škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracım Dizel gibi ses çıkarıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı non_stop

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2013 Fabia Ambition 1.2 HTP motor benzin-lpg araca sahibim. Aracım 48.000 Km'de düzenli olarak bakımlarını ve eksiklerini elimden geldiğince gidermeye çalıştım. Son zamanlarda aracımın motor sesi artmaya başladı ve dizel motor gibi ses çıkarıyor. Araç performansı gayet iyi hiç bir sıkıntı yok fakat ses beni iyice rahatsız etmeye başladı.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yatak vurmaktan egzantrik zinciri bollasmasina kadar bircok sebebi olabilir. Ivedilikle usta gormeki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı radnuf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
htp araçlar genel olarak 3 silindirli olduğu için sesi zaten öyle geliyor ama siz ses arttı diyorsanız bi şey diyemeyeceğim tabi..

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: radnuf;603343
htp araçlar genel olarak 3 silindirli olduğu için sesi zaten öyle geliyor ama siz ses arttı diyorsanız bi şey diyemeyeceğim tabi..

Malesef hocam bizim 3 silindirliler dizel gibi değil de 3.0 litrelik v6 atmosferik gibi ses yapıyor :)

Bende Erzurum'dayım aracım yoğun soğuk altında ve kullanmıyorum da yalnızca akü için çalıştırıyorum belirli aralıklarla. En son çalıştırdığımda motordan takur tukur ses geldi.

Dedim inşallah bi sorun olmaz. 20 dk çalıştıktan sonra düzeldi ama soğuk (-30 u görüyoruz) mahvediyor arabayı.

Çevrimdışı non_stop

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir usta bana araç belli bir devirden sonra htp ye geçiyor ses htp den sonra artıyor htp ile ilgili bir arıza var arabayı bırak hafta içi gel al en az 1.000 lira masraf çıkar dedi bende şimdi araba ile işim olduğunu sonra getireceğimi söyledim çıktım çok inandırıcı gelmedi söyledikleri

Çevrimdışı radnuf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;603365
Malesef hocam bizim 3 silindirliler dizel gibi değil de 3.0 litrelik v6 atmosferik gibi ses yapıyor :)

Bende Erzurum'dayım aracım yoğun soğuk altında ve kullanmıyorum da yalnızca akü için çalıştırıyorum belirli aralıklarla. En son çalıştırdığımda motordan takur tukur ses geldi.

Dedim inşallah bi sorun olmaz. 20 dk çalıştıktan sonra düzeldi ama soğuk (-30 u görüyoruz) mahvediyor arabayı.

Yahu hocam sonradan geçtiyse o soğuktandır. Bizim burada bile -7 yine görünce neler oluyor neler. Ki siz -30 diyorsunuz. Motor yağı bile donduğu için motor yağı ısıtana kadar normalmis o sesler. Isınınca geçiyorsa sıkıntı yok bence

Çevrimdışı Serkan blt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kardeşim bende de 1.4 special var ve sesi aynı dediğin gibi dizel sanıyorlar arabayı ustaya gosterdigim de de hiçbi sıkıntı yok diyor araştırıyorum çoğu ustadan aynı yanıtı alıyorum ...fabiayalar böyle  diye polo motor diyorlar ama daha önce polo classic vardı böyle bir ses yoktu poloda anlayamadım