škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nazara geldik, ufak bir Hasar yaşadık. Mini Onarım olur mu?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Autoking şubelere göre değişiyor yaptığı işler. Yine en mantıklısını yapmışsın.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;518404
...Kapı da çok ihtiyaç değil gibi şimdilik, ve açıkçası boyatmak istemiyorum ileride bir sıkıntı yaşamamak adına satarken...
O kapılar satarken her türlü sıkıntı çıkartacak zaten size. Ya "aha kapıda boya var" deyip fiyat kırmaya çabalayacaklar ya da "kapıda boya işi var" deyip yine fiyattan kırmaya çalışacaklar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;518443
O kapılar satarken her türlü sıkıntı çıkartacak zaten size. Ya "aha kapıda boya var" deyip fiyat kırmaya çabalayacaklar ya da "kapıda boya işi var" deyip yine fiyattan kırmaya çalışacaklar.

O dediğinde de bir bakıma haklısın aslında ama şöyle bir durum var ki insanlar araç alırken boya var dendiğinde sanki çok büyük hasar olmuş kaza yapılmış gibi algılıyor ve izahı çok daha zor oluyor diye düşünüyorum. Boyanmadan önce fotolarını alıp satarken göstersemde aynı şeyi düşünüyor insanlar.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;518449
O dediğinde de bir bakıma haklısın aslında ama şöyle bir durum var ki insanlar araç alırken boya var dendiğinde sanki çok büyük hasar olmuş kaza yapılmış gibi algılıyor ve izahı çok daha zor oluyor diye düşünüyorum. Boyanmadan önce fotolarını alıp satarken göstersemde aynı şeyi düşünüyor insanlar.
Piyasa o kadar çok dolandırıcı barındırıyor ki insanlar paranoyak oldular maalesef. Halbuki Kaportası düzeltilmiş, boyası mis gibi yapılmış araç almak varken hasarı giderilmemişini alıp kendileri uğraşıyorlar ki içleri rahat etsin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;518454
Piyasa o kadar çok dolandırıcı barındırıyor ki insanlar paranoyak oldular maalesef. Halbuki Kaportası düzeltilmiş, boyası mis gibi yapılmış araç almak varken hasarı giderilmemişini alıp kendileri uğraşıyorlar ki içleri rahat etsin.

Kesinlikle Katılıyorum sana ama malesef böyle..

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun öncelikle, Allah can sağlığı versin. Bence o kapıya boya vurdurmaya pek gerek yok, güzel bir pasta cila çektirin, boyanın çok kazınmış yeri varsada rötüş boyası alın ufak ufak doldurun, aracınız opak beyaz sanırım toleresi en rahat boya. Hatta hiçbir yerini ellemeyin bu şekilde temizleyip kullanın, satarken zerre sıkıntı olmaz, ufak bir sürtmesi var der geçersiniz -ki bu hiç bir şey değil üstelik, öbür türlüsü boya var diye taklalı muamelesi yapıyorlar fiyat kırmak için.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben satarken sorun çıkacak diye 3-5 sene çizik vuruk yada güneş yanıpıyla gezemem ispatlamak için hergün bunlara bakıpta sinir olamam gider yaptırır boyatırım hiçbirşey ve hiçkimse benim kendi düşüncelerimden daha değerli değil bu kadar matematiksel yaşamak istemiyorum satarken de işine gelen alır gelmeyen almaz...

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;518475
Valla ben satarken sorun çıkacak diye 3-5 sene çizik vuruk yada güneş yanıpıyla gezemem ispatlamak için hergün bunlara bakıpta sinir olamam gider yaptırır boyatırım hiçbirşey ve hiçkimse benim kendi düşüncelerimden daha değerli değil bu kadar matematiksel yaşamak istemiyorum satarkendr işine gelen alır gelmeyen almaz...

Kesinlikle haklısın ciddi bir çizik vuruk ezik olsa bende binmem arabaya yaptırmadan ama marşpiyerden sonra çok bişey kalmayacak öyle Göze batacak şekilde. O yüzden sadece maşpiyeri yaptırıp kapıyı lokalde olsa boyatmamayı pasta cila ile halletmeyi düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2015, 16:22:23 Gönderen: omergunay16 »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;518476
Kesinlikle haklısın ciddi bir çizik vuruk ezik olsa bende binmem arabaya yaptırmadan ama marşpiyerden sonra çok bişey kalmayacak öyle Göze batacak şekilde. O yüzden sadece maşpiyeri yaptırıp kapıyı boyatmamayı pasta cila ile halletmeyi düşünüyorum.
İlk aşamada bu şekilde hareket etmeniz daha mantıklı. Marşpiyeri hasarsızlık bozulmadan halledin önce; sonra üst taraf istediğiniz hale gelmezse ileride işçiliğinden emin olduğunuz bir ustaya üst tarafı yaptırırsınız.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;518476
Kesinlikle haklısın ciddi bir çizik vuruk ezik  olsa bende binmem arabaya yaptırmadan ama marşpiyerden sonra çok bişey  kalmayacak öyle Göze batacak şekilde. O yüzden sadece maşpiyeri yaptırıp  kapıyı boyatmamayı pasta cila ile halletmeyi düşünüyorum.
Ya ben o 3. fotoğraftan yanıldım. Meğerse sizin gölgenizmiş. Şimdi bir daha alıcı gözle bakınca ayıldım. Kapıda eğrilme falan yok galiba değil mi? Eğer öyleyse pasta-cila ile giderilebilir gibi duruyor.
Neyse Allah ' tan yarın göz doktoru randevum var.:kiki:

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;518485
Ya ben o 3. fotoğraftan yanıldım. Meğerse sizin gölgenizmiş. Şimdi bir daha alıcı gözle bakınca ayıldım. Kapıda eğrilme falan yok galiba değil mi? Eğer öyleyse pasta-cila ile giderilebilir gibi duruyor.
Neyse Allah ' tan yarın göz doktoru randevum var.:kiki:

Evet o Gölge :) fotolar cok iyi değil haklısın:) kapılarda eğrilme falan yok çok şükür. senin gözlerde problem yok yani ;)

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sanırım bir çok kişi aynı fikirde . Hasarsızlık bozmadan mini onarım ile maşpiyeri hallettiricem ki randevu aldım zaten. Kapıdaki çizikleri ile ilgili de boya işlemi ilk etapta yaptırmayacağım ve pasta cila ile duruma bir bakacağım. Eğer içime sinmezse iyi bir ustaya lokal boya yaptırırım son çare.

Peki mini onarım yaptıran arkadaşlar varsa aramızda, kesin olarak tramer kayıtları ile ilgili bilgi verebilir mi acaba? Axa olan kasko poliçem içim sigortacı, tramer de herhangi bir şey yazmayacağını söyledi. Israrla mini onarım yada fiyatsız bir çarpma yada kaza yazar mı diye sorduğumda hayır dedi. Ama siz yinede auto king e bu durumu ne olur ne olmaz diye özellikle tekrar söyleyin dedi. Sizin fikirleriniz nedir?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;518486
Evet o Gölge :) fotolar cok iyi değil haklısın:) kapılarda eğrilme falan yok çok şükür. senin gözlerde problem yok yani ;)
Bi daa fotoğrafa gölgeni düşürme lütfen.:hih:
Nan gözler gitti diye fenalık geldi içime ya!

Neyse ya, şey yaptırma sen onu. Pasta-cila halleder onu.

Not : Bu heyecanla ben marşbiyeyi bile pasta-cila ile halledebilirim gibi geliyor an itibariyle.:kiki:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;518490
Arkadaşlar sanırım bir çok kişi aynı fikirde . Hasarsızlık bozmadan mini onarım ile maşpiyeri hallettiricem ki randevu aldım zaten. Kapıdaki çizikleri ile ilgili de boya işlemi ilk etapta yaptırmayacağım ve pasta cila ile duruma bir bakacağım. Eğer içime sinmezse iyi bir ustaya lokal boya yaptırırım son çare.

Peki mini onarım yaptıran arkadaşlar varsa aramızda, kesin olarak tramer kayıtları ile ilgili bilgi verebilir mi acaba? Axa olan kasko poliçem içim sigortacı, tramer de herhangi bir şey yazmayacağını söyledi. Israrla mini onarım yada fiyatsız bir çarpma yada kaza yazar mı diye sorduğumda hayır dedi. Ama siz yinede auto king e bu durumu ne olur ne olmaz diye özellikle tekrar söyleyin dedi. Sizin fikirleriniz nedir?

Hayır hiçbirşey olmaması gerekiyor, kaldıki tramerde yapılan işlem ayrıntısı yazıyor, sürtmeden v.s boyalı deniyor, zaten fotoğraf kayıtları olacak. Ben Anadolu Sigorta'dan mini onarım altında defalarca kullanmışımdır zamanında Auto king v.s olsun hiçbirşey olmuyor. Lakin son mevzuat ayrıntıları değişmediyse tabi, ona bir şey diyemem elbette ama sanmıyorum.