škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sonunda buldum.yeti opsiyon donanımları!!!

selchuk · 22 · 11594

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bugün bir kez daha bayiye gittim.yine kataloglar gelmedi hissim vardı ama yanıldım.yeti opsiyonlarını aşağıda sunuyorum

ürün kodları ve donanımlar

1SK ------------- ARAÇ ALTI KORUMA
4UP--------------SÜRÜCÜ DİZ HAVA YASTIĞI
5ML-------------- AHŞAP GÖRÜNÜMLÜ DEKORATİF ÖN GÖĞÜS ÇITASI
7K6-------------- LASTİK BASINÇ SİSTEMİ
7X2-------------- ÖN PARK SENSÖRLERİ
PE4-------------- ARKA YAN HAVAYASTIKLARI
PG1--------------ORTA BÖLÜMÜ GÜMÜŞ GÖRÜNÜMLÜ TAVAN RAYLARI
PHC-------------- BAĞIMSIZ ISITMA SİSTEMİ
PJ1---------------SPITZBERG 17 İNÇ ALAŞIM JANTLAR
PJ2---------------ANNAPURNA 17 İNÇ ALAŞIM JANTLAR
PK3---------------PANORAMİK SUNROOF
PLA--------------- ANTİLOP ALCANTARA DERİ DÖŞEME
PLB--------------- LYNX TAM DERİ DÖŞEME
PLF--------------- 4 KOLLU ÇOK FONKSİYONLU DERİ DİREKSİYON
PLH--------------- 3 KOLLU ÇOK FONKSİYONLI DERİ DİREKSİYON
PLI----------------3 KOLLU ÇOK FONKSİYONLU VE TELEFON KİTİYLE UYUMLU DERİ DİREKSİYON
PPA--------------- PARK ASİSTANI VE ÖN PARK SENSÖRÜ
PT3--------------- GSM II ÖZELLİKLİ BLUTEOOTH TELEFON KİTİ
PW0-------------- ISITMALI ÖN KOLTUKLAR
PWA------------- ELEKTRİKLİ HAFIZALI SÜRÜCÜ KOLTUĞU
PWE------------- IŞIK PAKETİ ( TÜNEL AYDINLATMA,COMİNG LEAVİNG HOME)
RA1------------ 12 HOPARLÖRLÜ SES SİSTEMİ
RA4----------- MDI BAĞLANTISI ( USB,AUDİOSOCKET BAĞLANTISI)
VF1----------PASLANMAZ ÇELİK PEDAL SETİ

araçta colombus mevcut değil.bugun bayide 2.0 tdi 4x4 140 hp dsg şanzımanlı siyah sunrooflu gördüm bittim doğrusu:)
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2010, 18:39:01 Gönderen: selchuk »
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar yeni bir baslik acmadim.uzun suredir 4x4 arastirmamiz yetiyle sona erdi.dun bayide full versiyonu gorunce bittim.size danismak istedigim konu su.alacagimiz arac yeti experience 2.0 tdi 140 hp dsg modeli.renk olarak aklimda siyah gumus gri yada su mavisi var.siz hangi renkleri onerirsiniz.diger konuda yukaridaki opsiyonlardan hangileri olmali sizce

Çevrimdışı Öztürk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli selchuk

Alacağınız araba tamamiyle size hitap etmeli.Zevkler ve renkler kişiye göre değişeceği için bu konuda kendi adıma pek yardımcı olamıyacağım...:(

Hızlı bir giriş yaptım sanırım.Çok eski bir Skoda hayranıyım.İlk arabam 1993 karayip yeşili Favorit idi...Aldığım fiyat ise 80 500 000 TL...Sonra 1995 yılında ikinci el Black Line aldım...onuda yaklaşık 3 yıl kullandım...hiç bir şikayetim olmadı...zamanının en ekonomik arabaları idi...

Sonraki yıllarda Fiat Palio ya dönsemde pek memnun kalmadım ve şuan yine VW gruba dahilim...2005 model Caddy aracım var...80 000km..de...herşeyinden memnunum ve 5 yıldırda kopamadım...

Tek şikayetim...heryıl vizeye girmek...özellikle şehirler arası yollarda maliye denetimcilerinin kontrol alanına sokması ve Kombi olduğunu anladıktan sonra yola devam etmeme müsaade etmeleri...bunun yanında son zamanlarda havaalanı girişlerinde sürekli aramaya ve kontrole tabii olmam...

Yukarıda anlattıklarım...tamamiyle olaya benim bakış açım...ve Caddy'nin fiziksel özellikleri nedeniyle...yaşadığım sorunlar...

Peki bunları niye anlattım?...çünkü bende bir YETİ almayı düşünüyorum...:)

Alacağım YETİ...dizel olmıyacak...Neden?..
.
Çünkü Dizel ile arasında yaklaşık 20 000TL fiyat farkı var...

Ben bu fiyat farkını yakıt masrafı olarak kullanmayı düşünüyorum ve 1.2 DSG YETİ kapsama alanıma girmek üzre...

Kısaca herkesin yatırım anlayışı farklı...benimde fikrim bu...

Alacağınız araba içinize sinsin isterim...Hayırlısı olsun kardeşim...

svg.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sagol dostum goruslerin icin.aslinda hyundai ix 35 le arasinda kalmistim ama alman olmasi yetiyi secmeme neden oldu.ayrica marka bagimliligida bu durumu etkiledi.acaba hyundai secmedigim icin pisman olurmuyum.yetiye gore daha buyuk ve donanimli bi arac

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
20 bin lira fiyat farkı anormal değil. Çünkü motorlardan biri 1.2 TSI, diğeri 2.0 TDI. Burda 2.0 TDI zaten her açıdan daha fazlasını sunan bir makine. Bu iki motoru karşılaştırırken tek kriter ekonomi olamaz. Bu fiyat farkını "dizel-benzin farkı" olarak yorumlamamak lazım. Bu daha ziyade "1.2 benzin-1.8 benzin farkı" gibi bir fark.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Öztürk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;137021
20 bin lira fiyat farkı anormal değil. Çünkü motorlardan biri 1.2 TSI, diğeri 2.0 TDI. Burda 2.0 TDI zaten her açıdan daha fazlasını sunan bir makine. Bu iki motoru karşılaştırırken tek kriter ekonomi olamaz. Bu fiyat farkını "dizel-benzin farkı" olarak yorumlamamak lazım. Bu daha ziyade "1.2 benzin-1.8 benzin farkı" gibi bir fark.

Ekonomik durumunuz müsait olmazsa.Dizel motorlu araç almak hayalden öteye gidemez.

Herşeyin başı ekonomidir.ekonomik olarak aldığınız arabayı yürtemezseniz.kendinizi sıkıntıya sokarsınız ve maxsimum 6 ay veya 1 yıl sonra zararına satarsınız.

lütfen cevabımı yanlış anlamayınız.sizin fikrinize saygı duyuyorum.çok haklısınız.her iki araç arasında birçok farklılıklar var.fakat geldiğimiz noktada bir çok insanın çok üst sınırlarda araç aldığını ve kredi ödemelerini dahi tamamlamadan elden çıkaradıklarına şahit oldum...o yüzden benim bakış açımda... alacağım arabada ekonomi çok ön planda.

Eğer maddi durumumda daha fazla bir iyileşme olur ise...üst versiyonlara yönelmekte hiç sakınca görmüyorum...

syg.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2010, 00:35:55 Gönderen: Öztürk »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Öztürk;137030
Ekonomik durumunuz müsait olmazsa.Dizel motorlu araç almak hayalden öteye gidemez.

Herşeyin başı ekonomidir.ekonomik olarak aldığınız arabayı yürtemezseniz.kendinizi sıkıntıya sokarsınız ve maxsimum 6 ay veya 1 yıl sonra zararına satarsınız.

lütfen cevabımı yanlış anlamayınız.sizin fikrinize saygı duyuyorum.çok haklısınız.her iki araç arasında birçok farklılıklar var.fakat geldiğimiz noktada bir çok insanın çok üst sınırlarda araç aldığını ve kredi ödemelerini dahi tamamlamadan elden çıkaradıklarına şahit oldum...o yüzden benim bakış açımda... alacağım arabada ekonomi çok ön planda.

Eğer maddi durumumda daha fazla bir iyileşme olur ise...üst versiyonlara yönelmekte hiç sakınca görmüyorum...

syg.

Benim vurgulamak istediğim husus, bu iki motorun arasındaki tek farkın birinin dizel olup daha ekonomik olmasından ibaret olmadığı idi. Yani 2.0 TDI, 1.2 TSI yerine sadece daha ekonomik olduğu için tercih edilecek, pek çok başka avantajdan feragat edilecek bir motor değil. Zaten çok daha performanslı, çok daha tatmin edici ve üst sınıf bir motor. Demek istediğim bu idi.

Ha, 1.2 TSI'a alternatif olarak 1.6 TDI motor sunup, araya 20 bin lira fiyat farkı koymuş olsalardı, o zaman aradaki fiyat farkını fazla bulurdum. Demek istediğim bu.

========================

Ekonomi konusunda ise görüş ayrılığımız bulunmuyor. Zaten aksini düşünüyor olsaydım araç aldığımız zaman her seferinde iki büklüm olarak bindiğimiz bu dizel B sınıfı sedan aracı önermezdim aileme. Zira kendisi 0 km olarak alabileceğimiz en mantıklı ve en iktisadi araç idi. (Ha, gene de bazı şeyler ekonomiden gene de daha önemli, o ayrı)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;137039
Benim vurgulamak istediğim husus, bu iki motorun arasındaki tek farkın birinin dizel olup daha ekonomik olmasından ibaret olmadığı idi. Yani 2.0 TDI, 1.2 TSI yerine sadece daha ekonomik olduğu için tercih edilecek, pek çok başka avantajdan feragat edilecek bir motor değil. Zaten çok daha performanslı, çok daha tatmin edici ve üst sınıf bir motor. Demek istediğim bu idi.

Ha, 1.2 TSI'a alternatif olarak 1.6 TDI motor sunup, araya 20 bin lira fiyat farkı koymuş olsalardı, o zaman aradaki fiyat farkını fazla bulurdum. Demek istediğim bu.

========================

Ekonomi konusunda ise görüş ayrılığımız bulunmuyor. Zaten aksini düşünüyor olsaydım araç aldığımız zaman her seferinde iki büklüm olarak bindiğimiz bu dizel B sınıfı sedan aracı önermezdim aileme. Zira kendisi 0 km olarak alabileceğimiz en mantıklı ve en iktisadi araç idi. (Ha, gene de bazı şeyler ekonomiden gene de daha önemli, o ayrı)

en doğru yorum.

ayrıca şu var. eski aracınızla 5 yılda 80 bn km yaptıysanız senede 16000 km yapar. lt olarakta tüketimde aşırı ciddi bir fark olmayacaktır. aradaki benzin dizel lt fiyatı farkınıda 2,0-1,2 vergi farkı öder :)

Çevrimdışı Öztürk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
20 000TL

100Km. 1.2 DSG ortalama 8.5 litre diyelim. (Yüksek olsun sorun değil/ Aslında kullanırken ortalamayı çok daha aşağı çekerim)

Benzin Fiyatı. 3,63 TL

8.5 * 3.63 /100 =0,30855 TL.  1Km.maliyeti...

20 000 / 0,30855 = 64 819 Km...bedavadan yol yaparım... Buda az bir rakam olmamalı...

Benim anlatmak istediğim şu...Siz hala iki araba arasındaki konfor ve performansa takılmışsınız.ben işin orasında olmadığımı söylüyorum...

Amacım DSG Yeti araca sahip olmak...Üst versiyonları ile arsında bir çok fark olduğunu hepimiz biliyoruz.İşte bu farklar benim için önemli değil...Aracım 2.0 lt.motor olmuş...4x4 olmuş...benim açımdan önemli değil...

Aracın sadece YETİ olması önemli...zaten baz versiyonlarında birçok arabada olmayan özellikler sabit olarak var...bunun üstündeki özellikler benim açımdan şuan lüks...ekonomik durmum bu versiyonları kaldırmaz...gerekli olduğunuda düşünmüyorum zaten...ilave her aldığınız özellik 2.el piyasada geçerli değil...ne arabaya taktığınız jantlar...ne içine yaptığınız ilave aksesuarlar...

2003 yılı itibariyle aldığım tüm araçlardan 2.el satışlarda zarar ettim...arabalarıma ilave olarak yaptığım herşeyin maddi olarak bir karşılığını alamadım...o yüzden satış esnasında tüm arabalarımın ilave takılan aksesuarlarını söktüm...orjinal halinde sattım...

örnek...Caddy 2005 yılında bana araç maliyeti...çalik jant ve iç kaplama dahil...39.200 TL..idi...

Şuan aracıma biçilen değer ise...23.500 TL...

Yapın hesabını...:)

Umarım anlaşılır olmuşumdur...

syg.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2010, 19:45:47 Gönderen: Öztürk »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öztürk Bey,

1.2 TSI'nin 2.0 TDI'a göre daha ekonomik bir tercih olacağına itirazı olan sanırım yok.

Ancak aradaki 20 bin liralık fiyat farkı sizin ekonomik beklentileriniz için fazla olsa da, normaldir, bunu söylemeye çalışıyorum.:) Hatta VW 2.0 TDI yerine direkt 3.0 TDI'ı da sunabilirdi. O zaman da fiyat farkı 20 bin değil belki 35 bin lira olurdu. Zira 3.0 TDI daha üstün niteliklere sahip bir motor.

=================

Kısacası, 20 bin liralık fark, değerlendirmeyi "ekonomi"ye takılı kalıp yaparsak fazla, diğer tüm disiplinleri dahil ederek yaparsak normaldir.

Burda 1.2 TSI'ye herhangi bir eleştrim yok, yanlış anlamayın. Araç alım sürecinizin hayırlısıyla tamamlanmasını dilerim.:)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlısıyla sorunsuz bi şekilde inşaallah tsı yetinizi alırsınız.
hayırlısıyla sorunsuz bi şekilde inşaallah tdi yetinizi alırsınız.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
opsiyon fiyatları yokmu acaba ?
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
maalesef inanç yok.anddaki satış danışmanı listeyi fotokopi çekerken sadece tabloyu cekmiş fiyat kısmı yok