škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti ile Yakıt Deneyimleri!

pureman · 37 · 16957

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pureman;159750
Bayram dönüşü size yeni bilgiler vereyim.. 165 tl'lik yakıt ile 710 km yol yaptı.. Bu yolun yaklaşık 200 km'si şehirlerarası yol.. Geri kalan şehiriçi..

Bu esnada aracın sol kelebek camına taş değdi ve camında değişmesi gerek..

Bu konuda tavsiyesi olan var mı arkadaşlar..

Yeni veriler daha iyi oldu. Devamını bekliyoruz.

Aracın kaskosu varsa camları değiştiriyorlar. Sözleşmenizi okuyun camlarla ilgili madde vardır.

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cumartesi günü yakıt aldım 126 TL tuttu.. Aracın yaptığı yol ise 540 km idi.. Tamamı şehir içi kullanım..

Uzun yol yaptıktan sonra bugün depoyu doldurdum.. Araca 170 TL tutarında yakıt aldım.. 640 km yol yapmıştı araç.. Bu mesafenin tamamı uzun yoldu ve 120-150 arası değişen hızlarda seyahat edildi..
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2010, 12:30:28 Gönderen: pureman »

norton772

• Ziyaretçi
oldukça iyi değerler bence aerodinamik olmayan ve benzinli bir araç için

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fabialife;157226
bu şekilde yakıt hesabı yanıltır, depoyu ağzına kadar doldurup en az 100 km. yol yaptıktan sonra depoyu tekrar aynı seviyeye kadar doldurup hesap yapmanız lazım.

en doğru metot bu :ok: yinede kmde 28-30krş yakıyorsa iyi bizim merso tüpte 30krş yakıyor :++:

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yakıt yine bitti.. Sanırım havalar soğuduğundan biraz tüketim arttı..

Depoyu akşam eve dönüşte dolduracağım.. Tüketim o zaman ortaya çıkacak.. Ama şuan ışık yanıyor ve km saati 570 gösteriyor..

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar size uzun süredir takip ettiğim yakıt durumunu aktarmak istiyorum.biliyorsunuz araç bayide 2-3 lt benzin ile veriliyor.bu yüzden ilk iş aracı  aldığım gün depoyu fulledim.toplam 3050 km kullanıp yine fulledim.toplam verdiğim yakıt parası 1027 tl bunun 53 litresini düşersek 53*3.97=210 tl.1027-210=817.yani 817 tl ile 3050 km gitmişim.km başına 27 krş.bununçoğu şehir içi.şehir içi derken lütfen ankara istanbul ile kıyaslamayın.burda şehiriçi 3 km.araç ısınmadan işe gelmiş oluyorum.akşam tekrar 3 km.bu şartlara ve aractaki konfor ve performansa göre tüketim gayet makul diye düşünüyorum.

Çevrimdışı splendor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arinalw;195596
arkadaşlar size uzun süredir takip ettiğim yakıt durumunu aktarmak istiyorum.biliyorsunuz araç bayide 2-3 lt benzin ile veriliyor.bu yüzden ilk iş aracı  aldığım gün depoyu fulledim.toplam 3050 km kullanıp yine fulledim.toplam verdiğim yakıt parası 1027 tl bunun 53 litresini düşersek 53*3.97=210 tl.1027-210=817.yani 817 tl ile 3050 km gitmişim.km başına 27 krş.bununçoğu şehir içi.şehir içi derken lütfen ankara istanbul ile kıyaslamayın.burda şehiriçi 3 km.araç ısınmadan işe gelmiş oluyorum.akşam tekrar 3 km.bu şartlara ve aractaki konfor ve performansa göre tüketim gayet makul diye düşünüyorum.

Aracınız hayırlı olsun. Dediğiniz gibi kısa mesafeli kullanımlarda motor ısınmadığı için tüketim daha yüksek oluyor. Özellikle de dur-kalkların ve trafik ışıklarının bol olduğu bir şehirde oturuyorsanız düşük tüketim elde etmek hayal oluyor. Bizdeki C-Max'in dizel olmasına rağmen tam depoyla 450-500km gitmesi buna örnek gösterilebilir. Bu yüzden benzinli araç almak beni hala düşündürüyor. Stor&start özellikli bir araç belki çözüm olabilir ancak bu sistemin ülkemiz trafik koşullarına fazla dayanamayacağını düşünüyorum:blm:

Çevrimdışı yusuf_1977

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kısaca yeti 1.2 tsi şehir içinde 8 litre mi yakıyor bunu geçiyormu

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul trafiğinde 13 ü de gördüm ben. ama geçenlerde ş.d 180 km de ortalama 5.5 litreyide gördüm ;)

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1 depoyla ist da 650 km yol yaptım hepside şehir içi

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;214047
İstanbul trafiğinde 13 ü de gördüm ben. ama geçenlerde ş.d 180 km de ortalama 5.5 litreyide gördüm ;)

Rekoru bende sanırsam 4,5 Litre/100 km (Ankara-Eskişehir yolu)

Çevrimdışı dartgke

• Turbo Supercharger Inject
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ankara dikmende oturan yeti sahibi var mı?

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gunerkan;241109
Rekoru bende sanırsam 4,5 Litre/100 km (Ankara-Eskişehir yolu)

yokuş aşağımı gittiniz naaptınız ya :++:

Çevrimdışı gunerkan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;243426
yokuş aşağımı gittiniz naaptınız ya :++:

Geçen gün daha formdaydım, aynı yolu az evvel  5,4 tüketim  ile geldim. Kayda değer bir rampa yok zaten dümdüz yol :-)

Çevrimdışı rokcu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeti 1.2 TSI DSG ile tecrübem, neredeyse yarısı İstanbul şehir içi, yarısı da şehirlerarası olmak üzere 100 km'de ortalama 7.2lt. Aracı geçen hafta aldım.

Selamlar.