škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araçtaki lokurtular

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tukrok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1 senedir falan 2011 1.4 benzinli fabia kullanıyorum. Sanırım aracın yürüyen aksamındaki plastik Ömrü 5 yılmış. Ustaya gittim baktirdim. Bu lokurtu sesleri neden geliyor diye. Rotcuya gönderdi önce. Rotcu da amortisorlerden dedi ama kışın amortisor degistirme bosuna dedi. Ben de hep bu plastik aksamlardan şüpheleniyorum. Çünkü sağ arkadan gelen lokurtulari, amortisor üst çanağı ve takozunu değiştirince kesildi. Eskilerine baktım gerçekten parçalanmış ve yirtiliyordu.

Tek tek Parça değiştirip sesi önleme taraftarı degilim bu konuda. Çünkü birini Değiştiriyoruz ses kesiliyor, 15 gun sonra bir diğeri bozuluyor.

Bu Konuda bilgili arkadaslardan ricam;

1-) Değişmesi gereken Yuruyen Butun plastik aksamlarin isimleri. (Takoz z rot gibi)
2-) Varsa orjinal parçaları alabileceğim Güvenilir bir site.
3-) bu parçaları servisten tedarik etmeye çalışırsam ortalama ne kadar fark cikar.

Teşekkür ederim.

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia nın amartisörleri genel olarak sesli çalışıyor çukurları vs absorbe etmede pek başarılı değil aracımın en sevmediğim özelliği bu ama hatchkback arabalarda arkadan ses gelmesi genelde karşılaşılan bir sorun galiba. Benim arada şu anda arka sağdan gelen bir ses mevcut sanırım koltuk kilit dillerinin girdiği yere yeniden izole bant yapmam gerekecek geçen sefer işe yaramıştı. Radyonun sesini açıp gitmek en iyisi :)

Çevrimdışı Tukrok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Maalesef bende radyo açıp gitmek gibi bi durum yok (:

Sesi kesemezsem satmak zorunda kalabilirim aracı. Diger araçlarımı sattım çünkü (:

Poloya mi geçsem ki

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polo ile fabia arasında öndüzen bakımından bir fark yok.

Sürdüğüm ön düzeni en yumuşak araba fiat albea

Çevrimdışı Tukrok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben bizim arabayı sessiz sanırdım. Gecen gün arkadasın 1.2 tsi 2015 golf'üne bindim. Yok Boyle bir sey. Araba lokum gibi akıyor. Sıfır olmasının ve sınıf farkının etkisi cok ama bence vw bu isi cok iyi yapıyor. BMW ve Mercedeslerin yeni modelleri de ayni şekilde.

Yahu arkadaşlar bu adamlar ne yapıyor da bu kadar sessiz oluyor araba diye araştırdım.

Bağımsız suspansiyonlari var dört tekerde bu cok önemli.
Fabrikada üretilirken direk boşluklarına kopuk gibi bir sey sıkıyorlar.
Saç kısımlara bituself Tarzı bir sey yatıştırıyorlar.

Şimdi gelelim işin ironik kısmına. Toplu maliyet hesabına dökersek bu işin fabrikaya maliyeti 50TL bile olmayacaktır. Niye yapmıyorlar bunu Üretilen Butun Araçlarda. Cok basit bir sey ya.

Şimdi bu arabayı komple sökme şansım olsa 1 günümü almaz o isleri yapmak. Be mübarek başlangıçta yapsanıza bunu.

Akil sır erdiremiyorum bu üreticilere. İşleri Güçleri bizi düdüklemek. Yazıklar olsun hepsine.

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ön sağ tarafta ve arka koltuk kısmındaki ses benim arabada ilk günden beri var sanki o kadar alıştım.koltuk kılıfı taktırdım arkadaki ses bir nebze azaldı. ama öndeki ses kasislerden geçerken acayip tok bir gıcırtı yapıyor. ama düz yolda kayıyor sanki araba ses falan yok :)

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aracı salladıgımda arka taraftan ses geliyor .
Arka koltuklardan geliyordu ,menteşelerine bez koydum oradakini kestim
Klasik yol tıkırtıları geliyordu.Ben de sol kapı döşemesini söktüm plastik yerleri bez bantla yapıştırdım ,bu sefer konsolun sol tarafından gelmeye başladı .
Sağ ön koltuğun altından ses gelmeye başladı ona bir şey yapmadım .Kışın soğuktan arabaya bir şey yapasım gelmiyor

Çevrimdışı Tukrok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ön amortisor takozlarıni degistirttim bugün. Sesler kesildi. Golf 4 takozu oluyormus sanırım. Sanayide golf 4 takozu taktılar sıkıntı yok şimdi. Araba yağ gibi akmaya başladı. Lokur lokur Dell etti kac gündür.

Çevrimdışı JrSlim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tukrok;547941
Ön amortisor takozlarıni degistirttim bugün. Sesler kesildi. Golf 4 takozu oluyormus sanırım. Sanayide golf 4 takozu taktılar sıkıntı yok şimdi. Araba yağ gibi akmaya başladı. Lokur lokur Dell etti kac gündür.

Güzel çözüm :ok: aynı dertten bende de var gereksiz bir ses var araçta özellikle yavaş giderken kasislerden falan geçince hissediyorum.

ne kadara mal oldu hocam bu çözüm?

Çevrimdışı Tukrok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
40 ardan 80 lira takozlar.

99 lira da işçilik verdim. Benim amortisorler iyiydi degistirtmedim. Ama amortisorler kötüyse sökmüşken onu da değiştirsinler. Çünkü takoza ulaşana kadar herşeyi söküyorlar. 2 saat falan sürdü. Ama değer. Kuş gibi oldu araba. Çocukla test sürüsü yaptık.

- abi araba kac binde?
- 125 binde.
- nasıl ya hic bu araba 125bin gibi degil.
- arabama Yokohama demedim tabiki (: arabama bakarım dedim.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tukrok;549018
... 99 lira da işçilik verdim...
Bu nasıl oldu çok merak ettim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Tukrok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Nasıl olacak. Mobilden girersen entry'i olacağı bu 9 ile 0 yan yana. 90 yazacağıma 99 yazmışım (:

Çevrimdışı Tansel Ağa

• instagram/tanselgaraj
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sol arka kapıdan gelen gacırtı beni de delirtmek üzere.
Dışardan açma kolundan biraz kastırınca aynı ses geliyor, sanırım fitille alakalı

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tansel Ağa;553788
Sol arka kapıdan gelen gacırtı beni de delirtmek üzere.
Dışardan açma kolundan biraz kastırınca aynı ses geliyor, sanırım fitille alakalı

fitillere silikon sprey sıkınca ses gider biraz. 1-2 ay idare eder.

Çevrimdışı Tansel Ağa

• instagram/tanselgaraj
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Vallahi haftalık sıksam razıyım :D
Çıldırtan bi ses