škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sorun yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia_41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle selam aracımı 05.12.2012 de aldım şu anki km 6615km de skoda fabia 1.2 htp Ambition kocaelide oturuyorum aracımın sorunu 7 veya 8 sefer EPC ışığını yaktı ve gaza bastığımda 1000 deviri geçmiyor kontağa açıp kapatığım zaman düzeliyor en son aynı arızayı yaptığında kontağa açıp kapatım tekrar çalıştırdığımda motor ışığı yandı servisi aradım pc ye bağladırlar silindi ve 2 hafta sonra tekrar yandı EPC ışığı sorun nedir acaba veya neden kaynaklanabilir yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar...

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba aracınızda lpg dönüşümü varmı varsa epc ışıgını yakıyor diye biliyorum.

Ama lpg dönüşümü yoksa sorun büyük olabilir servisi ikide bir arıza ışığını söndürüp sizi gönderiyorsa eğer.. garanti bitincede bu işi yapmak için para isteyecektir.

Çevrimdışı fabia_41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araçta lpg yok benzinli sıfır alındı senesi bile gelmedi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fabia_41;447593
araçta lpg yok benzinli sıfır alındı senesi bile gelmedi

Serviste okunan hata kodunu sorun

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Krank devir sensörüne bi baktır garantili arac sonucunda sonra dön bana  krak devir sensöründen olabilir

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her servise gittiğinizde muhakkak iş emri acmalarini isteyin.. sorun garanti bitiminde devam ederse faydası olur..

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kardeşim bu konu ciddi. Bir arkadaşım bu arıza yüzünden 2-3 defa yolda kaldı. 3-4 parçayı özel serviste değiştiler. En sonunda arkadaş sattı. Bir ustadan kablo ile alakalı sorun olduğunu duymuştum. aratınca dünya sorun çıkıyor nette. sorun üstüne gidilmeli

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Epc motor elektroniği kontrol sistemidir. Sadece benzinli araçlarda bulunur... Motorla alakalı olduğu için bir ampulden tutunda motor içindeki pistonlafa kadar herşeyi denetler. Ayrica motor ısığıyla mı yanıyor?

Çevrimdışı fabia_41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hayır motor ışığyla yanmıyor bu zaman kadar yanma şekli hep aynı araç garajda duruyor ve ilk çalıştırdığımda yanıyor motor devrı 1000 devirin az üstünde çalışıyor gaz pedalına sonuna kadar bassamda kıpırdamıyor ibre kontağ kapatıp tekrar çalıştırdığımda normele dönüyor  1 sefer arızayı kaydetti motor ışığıyla beraber EPC ışığını yaktı stop edip tekrar çalıştırdığımda EPC söndü motor ışığı yanık kaldı 1,2 sefer denedim çözüm olmadı servisi aradı pazar gunuydu servise çağardılar baktılar fren pedalın altında bir yerlere baktılar bir daha olursa deyiştirecez dediler yine yaktı götürdüm şimdilik yok böyle birşey diyorlar pazartesi birdaha gidecek araç