škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tavan Aydınlatmadan Çalışan XIAOMI 70MAI Araç Kamera Montajım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;643075
Sizin çıkışları kullandım hocam. Sizin cihaz daha sağlıklı muhtemelen. Ben daha önce teknosadan aldığım çakmak şarj cihazıyla yaptım. Fakat olmayınca sinirlenip söktüm tüm tesisatı :) Kapılarla alakalı bir sıkıntı yok tamamen motorun çalışıp çalışmamasıyla alakalı bir sorun. Bu da voltajla alakalı muhtemelen. Sizdeki cihaz bunu tolere ediyordur. Kamera için çok sağlıklı bir yöntem keşke ben de sorun yaşamasaydım. Tekrar elinize sağlık faydalı bir uygulama.

Voltaj çeviriciyi konuyu açarken linkte paylaştım. Aynı gün kargoya verdiler bir sonraki gün elimdeydi, n11.com da  da satılıyor. Temin etmek çok kolay,
En pahalısı 20 tl. Çeviricinin üzerinde USB çıkışında var ben kullanmadım uzattım ama siz direkt burayı kullanabilirisiniz.

Satın alırken üzerindeki kod dan emin olun yeter. Aliexpreste de var ama 20 gün beklemek gerek. Yaparsın hocam.

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hiçbir resim görünmüyor konuda? Yada ben mi göremiyorum mobilden girdiğim için falan?

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: remy;643447
Hiçbir resim görünmüyor konuda? Yada ben mi göremiyorum mobilden girdiğim için falan?

Büyük ihtimal mobilden olduğu içindir. Biz (pc den girenler) görüyoruz resimleri

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, konuyu hortlattım ama bende aynı kameradan aldım, normal çakmak girişinden montajı tesisatı döşedim kabloları sakladım güzel oldu. Fakat şöyle bi durum var, araçtan iniyorum aracı kitliyorum ama kamera hala çalışıyor, sabah aracın yanından geçerken wifi ile kameraya bağlandım baktım kayıt yapıyor hala. Anlamadım gitti.

Düzeltme, forumda buldum ki wag grubu araçlarda çakmaklık açık kalıyormuş :o
« Son Düzenleme: 04 Mart 2019, 12:21:32 Gönderen: smtcglr »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çakmaklıkta sürekli elektrik var. Ya ayrı hat çekilmeli, ya kapı, iç ışık vesair yerlerden hat çekmek lazım. Belki en kısa yol çakmaklığın enerjisini kontakla kapanan başka bir sigortadan vermek olabilir. Mevcut sigortasını iptal ederek. Yani sigorta olan benzer amperdeki bir sigortadan köprülenerek yapılabilir. Bu durumun teknik olarak bir soruna sebep olup olmayacağı hesaplanmalı!

Benim kameramda sonradan satıcıdan istediğim yazılımdan sonra, hareket algılamayınca 16 dakika sonra bekleme/stand-by durumuna geçiyor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben tavan dosemesi üst kenar icinden ve sol direk kaplamasi altini takip ederek sigorta panosuna inrirdim kabloyu. Daha sonra kontak acildigi zaman elektrik gelen boş bi sigorta yuvası buldum. Buraya uygun bir sigortaya kablo lehimleyerek + yi, şaseye bağlı bi vidadanda - aldim. 5v adaptörüde ordaki bi boşluğa koydum. Ortalikta kablo yok. Kontağı kapattigimda kamerada kapaniyor.

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tavan uygulamsını, İstanbul anadolu yakasında düzgün bir şekilde yapabilecek usta tanıyor musunuz?

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maltepe de Ender Elektronik var yardımcı olur diye düşünüyorum

https://www.enderelektronik.com.tr/iletisim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=8743]mert-erdem[/MENTION]

İlk mesajınızın üzerinden neredeyse 9 ay geçmiş, bir güncelleme bulunsun dedim :)

Bağlantı noktalarında ısınma veya park halinde elektriği kesme ile ilgili, herhangi bir probleminiz oldu mu?

Genel olarak kullanımınızdan memnun musunuz?

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;651111

İlk mesajınızın üzerinden neredeyse 9 ay geçmiş, bir güncelleme bulunsun dedim :)

Bağlantı noktalarında ısınma veya park halinde elektriği kesme ile ilgili, herhangi bir probleminiz oldu mu?

Genel olarak kullanımınızdan memnun musunuz?

Güzel soru!
Konuyu yeni açtım ve ilk sayfadan sonra benim de aklıma ilk bu sorular geldi ve son mesajı gördüm :)

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geç cevap verdiğim kusura bakmayın.
Montajdan 2 hafta sonra Voltaj dönüştürücüde sorun yaşadım.
Bende kamera ile gelen çakmaklığa takılan dönüştürücünün içini söküp tavan aydınlatmasının içine bağladım.
Sorunsuz kullanıyorum. Otomatik açılıyor ve kapanıyor.

Herhangi bir sorunum olmadı çok şükür stabil çalışıyor.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/

Sizin uygulamadan yola çıkıp, ben de bir montaj yaptım. Mesajımı, bu montajın öncesinde yazmıştım.

Niyetim, tavan aydınlatmasından kablo çekmekti, ancak, cam tavanınki ile birlikte, üç tane soketle karşılaşınca, bu üniteyi pas geçip, sigorta kutusuna yöneldim.

Sonrasında, internet üzerinden sipariş ettiğim dönüştürücü arızalı çıktı. Onu da gidip, Kadıköy' den bir kez daha edindikten sonra, mutlu sona ulaştım :)

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=42150