škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tüvtürk ile imtihanım yaklaşıyor

fenomen · 65 · 17713

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu vizede egzos muayenesisi soruluyormu veya belgeye bakıyorlarmı biliyormusunuz?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;115004
Arkadaşlar bu vizede egzos muayenesisi soruluyormu veya belgeye bakıyorlarmı biliyormusunuz?

soruluyor hocam...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim geçmişti bakmamışlardı.Ama tabi aslında bakmaları lazım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ernur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;115004

Alıntı yapılan: TuvTurk
Geçerli “Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü”nün olmaması 01 Ocak 2010 tarihinden itibaren “Ağır Kusur” olarak değiştirilmiştir.

http://www.tuvturk.com.tr//content/default.aspx?cid=64

Hocam sen bu siteyi bir dolaşsan epeyce işine yarar... Hadi hayırlısı, benim sınav da çok yakın.... :knp:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar daha önce başka yere konu açmıştım"dur ihtarına uymama"cezası almıştım ve olayı mahkemeye taşıyacaktım,avukat arkadaşıma dilakçayi yazdırmıştım akabinde ilave olarakda şişli aslıye sulh ceza hakimliğine benim gibi bir mağdur dava açmış kazanmış ve bunuda av.arkadaş emsal olması açısından dilekçeyle birleştirmişti.Bende dediğiniz gibi dava çok uzar git-gel olmasın diye vazgeçmiştim ve dün ödemek üzere Dalaman malmüdürlüğüne gittim ve durumu izah ettim.Memur dedi ki;hani bunun dış tarafı yani tebliğ zarfı dedi,bende kaybettim dedim.Bu defada toplam kesilen 130 tl olan ceza 92 ödeyecekken 130 tl olur dedi.Bende vazgeçtim ama bu defa tuvturk'e açtığım telefonda eğer ödeme yapılmazsa vize olmaz dedi,bende olay mahkemeye taşındı,polise sordum mahkemeye taşınan olaydan dolayı vizede sorun çıkarmı diye,'polis hayır çıkmaz durumu anlatırsın,zaten davayı kazansan bile devlet sana para ödemez dedi'bende tamam dedim ama bu defada vize olmama durumu var.Sonra malmüdürlüğüne gittim tekrar sisteme baktılar ceza hala işlememiş pc'ye,inş yarında işlemezse c.tesi günü gidiyorum vizeye,temmuz ayının 9.olması gereken vizeye epey önceden girmiş olacağız hem temmuz bandrolunden hemede cezadan önce halletmem gerekecek.Haliyle tebliğ zarfını kaybetmemden dolayı mahkeme yoluda bana göründü,öğleden sonra mahkemeye,akabinde egzos muayenesi,fren kontrolleri sonra ver elini fethiye.Gelişmelerden an be an haberdar ederim arkadaşlar.Girecek olduğum bu mücadelede bana dualarınızı esirgemeyin.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2010, 12:47:53 Gönderen: fenomen »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde geçen yediğim ceza maliyede gözükmüyor.Acaba TÜV'de gözükür mü? Sonra bide uğraşmayalım muayene istasyonunda..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mygokhan;118995
Benimde geçen yediğim ceza maliyede gözükmüyor.Acaba TÜV'de gözükür mü? Sonra bide uğraşmayalım muayene istasyonunda..

Maliyeye düşmemişse görünmez TÜVde.

Çevrimdışı razor10

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gökhan bugun tüw e gittim benim araç için.. film yok ama xenon um wardı egsoz muayne ağır kusur olarak gözüküyor. ben dışarıda 24 tl e yaptırdım öyle gittim. geleli 2 saat oldu. kusursuz bi şekilde geçtim.

yanımda transporter wardı. adama üzüldüm ya git dedi filmleri sök gel dedi walla.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2010, 17:12:42 Gönderen: razor10 »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sonunda dalaman sulh ceza mahkemesine müracatımı yaptım hakime havale ettirdim işleme kondu.Hayatımda ilk defa devletle mahkemelik oldum.Ayrıca gökhan'ın durumu gibi bende maliyeye sordum ceza işleme konulmuşmu diye konulmamış yarın saat 17.00 den önce tekrar soracağım.cumartesi günü saat 10.30 a randevu aldım.Reflektör aldım 2 adet ve fren kontrollerini yaptırdım rot sorunu varmış onuda hallettik,el freninde hafif sorun varmış,birde fren aşağıda kavrama yapıyordu onuda yaptırdım 20 tl verdik,28 tl egsoz muayenesine verdik.Şimdilik tam gibi görünüyor.
Ayrıca ustaya sordum xenon farlar için(orjınal)ayar testi yaptırayımmı diye gerek yok dedi orjınalse dedi,acaba sorun olurmu? Razor10 nickli arkadaş xenonlarım için 24 tl verdim dedi,ayar sorunumu vardı,yoksa xenon orjınal olmadığı için mi kusurlu göründü?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;119048
Maliyeye düşmemişse görünmez TÜVde.
aynen hocam maliyecide öyle dedi:ok:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;119099
...Ayrıca ustaya sordum xenon farlar için(orjınal)ayar testi yaptırayımmı diye gerek yok dedi orjınalse dedi...
Orijinal de olsa, sonradan takma da olsa, ayarlanması gerekir bence.

mertcankar

• Ziyaretçi
evet ayar şart hocam sadece muayeneyi düşünme karşından gelecek sürücüleri de düşün :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bu egzostu bana niye sormadilardi :D Yaptirmak hic aklimada gelmediydi ama kimse lafini bile etmedi TUV'de  ??

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu mücadeledende alnımızın akıyla geçtik.Arka silcek cam suyu püskürtmiyeceği tuttu,2 gün önce püskürtüyordu,görevli eleman arka cam silecek suyun bitmiş dedi ve ialve edin dedi,hafif kusurlu geçtik.4x4 lükm geçerim demiştim ama olsun.Araç alınaldan buyana alt takıma girmediydi.Ayrıca far ayarlarına bakmadan girmiştim sorunsuz geçtik.Xenonların özelliği sanırım bu,diğer araçlarda ayar xenon olanlara göre daha fazla sorun oluyormuş.Ama sağlık setinin içine bakmadılar.Benden önceki kangonun arka römork takozunun elektrik bağlantısı yapılan soketi işlevini görmediği için geçemedi,tekrar gelecek.neyse 2012 ye kadar sorunsuz hallettik.darısı yaptıracak arkadaşların başına.