kullandı bilmeniz gerek 400 liralık set ise iyi ama 150 liralık alıp 400 dediyse sıkıntı. Birde çıkma almasaydınız uzun süre binecekseniz.

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun baskı balata seti fiyatları 400 tl(orjinal sachs-luk-valeo alman malları) civarı diger işlemler içinde fiyatlar iyi bence.
Bende baskı setini degiştirdikten sonra debriaj ve vites daha da pamuklaşmıştı çekiş hissedilir derecede arttı yakıt tüketimi de düşmüştü 2-3 sene kadar oluyor ben yaptıralı sizin ödediginiz tutarla aynı tutmuştu baskı seti+ön takım ıvır zıvır.

http://www.hepsiburada.com/valeo-debriyaj-seti-vw-polo-skoda-fabia-seat-ibiza-cordoba-1-4-16v-99-val-826339-p-OTNXVAL826339?wt_gl=cpc.nelk.oto.urun.pla&gclid=CKGMha_f38kCFUeVGwodl8QL_g
http://www.otosupermarket.com/Skoda-Fabia-Debriyaj-Seti-14-16V-2000-2007-Baski-Balata-Bilya-Set-LUK,PR-17691.html
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2015, 08:28:22 Gönderen: maviselx »

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın, önemli olan işçiliğin ve malzemenin kalitesidir. Bundan sonra binerken sana sıkıntı yaşatmayacaksa, verilen 3-5 tl fazlalık önemli değil. Kazasız sürüşler dilerim.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle kullanın hayırlı olsun. fiyatlar fazla değil ben 1.5 sene önce baskı balata takımını yanlış hatırlamıyor isem 300 liraya almıştım (350 de olabilir) tekrar hayırlı olsun

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;547952
İçiniz rahat olsun fiyatlar gayet normal hatta işçişik hariç ucuz bile işçilik 150-200 olmalıydı. Tabi malzemede ne kullandı bilmeniz gerek 400 liralık set ise iyi ama 150 liralık alıp 400 dediyse sıkıntı. Birde çıkma almasaydınız uzun süre binecekseniz.

teşekkür ederim. usta bana volan dişlisinin orjinal ve sıfırının oldukça pahalı olduğunu o yüzden iyi durumda çıkmasını aldığını söyledi. e artık yapılmış olunca ben de bir şey diyemedim :)

Alıntı yapılan: maviselx;547956
Hayırlı olsun baskı balata seti fiyatları 400 tl(orjinal sachs-luk-valeo alman malları) civarı diger işlemler içinde fiyatlar iyi bence.
Bende baskı setini degiştirdikten sonra debriaj ve vites daha da pamuklaşmıştı çekiş hissedilir derecede arttı yakıt tüketimi de düşmüştü 2-3 sene kadar oluyor ben yaptıralı sizin ödediginiz tutarla aynı tutmuştu baskı seti+ön takım ıvır zıvır.

http://www.hepsiburada.com/valeo-debriyaj-seti-vw-polo-skoda-fabia-seat-ibiza-cordoba-1-4-16v-99-val-826339-p-OTNXVAL826339?wt_gl=cpc.nelk.oto.urun.pla&gclid=CKGMha_f38kCFUeVGwodl8QL_g
http://www.otosupermarket.com/Skoda-Fabia-Debriyaj-Seti-14-16V-2000-2007-Baski-Balata-Bilya-Set-LUK,PR-17691.html

sanırım valeo takılmış araca. ve evet debriyaj ve vites pamuk kıvamında. çekiş de 1.2 motora göre bile hissedilir derecede arttı.

Alıntı yapılan: mustklc;547975
Fiyatlar çok anormal değil. güle güle binin.

çok teşekkür ederim :)

Alıntı yapılan: hiko;547990
Güle güle kullanın, önemli olan işçiliğin ve malzemenin kalitesidir. Bundan sonra binerken sana sıkıntı yaşatmayacaksa, verilen 3-5 tl fazlalık önemli değil. Kazasız sürüşler dilerim.

teşekkür ederim. umarım sorun yaşatmaz artık :)

Alıntı yapılan: asigolu;548094
güle güle kullanın hayırlı olsun. fiyatlar fazla değil ben 1.5 sene önce baskı balata takımını yanlış hatırlamıyor isem 300 liraya almıştım (350 de olabilir) tekrar hayırlı olsun

o halde sorun yok diye düşünüyorum. çok teşekkür ederim :)

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;548184
Nerede yaptırdınız ?

tanıdık bi ustamız var ona yaptırmışlar.

bu arada bugün sordum baskı balata valeo'ymuş. içim rahatladı artık :)