škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Sohbet / Hızlı Soru-Cevap

HasanK · 2410 · 1027299

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;271837
Aynı dertten müzdaribim 12yaşımdan deri tedavi görüyorum (astım tamamen geçen bir hastalık değil ne yazık ki:() nefes darlığı başladığında cildinizde kızarıklık ya da kaşınma oluyor mu?

yok hiçbir kaşınma kızarıklık yok. guatr bolgesı olan yer yani koprucuk kemiğinin hemen altındaki yer 2-3 cm aşagısı ve koprucuk kemıgı arasındakı ust cıger ve ıman tahtası denen o gogus kemıgının ıkı yanındakı yer daralıyor bogazımda lenf boldegelerınde hafıf hafıf batmalar oluyor cıgerı doldurmaya çalıştıgımda . kamyon geçmiş gibi nefesın sonunu alamıyorum ter basıyor nefes verırken 3 gundur durmadan terlıyorum. bazen öyle oluyorki duvardan duvara vurmak gelıyor kendımı.      Allah şifalar versin çok zor bir rahatsızlık.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah şifa versin herkese. Sigara kullanıyomusun Barıs ?
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;271919
Allah şifa versin herkese. Sigara kullanıyomusun Barıs ?

bıraktım gökçen zaten başıma ne geldiyse onun yüzünden lanet olsun başladığım güne, başladığım akla... geçen mayısta biorezonansla bıraktım tek seansta. 1 aylık sıgara paramdan az tuttu.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bırakıp iyi yapmışsın :) Keşke hiç başlamasaydın ama işte olan oluyor. Onun çok etkisi var bu nefes olayında. Bıraktıktan sonra bende yüzme sporuna yazılıp,ciğerlerimi eski haline getirmeye çalışmıştım. Spora yazıl :)

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;271930
Bırakıp iyi yapmışsın :) Keşke hiç başlamasaydın ama işte olan oluyor. Onun çok etkisi var bu nefes olayında. Bıraktıktan sonra bende yüzme sporuna yazılıp,ciğerlerimi eski haline getirmeye çalışmıştım. Spora yazıl :)

4 yılda 1.5 paket 1 yıl kadar, 2 paket 3 yıl kadar, 3-4 ay da 2.5 paket kadar gunluk içtim lisede kulup genç takım kaptanı oldum gunde 8 saat tabiri caizse; affınıza sıgınarak it gibi koşan ben, bugun 20 derece egımlı yokusu nefes nefese cıkıyorum:) var ne hale gelmişim sen hesap et:)

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;271448
Silecekle kadını ıslattım,oha demeyin bi sildim, soluma yarım kova su attı silecekler :D

Abi 1 aya yakın oldu,Yalovada kaldırım kenarında bekliyorum araba içinde camları sileyim dedim bi fıslattım kaldırımdaki adama geldi damlalar adam bağırdı; -Laan ! diye. -Ne var lan bişeymi oldu,geçmeseydin. dedim . Pişmiş kelle gibi güldü gitti,Babamı görünce :D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia;271934
4 yılda 1.5 paket 1 yıl kadar, 2 paket 3 yıl kadar, 3-4 ay da 2.5 paket kadar gunluk içtim lisede kulup genç takım kaptanı oldum gunde 8 saat tabiri caizse; affınıza sıgınarak it gibi koşan ben, bugun 20 derece egımlı yokusu nefes nefese cıkıyorum:) var ne hale gelmişim sen hesap et:)

Merdiven çıkarken yorulma,yokuş çıkarken yorulma bunlar o zavallı ciğerlerinin sana alarm vermesi iişte :( Yavaş yavaş düzene giricek bıraktıysan,zaman lazım.

Alıntı yapılan: Mert;271936
Abi 1 aya yakın oldu,Yalovada kaldırım kenarında bekliyorum araba içinde camları sileyim dedim bi fıslattım kaldırımdaki adama geldi damlalar adam bağırdı; -Laan ! diye. -Ne var lan bişeymi oldu,geçmeseydin. dedim . Pişmiş kelle gibi güldü gitti,Babamı görünce :D

Ama böyle bi yağmur şekli yok ya, önümü göremiyodum sileyim dedim,bende şaşırdım :D abla baya saymıştır bana :)

Hızlı giderken su birikintilerine frenle yavaş giriyorum kaldırımdaki bir kız olsun gelişimi görünce arkasını dönüp ellerini yüzüne koyuyo,yavaşladığımı görünce derin bi oh çekip gülüyor. :D

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;271941
Merdiven çıkarken yorulma,yokuş çıkarken yorulma bunlar o zavallı ciğerlerinin sana alarm vermesi iişte :( Yavaş yavaş düzene giricek bıraktıysan,zaman lazım.

sağol gökçen bakalım 9 ay dedı doktor 6 ay bitti arada duman altı yerlere gırıyorum ama bakalım:) kaderın onune geçilmez ya:D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia;271584
bu nefes darlıgına ne iyi gelir ıhlamurum içine bal attım denedım nefes darlıgım geçmedi 1 haftadır hasıl oldu geçen pazartesı okulda soguk yedım heralde G.A.T.A nın acilindekı doktor allerjik astım dedı ozel hastanede tonla tetkık yapıldı yarın gosterıcemde su an cok sınır bozucu şekıulde rahatsızım nefes alamıyorum cıgerın ust kısmında baskı var nefes alırken rahatlatacak bır formu varmı? ıhlamur+bal,vix (o yeşil yakıcı jel), havlu koyma(sıcak) bunlar denendı az bır etkısı var ama galıba fecı usuttum:(

Çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.:(

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Barış kardeşim anlattıkların bronşitten çok astıma benziyor. En kısa zamanda testleri yaptır. Astım tamamen tedavi edilmese bile etkileri çok azaltılabiliyor.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;272135
Barış kardeşim anlattıkların bronşitten çok astıma benziyor. En kısa zamanda testleri yaptır. Astım tamamen tedavi edilmese bile etkileri çok azaltılabiliyor.

abi astım tanısını bugun doktor çürüttü. Sıcak kompress le nefes  darlıgım geçti kaslardan kemıklere her yanım sıcak ıstıyormuş darlık bir  nebze ondan birde lenfleri üşütmüşsün sanırım dedi akşamları kompress  gunduzleride antihistamınık + nazonex ve ıllıadin. somester dede  burundakı bi yer varmıs 2 taraflı bılmem ne eti:D o bende normalden  buyukmuş:D allerjik  burun oluncqa nefesı zorlastırmıs usutmeyle beraber  burundan nefes alamadıgım ıcın akcıgerdekı kesecıkler acılmamıs  bide  sinus temızlık kiti verdı onu kullanıyorum çok şükür birşey çıkmadı:) ama yinede allerjim astıma çevirebilirmiş kilona dikkat et kilo alma dedi.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ne arkadaş iyiki bi sınava hazırlanıyoruz sabahtan beri at gibi koşturuyorum sırtımda 10 kg çanta,ağzına kadar test kitabı :D Valla bu gidişle 2. dönem bende debriyaj felan kalmaz :D :D

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;272182
Bu ne arkadaş iyiki bi sınava hazırlanıyoruz sabahtan beri at gibi koşturuyorum sırtımda 10 kg çanta,ağzına kadar test kitabı :D Valla bu gidişle 2. dönem bende debriyaj felan kalmaz :D :D

nedır bu çektiğimiz :hanz:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;272194
nedır bu çektiğimiz :hanz:

Valla sabah 7 de çıkıyorum 12:30 a kadar okul sonra beykozda-zincirlikuyuya akşam 6 ya kadar etüt orda çık 1 saat otobüs bekle ki bı kıçlık yer bulasın daha sonra köprüde gişe trafiği kavacıkta tekrar otobüs bekle eve gelene kadar 8 oluyor ve direk iptalim bi yerimi kıpırdatamıyorum :D

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;272213
Valla sabah 7 de çıkıyorum 12:30 a kadar okul sonra beykozda-zincirlikuyuya akşam 6 ya kadar etüt orda çık 1 saat otobüs bekle ki bı kıçlık yer bulasın daha sonra köprüde gişe trafiği kavacıkta tekrar otobüs bekle eve gelene kadar 8 oluyor ve direk iptalim bi yerimi kıpırdatamıyorum :D
Valla ev okul arasının yakın olması iyi bişey..Sırtımda 10 kiloluk çanta var ama evle uzaklığım 15 dakka.. :D