škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

18 Ağustos'ta %18 zam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar birkaç forumda ayın 18 inde yüzde 18 zam geleceği söyleniyor Volkswagen marka araçlar için. Sanırım Skoda da bu durumdan etkilenir. Euro 3.15 lerde seyrediyor ekonomistlere göre erken seçim FED'in faiz artırmasıyla Şubat'a kadar 3.50 seviyesine çıkması bekleniyor. Bu araba fiyatları nereye kadar gider merak ediyorum. Peşin paramız olmasına rağmen sipariş olayına giremiyoruz 2 ay sonra ne olacağı belli değil. Sizce bu durum nasıl devam eder

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu ortamda 0 km araç almak pek mantıklı değil bence birde trafik sigortalarına ciddi zam gelmiş diyorlar doğrumu bilmiyorum?

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
herşey ateş pahası arabam 10 yaşında ve değişme zamanı gelmişti. kilometre olarak fazla değil ama son iki yıl 15 binin üstünde km yapınca dizele geçmek şart oldu artık bekleyip göreceğiz piyasanın oturmasını. bu sıralar birşey alınmaz bu haftadan sonra fiyatlar fırlayınca kasım gibi kampanyalar artar ama ne kadar etkisi olur bilinmez

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
alım planlarını direk iptal ederim. neyin zamını yapıyorlar. iyi valla, euro çıkarken zam yap, inerken indirme fiyatı sabit tut. çıkmaya başlayınca yine zam yap. söverim böyle işe

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç sahiplerini çıldırtan zam

Trafik sigortası 10 kat arttı

İki yıl önce aracına 200 liraya trafik sigortası yaptıran vatandaş 2000 lira ödemek zorunda kaldı.

Aracın değer kaybı bedelinin sigortaya dahil edilmesi fiyatı uçurdu.
Bora Erdin- Zorunlu trafik sigortası yenileyenler büyük zamlarla karşılaşıyor. Üst üste yapılan düzenlemeler vatandaşa zam olarak döndü. Trafik sigortalarında 1 Haziran’da başlayan yeni dönem, primlerin tavan yapmasına neden oldu. Yapılan düzenleme ile ’eşdeğer parça’ kullanımıyla yapılan onarımlar ve kazalardaki aracın değer kaybından doğan zararlar da artık sigorta kapsamına alındı. Sigorta kapsamındaki genişletme ise primlere direkt yansıdı. Düzenlemeden sonra zorunlu trafik sigortası 2 yılda 10 kat zamlanmış oldu. Yani 2013’de 100 liraya sigorta yaptıran vatandaş 2015’e gelindiğinde 1000 liraya ulaşan ücretlerle karşılaşıyor.

FİYAT KARMAŞASI YAŞANIYOR

Geçtiğimiz yıl 498 liraya zorunlu trafik sigortası yaptıran vatandaş bu yıl 1386 liraya sigorta yaptırmak zorunda kalıyor.
Örneğin, geçtiğimiz yıl 485 lira olan 1975 model aracın sigortası yapılan düzenlemelerden sonra 1386 liraya ulaştı. Aynı araç 2012’de ise 185 liraya trafik sigortası yaptırabiliyordu.
Hatırlanacağı gibi iki yıl önce aracın kayıtlı olduğu şehir, araç sahibinin yaşı ve sigorta geçmişine göre trafik sigortası yapılmaya başlandı. Bu düzenleme ile primler yüzde 50’ye yakın artmıştı.
Sigorta şirkteleri arasındaki rekabet aracını sigortalacak vatandaşların çok farklı fiyat politikalarıyla karşılaşmasına da neden oluyor. Aynı araç için şirktelerin tekif ettiği fiyatlar arasındaki fark beş kata kadar çıkabiliyor. Örneğin, bir firma araca 485 lira fiyat verirken, başka bir firma ise aynı araca 1386 lira 98 kuruş fiyat verdi.
AYNI ŞİRKETTEN FARKLI FİYAT
Vatandaşın kafasını karıştıran uygulama bununla da sınırlı kalmıyor. Aynı şirkete bağlı acentalar bile çok farklı fiyat tekliflernide bulunabiliyor. Aynı araç için, aynı sirfota şirketine bağlı bir acenta 808 lira 51 kuruş fiyat verirken, bir başka acenat 906 lira 4 kuruş fiyat teklif etti.
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2015, 20:28:21 Gönderen: trio »

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün farklı firma bayilerini gezdim, bu hafta içi zam olacağını onlarda belirtti

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir söylentiye istinaden kaynağa işaret edilmeksizin böyle başlıkların forumda olmasını doğru bulmuyorum hele %18 gibi büyük bir zam ifadesiyle olay biraz provakatifleşiyor Sonuçta böyle bir olasılığı tartışırken ihtimal dahlinde tartışmak lazım, yanıltıcı olabiliyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;527864
Bugün farklı firma bayilerini gezdim, bu hafta içi zam olacağını onlarda belirtti

Da da da daam bizsizzz demeeek. Bizde yıkama yağlamaya vurduk gendimizi :(

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;527878
Bir söylentiye istinaden kaynağa işaret edilmeksizin böyle başlıkların forumda olmasını doğru bulmuyorum hele %18 gibi büyük bir zam ifadesiyle olay biraz provakatifleşiyor Sonuçta böyle bir olasılığı tartışırken ihtimal dahlinde tartışmak lazım, yanıltıcı olabiliyor.

Faruk bey sadece söylenti diye yazdım olayı provakatifleştirmek gibi bir amacım yok öyle anlaşıldıysam kusura bakmayın. Bugün zam geldi bin lira kadar. Passat highline dsg 131.900 lira olmuş. Superb prestij dsg 111.900 lira. Ikiside dizel araçlar aradaki fark 20 bin lira. Bu durumda Superb daha avantajlı. Bazı arkadaşlar aradaki fark 10 bin olursa Passat alırız demişti 20 bin farkta Superb e dönerler sanırım :). Skoda genel müdürünün açıklamasında 2016 yılında Rusya'yı geçerek birinci olmak istiyoruz demişti tahminim L&K paket 2016 da gelecek gibi eğer özel sipariş gelmiyorsa

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
%18 zam çok ciddi oran. Tek kalemde böyle bir zammı yapamazlar şu aşamada. Zamana yayarak belki...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mesajı yazalı birkaç saat oldu aynı gün içinde ikinci zam geldi fiyat 132.700 oldu

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;527894
Da da da daam bizsizzz demeeek. Bizde yıkama yağlamaya vurduk gendimizi :(

Çok spontane gelişti yav. İnanmıycan ama eve alışveriş yapmaya çıkmıştım ilk olarak, sonra kendimi İstanbul yolunda bulunca hele bi sırayla dalıp B segment fiyatlarında kaça düşüyorlar diye sorayım dedim :) ordan cepgross'a girip alışverişimi yapıp eve geldim. Bunlar hep eve hala internet bağlatamadığımızdan geldi başıma, yani tamamen can sıkıntısından :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;528006
%18 zam çok ciddi oran. Tek kalemde böyle bir zammı yapamazlar şu aşamada. Zamana yayarak belki...
Alıntı yapılan: mühendis06;528008
Mesajı yazalı birkaç saat oldu aynı gün içinde ikinci zam geldi fiyat 132.700 oldu
Ender' in "zamana yaymak"tan kastı bu değildi sanırım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;528049
Ender' in "zamana yaymak"tan kastı bu değildi sanırım.

Bende şaşırdım sonuçta birkaç bin zam yapılıyor gün içinde bir defada yap. Birkaç saat arayla iki kere fiyat güncellediler

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;528052
Bende şaşırdım sonuçta birkaç bin zam yapılıyor gün içinde bir defada yap. Birkaç saat arayla iki kere fiyat güncellediler

Pardon ama hangi araçlardan bahsediliyor zam için. Skoda'nın fiyatlarında zamla ilgili bir gelişme yok görünüyor.