škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Race Chip taktıran var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.racechip.de/racechip-chiptuning/Skoda-Octavia-II-1-6-TDI-CR-3552-r.html

Arkadaşlar cumartesi günü bundan aracıma taktırmayı düşünüyorum. %26 tork ve güç artışı ve %10 yakıt tasarrufu yaptığı söyleniyor. Bakalım deneyip göreceğiz. Sonuçları ileteceğim.

Fiyatı 450 TL olarak söylediler. (10 Taksit) İndirim yaptırmaya çalışacağım.

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 yıl garantili olduğunu duymuştum. Eğer öyleyse denemekte fayda var chip için 450 tl iyi rakam ama kalitesi tartışılır. Sonucu bekliyoruz

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direk Ecu Dışında Müdahale Bana Hikayeeee Geliyor... O Parayı Buna Vereceginize Yazılım Attırın Daha İyi Randıman Alırsınız

Çevrimdışı roomster.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
DSG şanzımanlara galiba tehlikeli tork 250 yi geçtiğinden dolayı ....Ama eğer güvenilir bişeyse gerçekten müthiş güç verir...
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı baseltuning

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baseltuning.com
Aracınız dizel ise güç ve tork artışı bir miktar olduğu doğrudur. Fakat ayarını sona getirdiğiniz takdirde (daha fazla güç almak için) check engine uyarı lambası yakıyor yüke bindiginde araç(rampa yukarı tam gaz üst viteslerde yüklendiginizde). Bunun yerine kaptan ın da dedigi gibi yazılım yapmanızı tavsiye ederim. 300 lira daha fazla vererek çok daha saglıklı olarak ve daha fazla güç ile tork elde edebilirsiniz.. Saygılar

122 ve 125 hp Tsi motorlarda DSG şanzımanları 250 Nm e kadar sınırlandırılmış olduğundan fazlasını verdiğinizde zaten şanzıman buna müsade etmeyip arıza moduna giriyordu. Ar ge ler sonucunda bu araçlarda 250 Nm ve 148hp civarında hiç bir sorun yaşamadan kullanıldığını gördük. Sadece yazılım ile..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuya Bir Arkadaşımı Yönlendirdim Ufak Bilgilendirme Yapacak ;)

Çevrimdışı baseltuning

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu arada 1.6tdi motorlarda (VAG yeni 1.6tdi ları) henüz argeler tamamlanmadığı için güvenilir yazılım firmaları yazılımlarını satışa hazır hale getirmediler. Bu yüzden beklemedeyiz 1.6tdi 105ps motorlar için hazırda bekleyen 7-8 adet müşterimiz var. bir iki ay içerisinde tamamlanacağını düşünüyoruz ama kesinlikle beklediklerine değecek..

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki can bey konu dışı olacak ama benimde pejo 407 1.6dizel 110luk aracım var yazılım sonrası gücün 140 a torkunda 240dan 290 çıkacağı söyleniyor bu veriler 2.0dizelin verileri aslında .merak ettiğim şu beim 1.6 aracım yazılımla 2.0 mı olacak

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık %25 Tork Ve  % 25 Güç Artışı.. 1.6 Motorun Hacminin 2.0 Motor Hacmine Çıkması Gibi Bir Durum Yoktur..

Çevrimdışı baseltuning

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;298782
peki can bey konu dışı olacak ama benimde pejo 407 1.6dizel 110luk aracım var yazılım sonrası gücün 140 a torkunda 240dan 290 çıkacağı söyleniyor bu veriler 2.0dizelin verileri aslında .merak ettiğim şu beim 1.6 aracım yazılımla 2.0 mı olacak

Merhaba aracınıza yapılacak olan chiptuning işlemi ile motor hacmi dediğimiz silindir hacminde bir değişim sözkonusu değil fakat performans olarak 1.6hdi 110ps aracınız chip tuning işleminden sonra ivmelenme konusunda 2.0hdi lar kadar tat vereceğinden şüpheniz olmasın. Aracınız düz vites ise hiç bir sorun sıkıntı yaşamadan + 34ps ve + 60 Nm güç ve tork artışı alınabiliyor ve obd soketinden yapılan bu işlem kesinlikle servis tarafından anlaşılacak bir işlem değil. Saygılar

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki bu sisteminin volan ve debriyaj balata sistemine aşırı yük bindirme gibi olumsuzlukları olabilirmi.farzedelim yaptımak istiyorum bunun için istanbulamı gelmem gerekli

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben clio3 1.5 dci 65 bg. aracımda 3-4 aydır kullanıyorum RaceChip. GG den aldım montajı kendim yaptım.
Aracın alt devirlerde ve düşük viteste performansı belirgin bir şekilde arttı. Ölçüm yaptırmadım o yüzden rakamsal değerleri bilemiyorum. Ancak gerçek anlamda hissedilir derecede bir performans artışı var. Tahmini 75-80 Bg aralığında şu an. Yakıta +/- etkisi olmadı. Ben özellikle şehir içi düşük vites ve kalkışlarda performans eksikliği hissettiğim için o şekilde bir ayar uyguladım satıcı firmaya danışarak. Gayet memnun olarak kullanmaya devam ediyorum.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baseltuning;298777
Bu arada 1.6tdi motorlarda (VAG yeni 1.6tdi ları) henüz argeler tamamlanmadığı için güvenilir yazılım firmaları yazılımlarını satışa hazır hale getirmediler. Bu yüzden beklemedeyiz 1.6tdi 105ps motorlar için hazırda bekleyen 7-8 adet müşterimiz var. bir iki ay içerisinde tamamlanacağını düşünüyoruz ama kesinlikle beklediklerine değecek..

Lütfen haberdar edin. Bende de 1.6 TDI CR var.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI'a ABT Chip yapıyor.125hp ve 280nm oluyor diye biliyorum.Ama maliyet oldukça tuzlu.

Tabi ABT garantiyi bozmadan yaptığı için bu kadar az güç ve tork veriyor, azlında azda sayılmaz +20hp +30nm.

Çevrimdışı baseltuning

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;298918
peki bu sisteminin volan ve debriyaj balata sistemine aşırı yük bindirme gibi olumsuzlukları olabilirmi.farzedelim yaptımak istiyorum bunun için istanbulamı gelmem gerekli
Verdigimiz güç artış değerlerinde kesinlikle bir sorun yaşanmamaktadır.
İstanbula gelmeniz veya beyini kargolamanız gerekmektedir işlemin yapılması için. ama gelmeniz tabiki daha iyi olur.

Alıntı yapılan: fastbreak79;298939
Lütfen haberdar edin. Bende de 1.6 TDI CR var.
konu açarım sitede 1.6tdi lara chip tuning başladıgında.

Alıntı yapılan: dgn;298949
1.6 TDI'a ABT Chip yapıyor.125hp ve 280nm oluyor diye biliyorum.Ama maliyet oldukça tuzlu.

Tabi ABT garantiyi bozmadan yaptığı için bu kadar az güç ve tork veriyor, azlında azda sayılmaz +20hp +30nm.

garantiyi bozmamakla ilgisi yok verilen gücün miktarının. tamamen satış politikası ve anlaşmasıyla ilgili bir durum bu. Biz de firma olarak Kia Çelik Motor A.Ş. ile chip tuning konusunda beraber çalışıyoruz yıllardır. 1.6tdi lara ABT nin chip tuning yapamadığını az önce aradığım bir vw yetkili servisinde formen olan arkadaşımdan öğrendim. Zaten 1.6tdi lara şu anda erişim sağlanmış değil yazılıma.. muhtemelen box tuningtir yada bilgi yanlış verilmiştir.

Saygılar