škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

11 bin tl'lik araç arıyoruz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;28433
Evet sağlam olmasına çok sağlam bir araç gerçekten,octi'den de sağlamdır bilemiyorum ama çok sert süspansiyona sahip bir araç,yakıt ve parça ise zaten Allah düşürmesin kul başına vermesin,çok yakınlarımdan birisinin ocağını kurutmak üzereyken sattı birde adak kesti.kurtulduğuna dair.

1.6 1300 kg. araçtan 1.4-1.6 950 kg. araç performansı bekleyip alan herkes üzülür. Zira vectranın da o kadar gidemeyen bir tarafı yok. Kullanabilene :favo1:

2.0 T Vectra yı en azından bir görmenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;28528
1.6 1300 kg. araçtan 1.4-1.6 950 kg. araç performansı bekleyip alan herkes üzülür. Zira vectranın da o kadar gidemeyen bir tarafı yok. Kullanabilene :favo1:

2.0 T Vectra yı en azından bir görmenizi tavsiye ederim.
1.6  1300kg dan maksadınız octi ise 1170 kg yazıyor benim ruhsatta.ayrıca 2.0 t opelin roket gibi gitmemesi zaten düşünülemez.herhalde aktiftir o motor bir araç,ama octi kalkışta gerçekten ağır ama kalkıştan sonra normal seyrinde gayet aktifliği güzel.Bizim fethiye'den antalyay'ya giderken bir yaylamız var seki kasabası diye.Kocabel mevkii var ciddi bir rampadır ben orayı tempra ile boş araç üstelik 2 viteste çıkamazken octi ile 4.vites 120 km rahat yapıyor.en nihayetinde rampada bana bu kıyaklığı yapan bir araçdan fazla bişi beklemem.zaten aile arabasıdır.Ama Opel'in parça pahalılığı gerçekten çok acaib,çok pahalı.Onun için vectra her ne kadar d segmentinde araçda olsa hesap denge meselesi bu.ayrıca süspansiyonda çok sert.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 1300 kg olan vectra :) 2. viteste çıkamadığınız tempra kaç yaşında idi oct. kaç yaşında ? Bu yaşın ne kadar büyük etmen olduğunu umarım biliyorsunuzdur. Ayrıca eminim tempra da o yokuşu 120 ile tırmanırdı. Opeller genel olarak zaten sert süspansiyon karakterine sahip araçlar. O beğenilmeyen vectranın OPC sinin dünyanın en hızlı 5. 4 kapı sedan aracı olduğunu da dip not geçmek isterim. Evet M5'den bile hızlı! :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Erhan bey beni yanlış anladığınızı düşünüyorum.Vectra dediğin araç zaten d sınıfında bir araç yani octinin üstünde bir araç amma velakin yakıt ve parça konusunda malum biliyorsun mevzu O yani.yoksa kıyaslamak bile yanlış.mevzu tamamen duygusal yani.ayrıca ben o rampayı 120 ile tırmanacak tempra'ya hayatta inanmam.doğan slx,kartal hepside 2 ile çıkıyorlar orayı.kartal çıkamadı da arkadaşım 2000model kartal slx i yi sattı.yani opel değil bunlar.yurdumun tenekesidir.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ah o tenekeleri bilmez miyim :) 16 sene aynı şahine bindik. 91 model 5 fites :D Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Çok kahrımızı çekti sağolsun...

Oct. D segmentinde diye biliyorum ben eğer yanlışsam düzeltin lütfen.

Mevzu elbette tamamen duygusal ama üst sınıf bir aracın parçası pahalı diyip tüm markayı kötülemek de biraz yanlış değil mi? Memur halimizle bir aracın 36.000 km de 3 kere fren balatasını, 1 kere disklerini, 5 kere yağını vb. bakımlarını aksatmadan yapabiliyorsam o marka pahalı değildir kanımca. Kaldı ki bu  36.000 km yi çok afedersiniz aracıma köpek muamelesi yaparak kullandım ve bir kere olsun sorun çıkartmadı.

Kaldı ki vecy nin konforu tartışılmaz. Yani işin özü ne kadar ekmek o kadar köfte :)

Bu arada ben o tempranızda sorun olduğunu düşünüyorum. Benim bildiğim tempra arkasını yere sürtebilecek kadar kafa atan bir makinedir... Ben de zamanında şahin gitmiyor vs. demeye başladığımda araç rektefiyeye girmişti. Çıktıktan sonraki sessizliği, gidişi halen hatrımda.... :(

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ben hala familyamızın 93 yılında 0 km aldığı, almanca yazılı yol bilgisayarı olan, ama klima olmayan CD donanımlı, 2.0 litre DOHC makineli, bir kaza ile (ki biz suçsuzuz) bir adamı şahininde öldürmüş haliyle, radyoyu açınca hala anteni yukarı inip çıkıyo, bir kez mi bozulmazsın ya...

hep o köy yollarında kullanılmaktadır. en son 480.000 lere gelmişti, hala motor hiç açılmadı, araç LPG lidir, NASI GİDİYOR ŞAŞIYORUM...

tek sorunu sıkışık trafik veya yavaş seyirlerde hararet... onada manuel bi fan eklettik :lol:

kaya gibi makine kaya....

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ero__;28596
...Kaldı ki vecy nin konforu tartışılmaz...

Önceki işyerimde Vectra araçlar vardı. Sıfır gelenlerin depolarını fullemek işini bana kaktırmışlardı. Gayet iyi hatırlıyorum, sıfır Vectra' da dahili tıkırtı tuurtu vardı. Konforlu olması işine maalesef katılamıyorum.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam ben size direkt olarak Astra F öneriyorum. Araç zaten mükemmel. Üstelik 96-98 arası bir Astra F modelin en temizlerinden bir tane bulmak bu fiyata mümkün. 9-10 yıl kullandık, hala ne tadı damağımızdan çıkmıştır, ne de "iyi sattık" dedirtmiştir. Bugün 11 bin'e araç alacak olsam hiç düşünmeden ilk olarak tercih ederim.

Alıntı yapılan: mustisahin;27767
yakın bir arkadasım, model yükseltmek icin, 2003 tank gibi Vectrasını sattı, 2008 Honda Civic aldı, yeni model full Civic lakin segmenti farklı, Vectranın rahatlığını oturaklılığını mumla arıyorum diyor, Vectra cok güzel aractı diyor,

Aynı durumu Astra'dan sonra ben Cordoba ile yaşadım/yaşıyorum bazen. Hakikaten sınıf düşüldü mü, aldığınız araçlarda 10 yıl fark da olsa, farkı hissediyorsunuz. Ah Astra ah...

Alıntı yapılan: fenomen;28433
çok sert süspansiyona sahip bir araç,yakıt ve parça ise zaten Allah düşürmesin kul başına vermesin

Hocam süspansiyon hiçbir kasada "çok sert" değildir. Ha, Vectra C'deki süspansiyon sistemi o sınıf için biraz sert. Ama kesinlikle çok konforlu. Başarılı bir yol tutuş ile konforu bir araya getirmiş; benim yolcu olarak seyahat etmekten büyük keyif aldığım bir araç. Hani o aracı "sert süspansiyonlu" diye şikayet etmek için kodaman bir Mercedes E serisi sahibi olmak lazım.:kiki:

A ve B kasalarda ise zaten sert falan değil. Bu yorumların nasıl yapıldığını merak ediyorum doğrusu.

================================================

Ben gene de son söz olarak Astra F tavsiye ediyorum. 96-98 model bir 1.6 16V ECOTEC bugün bile bomba gibi bir araçtır.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ben olsam 3 bin TL daha bulur 14 civarına 2006 Fabia 1.2 alırdım.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben octiyi c segmenti olarak okumuştum.vectra,passat,avensisi de d sınıfı olarak bilirim,öyle olması gerek.
Astra f  hangisi oluyor onu bilmiyorum,örnek bir link verirseniz memnun olurum.
Tempra belkide motor zamanı gelmiş olabilir.170.000 km deydi.Ben sadece süspansiyonunu çok sevdim halada ararım.yaylanır dururdu mübarek,fiyatına göre donanımıda süperdi.Ama derdide hiç bitmezdi gerçekten.Opel vectra 99 model cdx 2500cc olanına bindim roketdi mübarek ama bir lakaya girsin sanki laka aracın içindeymiş gibi çırpmıştı onu iyi hatırlıyorum.Yol tutuşu ve sağlamlığına diyecek sözüm yoktur.octi o araca göre kağnı gibi amma velakin arkadaş 10.milyara verinceye kadar neler çekti bende kendiside iyi bilir.Yalnız ben değil araç alacak olan bir tanıdığım komşulardan birisi.Onun için kendime kalsa ne alırdım o fiyata bende bilemem.
Yalnız 3 milyar daha verip fabia al diyen arkadaşıma söylüyorum 1.2 olmaz belki ama 1.4 101hp olabilir belki ama malum biliyorsunuz memleketteskoda dedinmiydi adam bir m geri çekiliyor bana skoda deme diyor.Malum devir imaj devri,o skodaların altından neler geçti diyorsun ama anlatmak çok zor.Velhasıl bende kendi haline bıraktım.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;28765
http://www.hurriyetoto.com/oto/otoyasam/haberdetay.php?cid=5406

Segment D ;)
yani passat'ın muadili mi oluyor bu octi?gerçekten şaşırdım.zira bu sitede mi başka sitede mi tam hatırlıyamıyorum vw boranın muadili olduğunu ve c sınıfı olduğunu okumuştum.yani bir sınıf mı atlamış olduk biz şimdi.:confused:

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia C segmentindedir.:)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunun için direkt kaynak göstermek pek olası değil. Kaynak genel mantık ve kıyaslamalarda baz alınan rakipler.:)

Örneğin toplam boy ve iç mekan ölçüleri D sınıfına pek uygun değil. (iç mekan hiç değil)

Kullanılan platform zaten Golf platformu.:D

D segmenti yanılsamasını yaratan şey, Octavia'nın üstün kalitesi ve donanımı. Bütün Skoda'larda aynı yanılgıya düşmek mümkün aslında.
[SIGPIC][/SIGPIC]