škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A4 - A5 Kasa ?

yuhhh · 34 · 19731

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
A4 kasa octviada düşünebilirsiniz full olarak Elegance modeli;elegance plus,business,colection ve colection plus modelleri de  full+full modellerdir.İmkanlarınıza göre kıyaslayabilirsiniz.

A5 kasa octaviada ise benzinli motorda MPİ motoru tercih etmenizi tavsiye ederim.Eski kasalarda da kullanılan motor olduğu için sorunsuz,arıza çıkartmayan bir modeldir.TDİ motorlarda güzeldir fakat TSİ motorlara girmemenizi tavsiye ederim...Zira onlarda  sorun çıkabiliyor...
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yuhhh;64823
evet bu araçta güzel ama çok para yawww
valla diğer araçlarn 0 en boşu bu para ki bu araç dsgli eğer araç baktığım sıralarda gözüme çarpsa idi kesn düşünürdm.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhan;64832
A4 kasa octviada düşünebilirsiniz full olarak Elegance modeli;elegance plus,business,colection ve colection plus modelleri de full+full modellerdir.İmkanlarınıza göre kıyaslayabilirsiniz.

A5 kasa octaviada ise benzinli motorda MPİ motoru tercih etmenizi tavsiye ederim.Eski kasalarda da kullanılan motor olduğu için sorunsuz,arıza çıkartmayan bir modeldir.TDİ motorlarda güzeldir fakat TSİ motorlara girmemenizi tavsiye ederim...Zira onlarda sorun çıkabiliyor...

tsi nerde ne zaman sorun çıkarmış. yok böyle bir şey.

1,6 8v motor müzelerdeki yerini 10 sene önce almış olması gereken işletme maliyeti yüksek performans vasat ortalamalarda bir motor. kesinlikle ALINMAMALIDIR.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2010, 23:29:04 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı yuhhh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mesela http://www.sahibinden.com/2006_octavia_elegance_fsi_lpg_li-45WQQaXQQ20633069WQQpXQQdisplayitem

araç güzel görünüyor.. Fiyatı ucuz mu pahalı mı bilmem
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2010, 23:35:43 Gönderen: yuhhh »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yuhhh;64853
Mesela http://www.sahibinden.com/2006_octavia_elegance_fsi_lpg_li-45WQQaXQQ20633069WQQpXQQdisplayitem

Araç güzel duruyor. FSİ motor sanırım. eğer sorunsuz ve hatası yoksa düşünülür bence.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;64849
tsi nerde ne zaman sorun çıkarmış. yok böyle bir şey.

1,6 8v motor müzelerdeki yerini 10 sene önce almış olması gereken işletme maliyeti yüksek performans vasat ortalamalarda bir motor. kesinlikle ALINMAMALIDIR.
:(:(:bnn:ne yani bizim octi müzelik olduda haberim mi yok.evet 1.4 tsi dururken 1.6 102ps almak mantıklı değil ama audi a4 b7 kasalarda bile bu motorlardan var ve 38 milyardan aşağıda satılmıyor,ne dersiniz ben bu işten bişi anlamıyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yuhhh;64853

Araç güzel duruyor. FSİ motor sanırım. eğer hatası yoksa düşünülür bence.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;64857
:(:(:bnn:ne yani bizim octi müzelik olduda haberim mi yok.evet 1.4 tsi dururken 1.6 102ps almak mantıklı değil ama audi a4 b7 kasalarda bile bu motorlardan var ve 38 milyardan aşağıda satılmıyor,ne dersiniz ben bu işten bişi anlamıyorum.
o motorun üretilme yada ülkemize gelme sebebi belli. ben bizzat doğuş yetkilisinden duyduğum sözleri yazıyorum:

-almanlar bizim çevremizi bizden fazla düşünüyorlar ve kısa süre içerisinde ülkemize gelecek 1,6 8v lere kota koyacaklar.

bu şu demek. bu motoru doğuş olsn skodanın distribitörü olsn onlar bilerek istiyorlar ve getirtiyorlar. çünkü herşeyini iyi biliyorlar diğerlerinin teknolojisini ha deyince kaldıracak kapasitede değiller. vatandaş rezil benzin tüketimine kalmış doğuşa ne mal bu diyor ucuza vermek için böyle bir motor koyuyor kendini sağlama alıyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;64860
o motorun üretilme yada ülkemize gelme sebebi belli. Ben bizzat doğuş yetkilisinden duyduğum sözleri yazıyorum:

-almanlar bizim çevremizi bizden fazla düşünüyorlar ve kısa süre içerisinde ülkemize gelecek 1,6 8v lere kota koyacaklar.

bu şu demek. Bu motoru doğuş olsn skodanın distribitörü olsn onlar bilerek istiyorlar ve getirtiyorlar. çünkü herşeyini iyi biliyorlar diğerlerinin teknolojisini ha deyince kaldıracak kapasitede değiller. Vatandaş rezil benzin tüketimine kalmış doğuşa ne mal bu diyor ucuza vermek için böyle bir motor koyuyor kendini sağlama alıyor.
eyvallah buna katiliyorum ama bundan böylede herhalde 1.6 102 ps motor geleceğini ve hala takilacağini sanmam 1.4 tsi varken.ama modasi geçmiştir kastiniz artik üerilmiyecek derseniz katiliyorum yeni versiyonlar varken.ama bu tarz alacak olanlar için ben hala zamaninin geçmediğini düşünüyorum maddi durumu iyi olan zaten basar keşi yeni model 1.4 tsi alir.eğer değilse 20 bin tl parasi olanlar için modasi geçmiş tabiri bana biraz daha erken gibi.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yeni kasa audi a4 b kasadan 25 bin tl ye bulsam takas veya bunu satarak ilave vererek alirdim.nihayetinde 41 yaşindayim bu saatten sonra yariş yapacak halim yok.ama kazali olani bile almam mümkün görünmüyor bu aşamada.raziyim bu motora.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;64864
eyvallah buna katiliyorum ama bundan böylede herhalde 1.6 102 ps motor geleceğini ve hala takilacağini sanmam 1.4 tsi varken.ama modasi geçmiştir kastiniz artik üerilmiyecek derseniz katiliyorum yeni versiyonlar varken.ama bu tarz alacak olanlar için ben hala zamaninin geçmediğini düşünüyorum maddi durumu iyi olan zaten basar keşi yeni model 1.4 tsi alir.eğer değilse 20 bin tl parasi olanlar için modasi geçmiş tabiri bana biraz daha erken gibi.

20 binlira parası olan içinde başka motor seçenekleri var. mesela piyasa tonla 1,6 16v golf bora toledo kaynıyor. octide varmı bilmiorm. hatta biz 10 sene önce toledo yu alırken sırf o motor yüzünden 1,8 20v alıp senelerce vergi ödemeye razı olduk. şimdiye kadar allah bilir ödediklerimiz benzinden katıyla çıkmıştır zira 1,8 20v toledo aynı kasanın 1,6 sından yaklaşık 1-1,5 lt az yakıyor.  ben bundan bahsediyorm. atıyorum a5 kasa octavia isteniyor. 8v yerine ben her zaman FSİ tercih edeirm. ki 2007 yılnda 0 golf alırken bu yüzden fsi aldm.

ha imkan olur tertemiz kullanılmış TDİ olur işte o zaman durum değişir. ama onuda bu bütçelere temizini bulmak zor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anlaşılmıştır durum ama zevk meselesi bir nevi bu işler.16 v olması daha cazip katılıyorum.ama herhalde octi de yok.1.8 t lerde olbilir.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;64874
Anlaşılmıştır durum ama zevk meselesi bir nevi bu işler.16 v olması daha cazip katılıyorum.ama herhalde octi de yok.1.8 t lerde olbilir.
tabiki zevk meselesi. sonuçta vw grubunun en büyük avantajlarından birisi motor çeşitliliği her ne kadar ülkemizde törpülensede biraz zmana değişecektir bazı şeyler diye düşünüyorm :)

Çevrimdışı vw=Skoda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http://www.youtube.com/watch?v=p2O4nZV78UA

A5 in sürücüsünden kendine kadar tasarlanmış seyredin bakalım belki seyretmişsinizdir youtub a girmek için bilirsiniz DNS değiştirin

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu octavia tour da ne gibi bir özellik var onu anlayamadım sıfır fiyatıda makul gibi geldi bana tour ne ambiante nede elegance galiba
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!