škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Öğrenci arabası. Peugeot 407 1.6 HDi ;)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SezerEkrem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Semih KÖYMEN;322289
maaşallah kazasız belasız

Sağolun Semih Hocam.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok güzel görünüyor araçlar, 406'yı ben de her zaman beğenmişimdir, çok güzel bir dizaynı var, ben de bir kaç gündür 1.6 dizel araçları araştırıyordum, 407'yi de araştırdım biraz internetten, fiyatı da sınıfında ki diğer araçlara göre uygun, benim gördüğüm kadarıyla en büyük problemi altının yere yakın olması gibi görünüyor. Başka eksi yönü varmı sizce? Tavsiye edermisiniz?

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;324962
Çok güzel görünüyor araçlar, 406'yı ben de her zaman beğenmişimdir, çok güzel bir dizaynı var, ben de bir kaç gündür 1.6 dizel araçları araştırıyordum, 407'yi de araştırdım biraz internetten, fiyatı da sınıfında ki diğer araçlara göre uygun, benim gördüğüm kadarıyla en büyük problemi altının yere yakın olması gibi görünüyor. Başka eksi yönü varmı sizce? Tavsiye edermisiniz?
altı değilde sadece ön tampon ve kartelin olduğu yer yakın ordan gerisi diğer araçlar ayarında  .bende çelik kartek muhafaza var tıklayınca sıkıntı olmuyo:) başka bi eksikliğini görmedim. ama burası skoda forumu  burada pek seven çıkmayabilir:)
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2012, 11:55:03 Gönderen: barbaros61 »

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;324970
altı değilde sadece ön tampon ve kartelin olduğu yer yakın ordan gerisi diğer araçlar ayarında  .bende çelik kartek muhafaza var tıklayınca sıkıntı olmuyo:) başka bi eksikliğini görmedim. ama burası skoda forumu  burada pek seven çıkmayabilir:)

Öyle düşünmeyin, marka fanatiği değilim ben verdiğim parayı hak edecek her aracı düşünebilirim, Skoda'yı tercih etme sebebim de budur. Tabi skoda'nın da beğenmediğim ve asla almayacağım modelleri mevcuttur. 407'de fiyat performans olarak başarılı bir araç gibi duruyor, tipi de her zaman hoşuma gitmiştir. Kullanan arkadaşım olmadığı için test etme imkanım olmadı ama en kısa sürede test edip listeme dahil etmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;324973
Öyle düşünmeyin, marka fanatiği değilim ben verdiğim parayı hak edecek her aracı düşünebilirim, Skoda'yı tercih etme sebebim de budur. Tabi skoda'nın da beğenmediğim ve asla almayacağım modelleri mevcuttur. 407'de fiyat performans olarak başarılı bir araç gibi duruyor, tipi de her zaman hoşuma gitmiştir. Kullanan arkadaşım olmadığı için test etme imkanım olmadı ama en kısa sürede test edip listeme dahil etmeyi düşünüyorum.
aslında olayın özeti şöyle siz 407 yada başka bir markayı alıp ne beklediğiniz önemli d sınıfı olsun vergisi az olsun rahat olsun son teknoloji sistemleri olsun az yaksın derseniz tamam ozaman hiç bir sorun olmaz zevkle güle güle binersin ama 2.el şans işidir birazda iyi eleme yapmak lazım.  köy yollarında takur tukur gitsin görünüşüne göre de uçak gibi gitsindersen sevemeyebilirsin :)

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;324998
aslında olayın özeti şöyle siz 407 yada başka bir markayı alıp ne beklediğiniz önemli d sınıfı olsun vergisi az olsun rahat olsun son teknoloji sistemleri olsun az yaksın derseniz tamam ozaman hiç bir sorun olmaz zevkle güle güle binersin ama 2.el şans işidir birazda iyi eleme yapmak lazım.  köy yollarında takur tukur gitsin görünüşüne göre de uçak gibi gitsindersen sevemeyebilirsin :)

Benim köy yollarda pek işim olmuyor, gerçi Türkiye de şehir merkezleri bile bazen köy yollarını aratıyor ama neyse. Ben lpg işine pek girmek istemiyorum, geniş, oturaklı bir araç arıyorum. Bagajı da geniş olmalı, aslında bu tarife Octavia uyuyor ama onun da mpi olanını alsak lpg'ye bulaşmam gerekecek, dizelini alsam vergisi çok, 1.6 dizeli çok pahalı, bu nedenle 30.000 civarı dizellere bakıyorum, dizellerin de turbosu korkutmuyor değil hani, bir arkadaşımın C4'ü 90.000 bakımından eve dönerken turbo gitti, bir dünya masraf. 407'deki 1.6 dizel motor ford ve volvonun da kullandığı motor ile aynımı?

Çevrimdışı SezerEkrem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet 407 nin motoru psa grubunun bmw ile geliştirdği motor yanılmıyorsam. ford volvo ve puglarda kullanılıyor. az yakar az kaçar bi araba. =) malum 1600 kilo e bide yüklersen tıka basa cok bişi bekleme. ama 2.0 ını alırsanda pek kolay hakim olamayabilrsin kendine ;)

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de gönlüm 2.0 dizelden yana ama 2.000 lira vergi verdikten sonra dizelin bir anlamı da kalmıyor, 1.4 1.6 turbo benzinli al vereceğin vergiyi yakıta harca daha iyi :) Şu mtv elimizi kolumuzu bağlıyor valla.

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 HDI 407 ile 2.0 HDI 406 aynı motor aşağı yukarı :) sıkıntı olmaz yük konusunda.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 hdi 100ps ve 240 tork var kendi motor hacmindeki arbalardan hiç de geri kalmazsınbuna emin ol çok daraltırsa chiple 140 ps oluyotork da 300 1.6 ları rahat tokatlarsın bu şekilde  oktavya yı bilmiyorum ama o 407 sınıfında değil zatenbir alt sınıfta
turbo olayına gelince çoğu devirsiz kullanımdan bozuluyo alırken iyice baktır heryerini sorun olmaz .motor ford valvo citroenin ortak kullandığı psa grubu motordur

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla özellikle Station Wagon modelleri çok hoşuma gitti, çok oturaklı ve şık görünüyor. İlk 3 e aldım 407'yi de :)

Çevrimdışı SezerEkrem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
mert yapma böyle.:D
 Buarada büyük ihtimal iki hafta sonra ben chip uygulaması yaptırıyorum. 110 hp 407 bendeki. 135-140 gibi değerler zorlanmadan ulaşılyormuş. bakalım hayırlısı.

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mert;325598
Ahanda Galaxie jantlı 407 :D

Jantlar kaç inç?Tekerler çok küçük gözüküyor ama güzel jantmış.