škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yanık sonrası kaşıntı

usedat · 13 · 39732

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2 derece yanık sonra iyileşmeye başlayan yara için kaşıntı ilacı olarak ne kullanabilirim.yanık yeri bacakta.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;156382
madecassol yanık için iyidir
ahmet hocam yara iyileşti ama kaşıntı ve ufak ufak nokta halinde su toplamaları var çok kaşınıyor.iyi gelirmi bu ilaç

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
doktor değilim bana soracağınız en son soru bu :D

ancak bu merhem doku yenilenmesine çok faydalı ben sivilce olsun yanık kesik  herseferinde kullanıyorum.

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;156389
doktor değilim bana soracağınız en son soru bu :D

ancak bu merhem doku yenilenmesine çok faydalı ben sivilce olsun yanık kesik herseferinde kullanıyorum.
teşekkürler ahmet hocam :ok:

berfin.meb

• Ziyaretçi
Çok geçmiş olsun sayın usedat.
Yanıklar önemlidir ve mikrop kapmaması için öncelikle hijyenik olmak gerekir.
Mutlaka bir sağlık ocağına giderek doktorunuzun  tavsiye ettiği ilaçları kullanınız.
Yanık merhemi olarak genellikle Silverdin yada türevleri önerilir.
Yanık tamamiyle iyileştikten sonra yanık olan bölgede iz kalmaması için  Psovate adlı merhemi günde bir defa sürebilirsiniz. Yanık izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir.

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: berfin.meb;156398
Çok geçmiş olsun sayın usedat.
Yanıklar önemlidir ve mikrop kapmaması için öncelikle hijyenik olmak gerekir.
Mutlaka bir sağlık ocağına giderek doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçları kullanınız.
Yanık merhemi olarak genellikle Silverdin yada türevleri önerilir.
Yanık tamamiyle iyileştikten sonra yanık olan bölgede iz kalmaması için Psovate adlı merhemi günde bir defa sürebilirsiniz. Yanık izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir.

çok teşekkürler.hasta olan kardeşim. onun için araştırıyorum.yanık tedavisi boyunca düzenli olarak batikon ile temizlik ve silverdin ile bir krem daha vardı karıştırarak kullandık doktor kontrolünde.şimdi iyileşme aşamasında çok kaşınıyor ve dedğim gibi su dopluyor.kardeşim engelli.birkaç doktoraa götürdük ama kaşıntışını dindirmedi verdikleri ilaçlar.ilaçların isinide hatırlamıyorum şimdi.teşekkürler.

berfin.meb

• Ziyaretçi
Aslında kaşıntıyı önleyemezsiniz. Çünkü kaşıntı yanık yerin iyileşme sürecinde olduğunun göstergesidir. Hijyenik koşullara dikkat ederek  verilen merhem ve ampulleri uygulamaya devam ediniz. Günden güne iyileşecektir.
Kardeşinize tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: berfin.meb;156817
Aslında kaşıntıyı önleyemezsiniz. Çünkü kaşıntı yanık yerin iyileşme sürecinde olduğunun göstergesidir. Hijyenik koşullara dikkat ederek verilen merhem ve ampulleri uygulamaya devam ediniz. Günden güne iyileşecektir.
Kardeşinize tekrar geçmiş olsun.

:+1:

Ben de işinin gerçekten uzmanı olan biyolog bir hocamdan bu yönde bilgi almıştım. Yanlış hatırlamıyorsam kendisi "hasar sonrası yeni hücre yapımı egzotermik bir reaksiyon olduğundan hasar onarımı sırasında ısı açığa çıkar, bu da kaşıntıya yol açar" demişti.

Bilgide bir yanlışlık varsa da muhtemelen ben yanlış hatırlıyorum.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: SEAHAWK;158264
:+1:

Ben de işinin gerçekten uzmanı olan biyolog bir hocamdan bu yönde bilgi almıştım. Yanlış hatırlamıyorsam kendisi "hasar sonrası yeni hücre yapımı egzotermik bir reaksiyon olduğundan hasar onarımı sırasında ısı açığa çıkar, bu da kaşıntıya yol açar" demişti.

Bilgide bir yanlışlık varsa da muhtemelen ben yanlış hatırlıyorum.:)

Aynen öyle  :ok:

Aslında her hücremizde enerji ve haliyle ısı açığa çıkıyor ama hasarlı yerin tamiratında ekstra hareket var, hücre yenilenmesi, bağ doku yığılması, sağlamlaştırma vs. derken epey bir hücresel düzeyde faaliyet var.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun sedat abi umarım kısa sürede düzelir.