škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kızdırma lambası yanıca aracım çalışmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracımı 2015 yılında aldım. 1 yıl sonra aracımda ilk çalıştırışta kızdırma lambası arızısası meydana geldi.
şöyle ki araba çalıştırmak istediğimde bütün gösterge lambaları kapandığı halde kızdırma lambası aktif olarak yanıp sönme ikazında kalmaktadır araç da bu durumda çalışmamaktır. uzun bekleyiş sonrasında lamba sönüyor ve araba ondan sonra çalışıyor. bundan dolayı servise götürdüm arızasını bir türlü bulamadılar, ilk önce vites kutusunda dediler garantiden  vites kutusunu değiştirdiler. Geçti diye düşündük bir süre sonra yeniden aynı arızayı yaptı. daha sonra gittiğimizde de fren pedalının içindeki sensör den oluyo dediler ve bu sefer de onu değiştirdiler yine tekrar oldu. Bu arızanın sebebi bir türlü bulunamadı.
BÖYLE BİR TECRÜBE GEÇİREN VAR MI?

https://www.youtube.com/watch?v=jM5ZIvPOwTE&t=4s

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kızdırma bujisi ile vites kutusu arasında nasıl bir ikişki kurmuş servis uzmanları anlayamadım!

Kuzdırma bujisi adı üzerinde mazotun incelmesi için ısıtma amaçlı bir aparat. Eski teknoloji arabalarda motoru çalıltırmadan önce kontak çevrilir ışığın sönmesi beklenirdi. Şimdi süre çok daha kısa. Uzun sürede sönmüyorsa öncelikle bujiye bakmak ya da değiştirmek gerekmez mi?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arıza zaten kendini verirken vites kutusu ne alaka acaba? Bence de bujide arıza var.