škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 tdi siyah duman :((

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alicangorel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
Enjektorlerim sikintili idi aracim siyah duman atiyordu enjektordendir dediler
Simdi ejeltorlerimide hallettim gayet stabil calisiyorlar ama ilk marsta cok az gazi kokleyincede bazen cok yogun siyah duman atiyor.ama sadece kokleyince yarim gazda falan atmiyor sebebi ne olabilir yardimlariniz icin tesekkur ederim aracim 2006 mode 1.4 tdi ambiante 170.000 km de hb

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk marşta ve düşük devirlerde gaza yüklenince siyah duman normal. bizde de var.
çekişte de sıkıntı varsa,  sisteme bakılabilir. karbon clean düşündünüz mi?

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yalnız karbon clean düşünürseniz de her yerde yaptırmayın. Olmadık dert almayın araştırın yaptıracağınız yeri...

Çok etkili kimyasallar bunlar. Temizlenecek derken üst kapağı söktürmeyin...

Çevrimdışı Alicangorel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çekişte bir problemim yok ama yogun duman var okadar carbon clean işe yararmı würt marka yakıta konulan temizleyici varnış onu öneriyorlar ilk etapta cok faydası oluyomus denemeye değermi?

Teşekkürler

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizellerde siyah duman zengin karışım demek.Enjektör ayarlarınız hatalı.Şu an trafik muayeneye girseniz geçemezsiniz. Edremit Tüvtürk'te gözümün önünde 2 araca gazı kökletince siyah duman atıyor diye egzost muayeneyi onaylamadılar.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dedemin 88 model 1.6 D opel kadettini iki ay önce egsoz muaynesine götürdüm gittiğimiz yer tanıdıktı adam bana gaza bas dedi sonra olmadı muhtemelen çünkü deli gibi kara duman atıyo araba sen çekil ben basayım dedi ufak ufak basarak geçirdi valla :)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;480055
Dedemin 88 model 1.6 D opel kadettini iki ay önce egsoz muaynesine götürdüm gittiğimiz yer tanıdıktı adam bana gaza bas dedi sonra olmadı muhtemelen çünkü deli gibi kara duman atıyo araba sen çekil ben basayım dedi ufak ufak basarak geçirdi valla :)

TÜV den önceki araç muayeneleri geldi aklıma. Memura rüşvet verip geçirirlerdi falan :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yahu rahat olun ne kadar duman o kadar randuman. duman attıkça grur duyuyorum arabamla :D ayrıca egzoz muaynesinden geçmemesi falan hikaye arabanın zengin ve fakir karışıma düştüğü zamanlar vardır. zengine düştüğü zaman her dizel araç duman atar. anlık verir. gayet normal bir durum. boşuna kurcalamayın para da harcamayın.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;480911
Egr valfine baktirin
EGR valfi sıkıntılı ise ki araç 170.000 km de emme manifoltu kurumla dolmuş olabilir.

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ani olarak gazı kökleyince atması normal bence sorun olduğunu sanmıyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;480916
EGR valfi sıkıntılı ise ki araç 170.000 km de emme manifoltu kurumla dolmuş olabilir.

egr düzgün çalışıyorsa zaten kurum olur manifoldda. aksine egr olmayan araç neredeyse hiç kurum bağlamaz. sırf bu yüzden egr yi iptal etmeyi bile düşünüyorum.

ancak manifold çok kurum bağladıysa yeterince hava alamıyordur araç ve verimli yanma sağlayamıyordur kara duman basıyordur. ama şu da bir gerçekki dizel araç her halikarda kara duman atacak. bu normal yolda giderken değil belkide ancak dip gaz yaptığınızda anlık olarak (1-2 saniye) araba zengin karışıma düşüp kara dumanı atacaktır. çok fazla kafaya takılmaması gereken bir durum. benim hoşuma bile gidiyor (benim arabadaki yazılımdan sonra tapa gazda duman 3-5 saniye kadar oluyor) arkamdan selektör atan adamı dumana boğarak ayırmak acayip hoşuma gidiyor mesela :D