škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ensarvatandas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı BugraAtagul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BugraAtagul;593006
Tesekkurler, aksam gittigimde deneyecegim. hatta bu hafta sonu bu pozisyona ihtiyacim bile vardı :gut:

merhaba,

bu ozellik yok sanırım, koltuklari kaldırıcak bir yer bulamadim. Kalıcak gibide durmuyor zaten :(

Çevrimdışı WeReWoLF

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dün aracımın lastiklerini kontrol ettim 4 lastik 23 dü. 32 bastım bu sefer de baya sanki sertleşti anlayamadım valla

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: WeReWoLF;593579
Dün aracımın lastiklerini kontrol ettim 4 lastik 23 dü. 32 bastım bu sefer de baya sanki sertleşti anlayamadım valla

23 baya az mis eger cok sert oldugunu dusunuyorsaniz lastikler cok yol yapmadan (teker isinmadan yaklasik 10 km yi gecmeden) baska bir istasyonda tekrar ayarlayin kalibrasyon sorunu oluyor bazi istasyonlarda

Çevrimdışı WeReWoLF

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;593716
23 baya az mis eger cok sert oldugunu dusunuyorsaniz lastikler cok yol yapmadan (teker isinmadan yaklasik 10 km yi gecmeden) baska bir istasyonda tekrar ayarlayin kalibrasyon sorunu oluyor bazi istasyonlarda
Teşekkür ederim bilgi için. Bugün tekrar havasını kontrol edeyim.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: WeReWoLF;593735
Teşekkür ederim bilgi için. Bugün tekrar havasını kontrol edeyim.

Su urunu gordum nette kibrit kutusu boylarinda imis kullanicilar genel manada memnun

http://m.n11.com/dijital-lastik-basinc-olcer-anahtarlik-P66853110

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar ben yeni fabia aldım 2 ile 3 hafta oldu alalı ismim yusuf istanbulda yaşıyorum yaşım 30 hayırısıyla işallah yeni modifiye yapıcam da merak ettiğim bir iki konu var ilk önce bu fabi da kısa farın ampul h4 mü yoksa h7'mi ikincisi uzunlar aynı şekide h kaç ? birde kısa ampülleri sökmek için tamponumu sökemmiz gerekiyor son olarak olarak da led xenon kullanan varmı piyasaya da yeni eski xenoncu arkadasım normal xenon yerine bunu kullan dedi kullanan varmı bilgi paylasan olursa sevinirim.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;594019
Merhabalar ben yeni fabia aldım 2 ile 3 hafta oldu alalı ismim yusuf istanbulda yaşıyorum yaşım 30 hayırısıyla işallah yeni modifiye yapıcam da merak ettiğim bir iki konu var ilk önce bu fabi da kısa farın ampul h4 mü yoksa h7'mi ikincisi uzunlar aynı şekide h kaç ? birde kısa ampülleri sökmek için tamponumu sökemmiz gerekiyor son olarak olarak da led xenon kullanan varmı piyasaya da yeni eski xenoncu arkadasım normal xenon yerine bunu kullan dedi kullanan varmı bilgi paylasan olursa sevinirim.

led konusu mevcut çok performans vermediğini söylemiş deneyen arkadaşlar

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar herkeze..arka şaft üstü için kauçuk  pas pas araştıran var mı?Skoda aksesuar olarak 40 küsür TL ye serviste satıyor ama bana biraz pahalı geldi,farklı alternatif bulan varmıdır acaba?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar adım Samet, Samsun dan katılıyorum aranıza. 4 ekimde Samsun Asal bayi den teslim aldım aracımı fabia III 1,2 tsı dsg beyaz. :)

Sorum şu, hiç fabrikadan gelen arabalarda boya sorunu yaşadınız mı. başka bir forumda arkadaşın sıfır aldığı araba boyalı çıktı servise götürdüğünde servis de onaylamış durumu. Böyle birşey başına gelen varmı ?

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;594582
Merhaba arkadaşlar adım Samet, Samsun dan katılıyorum aranıza. 4 ekimde Samsun Asal bayi den teslim aldım aracımı fabia III 1,2 tsı dsg beyaz. :)

Sorum şu, hiç fabrikadan gelen arabalarda boya sorunu yaşadınız mı. başka bir forumda arkadaşın sıfır aldığı araba boyalı çıktı servise götürdüğünde servis de onaylamış durumu. Böyle birşey başına gelen varmı ?

benim başıma gelmişti önceki aracımda bir kontrol ettirmekte  fayda var.

Çevrimdışı barış3509

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar otomatik fabia araç aldık sıfır park etme ve harekete geçme aşalamalarını yazabilirmisnizzz. kafam karıştı herjes farklı bir şey söylüyor...birde mandala herseferinde basmak mı gerekiyor

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barış3509;594679
arkadaşlar otomatik fabia araç aldık sıfır park etme ve harekete geçme aşalamalarını yazabilirmisnizzz. kafam karıştı herjes farklı bir şey söylüyor...birde mandala herseferinde basmak mı gerekiyor

Sıfır park etme nedir hocam ayrıca bunu biz nasıl öğretelim sürücü kursu muyuz biz[emoji23]

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barış3509;594679

park yerinde aracınızı son konumlandıracağınız pozisyona gelin ardından...

ayak freni basılı olacak zaten >vitesi N konumuna alın > el frenini çekin > ayak frenini bırakın > araç meyildeyse salınımını yapsın ve bu sayede yük vites dişlisine değil fren balatasına binmiş olur > tekrar ayak frenine basın > vitesi P konumuna alın > aracınızı kapatın.

bu işlem dsg vites kutunuzun ömrünü inanılmaz derecede arttıracaktır. bu şekilde aracı kapattığınız zaman (5 saniye sürüyor alışınca) tekrar çalıştırmada da herhangi bir kasma olmuyor şanzımanda.. direkt durduğunuz gibi P ye alıp kapatırsanız ve hafif de meyil varsa, aracı tekrar çalıştırıp P konumundan D ye yada R ye alırken kolun zorlandığını ve vitesin ilk geçme anında sert bir ses çıkardığını farkedersiniz. bu şanzımanı zorladığınız anlamına gelmektedir. kaçınmak lazımdır. mandala D ve S konumları arasında gidip gelmek dışında her seferinde basmanız iyi olur.

yokuş aşağı boş vitese atıp ekonomi yapmaya çalışan biri değilseniz şimdi yazacaklarımı okumanıza gerek yok :)

D den N ye atmak için basmak gerekmez ancak bazı arkadaşlar yokuş aşağı giderken hala 82 model Şahine bindiklerini sandıklarından otomatik aracı boşa atmaktadırlar, bu sadece şanzımanı dağıtmaya yarar uzun vadede. ayrıca bu araçlar da dahil yeni nesil hiçbir araç yokuş aşağı giderken gaza basılmadıkça tek bir damla yakıt bile tüketmezler. cut off denen sistem vardır. ha şöyle ki ben devir ibresini görüyorum 2-3 binlerde ve motor sesi geliyor nasıl yakıt tüketmiyor olabiliriz ki derseniz hemen onu da açıklayım. yanma odasındaki ateşleme kesiliyor. ama tekerler şanzıman dişlisine bağlı olduğundan şanzıman dişlisini çevirmeye devam ediyor, şanzıman dişlisi de krank a bağlı olduğundan krankı çevirmeye devam ediyor, o da pistonlara bağlı olduğundan pistonlarda hareket etmeye devam ediyor... yani aracınız yine dakikada 3 bin devir çeviriyor ama yakıt püskürtme ve ateşleme olmuyor. mantık olarak siz aracı hareket ettirmek için gaz veriyorsunuz ve bu üretilen güç, aksamlardan geçerek tekerleğe kadar ulaşıyor. yokuş aşağı giderken de bunun tam tersi bir süreç yaşanıyor ve tekerlerin dönme momentumu motora kadar geri iletilerek pistonların hareket etmeye devam etmesiyle sonuçlanıyor. ancak yokuş aşağı boş vitese atarsanız yakıt ekonomisi yaptığınızı zannedip aslında yakıt tüketirsiniz. çünkü vites dişlisini kavramadan ayırırsınız ve kranka, dolayısı ile pistonlara hareket geri iletilmez. araç da pistonların durmaması için ateşleme yapmaya devam eder.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2016, 01:35:53 Gönderen: Eray Güler »