škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lpg ve yol bilgisyari

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sensiz_Mavi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracıma BRC marka LPG taktırdım. Araçta yarım depo benzin ve Full LPG varken, Örnek 300 KM yol gideceği yazıyor. ve kullandıkça doğal olarak azalıyor ancak yarım depo benzin hala sabit. (LPG de Kullandığım için :))

Sorum gösterilen KM,  BENZİN+LPG mi yoksa sadece LPG veya BENZİN mi ?

(VERDİĞİM RAKAM TEMSİLİDİR)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gosterge benzini gosterir anlik tukutimlerde benzin gibi gosterir. Lpg nin cilveleri iste.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın beyni Benzine ayarlı olduğu için ve Lpg deposunda gerekli sensörler olmadığı için benzini gösterir.

Çevrimdışı Sensiz_Mavi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
pekala hocam km düşüyor ve baya mesela en son baktıgımda 300 den 130 düştü ama dijital benzin göstergesi hep oldugu yerde.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz daha deneyin bakalim orasi 0 oldugunda lpg bitmis olacakmi

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Alıntı yapılan: Sensiz_Mavi;521067
pekala hocam km düşüyor ve baya mesela en son baktıgımda 300 den 130 düştü ama dijital benzin göstergesi hep oldugu yerde.
bende gözlemledim.herkes benzini gösterir diyor ama yazın benzini neredeyse hiç kullanmıyorum.yakıt göstergesi ve menzil degişiyor.Bence hatalı bile olsa lpg yi gösteriyor.Çünkü ben anlık olsun uzun mesafeli olsun menzil olsun hepsinin güncellendiğini gözlemledim.hatta Dogru bile gösteriyor ortalamayı.hesaplayınca dogru çıkıyor.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sensiz_Mavi;521010
Aracıma BRC marka LPG taktırdım. Araçta yarım depo benzin ve Full LPG varken, Örnek 300 KM yol gideceği yazıyor. ve kullandıkça doğal olarak azalıyor ancak yarım depo benzin hala sabit. (LPG de Kullandığım için :))

Sorum gösterilen KM, BENZİN+LPG mi yoksa sadece LPG veya BENZİN mi ?

(VERDİĞİM RAKAM TEMSİLİDİR)

Tanıdığım bir arkadaşın MEGANE II si var 2009 ondaki sıkıntı sizinkine benzer özellikteydi durumu aynen yazıyorum. Araç LPG de ilerliyor benzin ibresi de düşüyor yol bilgisayarı menzil km si de düşüyor ama benzin tüketimi sıfır benzinliğe yanaşıp depo kapağı açılıyor pompa depo girişine koyuluyor 2-5 dk. arası içeri benzin salınmadan pompa orada duruyor ve geri çekiliyor her şey normale dönüyor. :D
 buradan siz yorum çıkarın artık.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;521329
Tanıdığım bir arkadaşın MEGANE II si var 2009 ondaki sıkıntı sizinkine benzer özellikteydi durumu aynen yazıyorum. Araç LPG de ilerliyor benzin ibresi de düşüyor yol bilgisayarı menzil km si de düşüyor ama benzin tüketimi sıfır benzinliğe yanaşıp depo kapağı açılıyor pompa depo girişine koyuluyor 2-5 dk. arası içeri benzin salınmadan pompa orada duruyor ve geri çekiliyor her şey normale dönüyor. :D
Aynen eski kasa citröen c5 lerde de yakıt ibresi düşüyordu. kontağı kapatıp açınca da tekrar doluyordu [emoji1]

Çevrimdışı Sensiz_Mavi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emir_efe;521329
tanıdığım bir arkadaşın megane ii si var 2009 ondaki sıkıntı sizinkine benzer özellikteydi durumu aynen yazıyorum. Araç lpg de ilerliyor benzin ibresi de düşüyor yol bilgisayarı menzil km si de düşüyor ama benzin tüketimi sıfır benzinliğe yanaşıp depo kapağı açılıyor pompa depo girişine koyuluyor 2-5 dk. Arası içeri benzin salınmadan pompa orada duruyor ve geri çekiliyor her şey normale dönüyor. :d

bende menzil km azaliyor lpg de azaliyor, benzin aynen duruyor.
Benim merakim menzil km gösterilen yol, benzin + lpg nin toplamimi yoksa sadece lpg mi,
sadece benzin olsa benzin de azalir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yol bilgisayarının gösterdiği benzin tüketimine göre kalan km. Kalan kilometre bilgisinin değişmesi bence şununla ilgili : yol bilgisayarı sizin ortalama yakıt tüketiminize göre kalan km yi hesaplıyor. Örneğin şehir içi kullanıyorken yakıt ortalaması yüksek olduğu için aynı benzin ile yol bilgisayarı 200 km yol gidebilir diye gösterirken, uzun yolda sakin şekilde gittiğiniz de yakıt ortalaması düşük olduğu için yol bilgisayarı 200 değil de 400 kmlik kalan benzin hesabı yapıyor.
Aynı miktar benzinde yol bilgisayarının farklı km bilgisi vermesinin nedeni bence bu.