škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia III Combi 1.2TSI 110 DSG Aldım.( Resim Eklendi)

mart · 94 · 26322

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Geçen hafta Fabia III Combi 1.2TSI 110 DSG Style aracımı teslim aldım. TR ye bu araçtan 2 tane gelmiş birisini ben aldım =)..

Style pakete ek olarak;

Arka Park Sensoru(Optik)
Spor Koltuklar
Clubber 7.0J x 17“ Jant (215/40/R17 Bridgestone Potenza RE050A)

Fuara gelen araç kırmızı imiş fuarda satılmış. Benim aldığım araçta fuarda satılanın yerine gelmiş ama fuara çıkmamış rengi şeker beyazı.

Normalde GOLF 1.2 TSI(manuel) ya da LEON 1.2 TSI(Manuel) vardı aklımda. Ama bu aracı showroom da inceledim aşık oldum desem yeridir. Pazartesi satın alım işlemlerini başlattim Perşembe günüde aracı teslim aldım.

Aracı Skoda Özaydın bayisinden aldım. İlgi alaka geyet iyi memnun kaldım tavsiye ederim.

Araç resimlerini yakın zamanda ekleyeceğim. Araç şuan 250km de daha.

Araç ile ilgili yorumlarım;

-40 yanak lastik iyi güzel hoş ama aracı dikkatli kullanmak gerekiyor.
-Yol tutuşu şaşırtıcı şekilde iyi ve çok güven verici.
-Yakıt tüketimi şuan ortalama 6.7-7.5 arası Ev ile iş yerim 10 km uzaklıkta ve her sabah 1-2 km yokuş çıkıyorum.
-530 LT bagaj hacmi var ki beni cezbeden tarafı.
-Elini attığınız her yerde eşya gözü var desem yeridir.
-Yalıtımı kişiden kişiye değişir ama bana göre çok başarılı. 100 km altı hızlarda dışarıdan bir ses duymanız zor diyebilirim.
-1.2tsi 110ps motor gerçekten çok atik ve bekletimin çok üzerinde bir performansa sahip.
-DSG için çok söyleyeceğim birşey yok. Bilen biliyor zaten.
-Araç içi plastiklerin sert olması ile eleştiriliyor fakat düşünüyorum bu araçta sert plastik kullanılan yerlerde yumuşak plastik kullanılsaydı ne farkederdi diye benim için hiç bir şey farketmezdi. Sonuc olarak arabanın konsolunda yatmıyoruz =).
-Spor koltuklar harika muhakkak alınması gereken bir donanım.
-Direksiyon hisli ve güzel. Ama düşük hızlarda daha yumuşak olabilirdi.Bana sert geldi.
-Frenler evet doz problemi var!.. Zank diye tutuyor yani yavaş yavaş duramıyorsunuz bu şekilde devam ederse servisle bu durumu görüşeceğim.
-DSG den evet şıngırtı geliyor =)..Aracı teslim alırken bu konuda bilinçlendirdiler hatta aracı lifte alıp şıngırtı sesini simüle ettiler "bak böyle sesler duyabilirsin panik yapma" diye.. Bende zaten konuyu daha oncedende bildiğim için zaten biliyorum bu sesi problem değil dedim geçtim.
-Aracın ön takımları bana göre gürültülü çalışıyor. Belki 40 yanak lastiğin etkisidir bilemiyorum.
-6.5" ekran multimedya+Skoda Surround sistemi mükemmel ve ses tertemiz. Beklentilerimin çok üzerinde. Ayrıca Mirrorlink ile akıllı telefonunuzun ekranını olduğu gibi 6.5" ekrana yansıtabiliyorsunuz ki bu muazzam bir özellik.
- +2 yıl garanti aldım.
-Ama 40 yanak lastik bence iyi olmamış..evet yol tutuşu  ve görüntüsü çok çok iyi ama bu araçta 40 yanak lastik ile konforu çok törpülersiniz bilginiz olsun.
-Klima ve havalandırma mekanizması sesli çalışıyor.(En yuksek fan hızında) Sevmedim.
-Motor çok sessiz ve yuksek devirlerdeki sesi güzel.

Aracın olumsuz diyebileceğim bir yanına rastlamadim simdilik. Değerlendirmelerimde objektif olamaya çalıştım.

Merak ettiğiniz bir konu olursa cevaplamaya çalışırım.

Resimler;

« Son Düzenleme: 09 Haziran 2015, 16:46:10 Gönderen: mart »

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hayirli olsun uzun süre başka alan olmaz herhalde çunku showroomlarda olmayan bi model.

Fotograf atarsaniz forum ahalisi de nasiplenir olmayan arabadan :) merak edilen ve beklenen bi model cunku.

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler arkadaşlar.

Bu gün fotoları ekleyeceğim inşallah.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazasız belasız İnşaallah.
Alıntı yapılan: mart;517517
...Spor Koltuklar... ... Spor koltuklar harika muhakkak alınması gereken bir donanım...
Özellikle spor koltukların fotoğraflarını atabilirseniz çok memnun olurum kendi adıma.
...Clubber 7.0J x 17“ Jant (215/40/R17 Bridgestone Potenza RE050A)... ...-40 yanak lastik iyi güzel hoş ama aracı dikkatli kullanmak gerekiyor... ... Aracın ön takımları bana göre gürültülü çalışıyor. Belki 40 yanak lastiğin etkisidir bilemiyorum... ... Ama 40 yanak lastik bence iyi olmamış..evet yol tutuşu  ve görüntüsü  çok çok iyi ama bu araçta 40 yanak lastik ile konforu çok törpülersiniz  bilginiz olsun...
Lastiği ilk okuduğumda bu durumların olabileceği geldi aklıma.
Benim İbiş' te 185/60/15 lastik var, bazan 185/65/15 yapsam mı diye düşünmüyor değilim hani.

... Yakıt tüketimi şuan ortalama 6.7-7.5 arası Ev ile iş yerim 10 km uzaklıkta ve her sabah 1-2 km yokuş çıkıyorum...
Eğer bu yokuşu marşa bastıktan hemen sonra çıkıyorsanız, ortalama tüketimi çok yükseltiyor ve kolay kolay da düşmüyor.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.iltekbilisim.com
Autoshow da görmüştüm bayağı bir dolu idi.  İyi günlerde kullanın

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, kazasız keyifli sürüşler dilerim,

bendeki 1.2 tsı 90 hp ambition manuel
* frenler bende tam tersi durdurmak için baya basılı tutuyorum
* ön takımda hiç bir gürültü yok bende, lastik ebatlarınız büyük olduğu için olabilir
* yol tutuşu hakkatten iyi(lastiklerim 185/60/15 olmasına rağmen)
* yakıt tüketimim şehiriçi biraz kasarak 5.5 ile dolaşabiliyorum ama dolaştığım yerde çok yokuş-iniş, trafik ışığı ve kavşak var, ideali-kasmadan 6-6,5(aracım 1400 km de)
* eşya gözü b sınıfı bir araç için beni de şaşırtıyor
* style paket almışınız ki benim ah vah dediğim tek eksiğim fabia da

fotoları bekleriz, doğru bir tercih yapmışınız.

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;517523
Kazasız belasız İnşaallah.

Özellikle spor koltukların fotoğraflarını atabilirseniz çok memnun olurum kendi adıma.

Lastiği ilk okuduğumda bu durumların olabileceği geldi aklıma.
Benim İbiş' te 185/60/15 lastik var, bazan 185/65/15 yapsam mı diye düşünmüyor değilim hani.

Eğer bu yokuşu marşa bastıktan hemen sonra çıkıyorsanız, ortalama tüketimi çok yükseltiyor ve kolay kolay da düşmüyor.:wnk:

Evet lastikler çok problem olmasada bana konforsuz geldi. Araca binen arkadaslar normal cokta kotu olmadığını soyluyor ama sanırım alışmam gerekecek.

Yakıt konusuna gelince evet sabah marşa bastıktan sonra 1 km yokus var =).

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
...

Koltuklar gayet güzel görünüyorlar. Yanal tutuşları nasıl peki?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;517567
Koltuklar gayet güzel görünüyorlar. Yanal tutuşları nasıl peki?

Yani aman aman sarıyor diyemem ama başarılı ve rahat standart a gore.

Ayrıca zaten yan tarafları baya bir sert.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
herşeyiyle çok güzel ama lastikler ayrı bi güzel olmuş,

bu arada kaça patladı bu haliyle, bilgi verirseniz seviniriz
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2015, 20:31:37 Gönderen: blacksea28 »

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;517593
herşeyiyle çok güzel ama lastikler ayrı bi güzel olmuş,

bu arada kaça patladı bu haliyle, bilgi verirseniz seviniriz

Çok a patladi =)... hersey dahil 58 bin...

Normalde Agustos ayında araç almayı duşünüyordum , oglen gidelim test surusu yapalim dedik is yerinden arkadaslarla, bu bayi de bizim is yerine yurume mesafesinde. Fabia yokmuş test aracı, rapid varmış onu test ettik sonra iyi guzel, eh meh derken showroom da Combi yi gordum sonra VDF krediye imza atıyordum en son gerisini hatırlamıyorum :)))).

Satın alma süreci benim için çok spontane gelişti..
Pişman da değilim iyiki almışım diyorum simdi.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat 58 bin de olsa sonuna kadar hakediyor korkmayın, yeni kasa gerçekten hoş, pişman olmazsınız kesinlikle

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;517598
Çok a patladi =)... hersey dahil 58 bin...

Normalde Agustos ayında araç almayı duşünüyordum , oglen gidelim test surusu yapalim dedik is yerinden arkadaslarla, bu bayi de bizim is yerine yurume mesafesinde. Fabia yokmuş test aracı, rapid varmış onu test ettik sonra iyi guzel, eh meh derken showroom da Combi yi gordum sonra VDF krediye imza atıyordum en son gerisini hatırlamıyorum :)))).

Satın alma süreci benim için çok spontane gelişti..
Pişman da değilim iyiki almışım diyorum simdi.

Hayallerimin arabasını almışsınız bir beyaz bir kırmızı vardı zaten sanırım benim favorimde kesinlikle beyaz rapid mi fabia combi mi derseniz benimde tercihim fabia combi olurdu  Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin belki birgün bizede kısmet olur inşaallah. Maşaallah diyelim nazarımız değmesin...
Özaydın dan almışsınız Tüyap Fuara çok yakın bu bayi zaten.
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2015, 17:15:25 Gönderen: trio »