škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Borknagar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Fabia 2 aracımı satıp, Yeti almaya niyetliyim. Aracımdan fazlasıyla memnunum ancak arka tarafa çocuk koltuğu koyduğum zaman çocuk maalesef sığmıyor, çok sıkışıyoruz. Birde İstanbul trafiğinden dolayı özellikle otomatik şanzımanlı araç istiyorum.

Kendi aracımı satarsam ortalama 47,48,49 bin tl civarı 2012 model araç satın alabiliyorum. İnternetten 2.el ilanlarına baktığımda 45 bin tl den başlıyor.

Sizden almak istediğim öneriler;

1) Yarı otomatik veya tam otomatik diye bir ayrım var mı?
2) İç hacim, koltuklar, sürüş, motor ve güvenlik açısından Fabia 2 ile farklı nelerdir?
3) Hangi donanımlara sahip? Ambition, Elegance gibi ayrımlar mevcuttu, böyle bir ayrım var mı? Hangileri en kötüsü, hangileri en iyisi?

Şimdiden teşekkür eder, değerli yorumlarınızı beklerim.
Saygılarımla.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1) Meşhur DSG var Yetilerde. Ve sorun yaşayanlar da var diye biliyorum.
2) Hacim olarak geniştir, fakat diğerleri hakkında pek bir bilgim yok, Yeti sahipleri bilgilendirir sizi
3) Active>Ambition>Elegance şeklinde ana donanım sıralaması. Arada özel donanımlar da oluyor bazen.

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeti geniş araba, biz hiçbir sıkıntı yaşamadık 2011 model 1.2 tsi dsg ile
Arka görüntüsü çok kötü geliyor bana :(
Birde donanımı elegance alın almışken derim. En kötü ambition... Activeye bulaşmayın derim. Birde 1.2 tsi çok yakıyor tavsiye etmem

Çevrimdışı ockucukay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 Ambition 1.6 TDI DSG Yeti sahibiyim. DSG şanzıman (tüm vw grubunda) 2013'e kadar sorun çıkarmıştı, 2013'ten sonra düzeldi. Ambition paket işinizi çok iyi görür. İç hacim gayet geniş bence sorun olacağını sanmam.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli modeller dışında size bütçeniz elveriyor ise TDI Greenline öneririm. Donanım ve şanzıman seçeneği size kalmış kesinlikle sizin isteklerinizi karşılayabilecek bir modeldir.

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba öncelikle bende bir 1.2tsi dsg yeti kullanıcısı olarak Skoda Yetiyi size tavsiye edebilirim. Şanzıman olarak 7 ileri tiptronic şanzıman seçeneği mevcut. Vites geçişleri oldukça iyi sürüşü oldukça keyifli bir hale getiriyor. Donanım seçeneği olarak active ambition elegance bulunuyor. Active donanımda 2 hava yastığı mevcut. Ancak elektronik sürüş yardımcıları olarak oldukça dolu bir araç. İç hacmi oldukça geniş fabiadan sonra sizi tatmin edecektir. Motor olarak 1.2  oldukça tatminkar. Araç suana kadar bir kere bile yokuşlarda kesilme yapmadı. Yol tutuş olarak oldukça iyi. Size linkini vereceğim videoyu izlemenizi tavsiye ederim.
http://www.otopark.com/2014/08/19/skoda-yeti-1-4-tsi-elegance/

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
    • Acemi Üye
    • **
      • Profili Görüntüle
    Merhaba,

2013 Yeti 1.4 Elegance TSI DSG sahibiyim. 4. Skoda'mdır. Fabia, Roomster, Citigo (eşimin) ve Yeti...

Yetilerde manuel şanzumanın yanısıra 7 ileri DSG şanzuman kullanılıyor. Bu, manuel kullanıma da olanak tanıyan, vites geçişlerini hissetmeyeceğiniz 2013 öncesi sorunların ortadan kaldırıldığı çok keyifli otomatik bir teknolojidir.

Daha önce deneyimlediğim tüm araçlara hem sürüş hem güvenlik açısından fark atar. İç hacım ve koltuklar oldukça tatminkar olmakla beraber, yakıt tüketiminde çok cimri diyemem. Bagajı bir çocuklu aile için inanılmaz küçük... Başka çarem kalmadığı için, stepneyi söküp biraz alan kazandım.

Elegance alabileceğiniz en üst donanımdır. Hele bir de açılabilir panaromik cam tavanı varsa, tadından yenmez...

Şimdiden hayırlı olsun!...

Çevrimdışı yetiactive

• Yeni Üye
    • *
      • Profili Görüntüle
    Alıntı yapılan: 06FSE21;498211
    Merhaba,

2013 Yeti 1.4 Elegance TSI DSG sahibiyim. 4. Skoda'mdır. Fabia, Roomster, Citigo (eşimin) ve Yeti...

Yetilerde manuel şanzumanın yanısıra 7 ileri DSG şanzuman kullanılıyor. Bu, manuel kullanıma da olanak tanıyan, vites geçişlerini hissetmeyeceğiniz 2013 öncesi sorunların ortadan kaldırıldığı çok keyifli otomatik bir teknolojidir.

Daha önce deneyimlediğim tüm araçlara hem sürüş hem güvenlik açısından fark atar. İç hacım ve koltuklar oldukça tatminkar olmakla beraber, yakıt tüketiminde çok cimri diyemem. Bagajı bir çocuklu aile için inanılmaz küçük... Başka çarem kalmadığı için, stepneyi söküp biraz alan kazandım.

Elegance alabileceğiniz en üst donanımdır. Hele bir de açılabilir panaromik cam tavanı varsa, tadından yenmez...

Şimdiden hayırlı olsun!...

arkadaşlar ben 2015 skoda yeti active paketini aldım 1.5 ayoldu şunu söliyim arabayı boşa kötülüyen arkadaşlar var ben buaracı hertürlü denedim yoltutuşu gayet mükemmel ben buaraca viraj avcısı derim okadar net konuşuyorum 6 ileri manurel donanımlarına gelincede active boş paket diyolar ama 8 hava yastığı esp lastik basınç göstergesi hız sabitleme buaracta standart ve ben 53.500 aldım takas ettiğim içinde 1.500 indirim aldım bana 52 geldi şimdi siz bu fiyata başka hiçbir suvu alamassınız ben cok memnunum ve tavsiye ederim ve ankara and otomotive sonsuz tşk :gaz::ok:

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
      • Profili Görüntüle
    Alıntı yapılan: yetiactive;504914

arkadaşlar ben 2015 skoda yeti active paketini aldım 1.5 ayoldu şunu söliyim arabayı boşa kötülüyen arkadaşlar var ben buaracı hertürlü denedim yoltutuşu gayet mükemmel ben buaraca viraj avcısı derim okadar net konuşuyorum 6 ileri manurel donanımlarına gelincede active boş paket diyolar ama 8 hava yastığı esp lastik basınç göstergesi hız sabitleme buaracta standart ve ben 53.500 aldım takas ettiğim içinde 1.500 indirim aldım bana 52 geldi şimdi siz bu fiyata başka hiçbir suvu alamassınız ben cok memnunum ve tavsiye ederim ve ankara and otomotive sonsuz tşk :gaz::ok:

Donanım paketleri güvenliği kapsamıyor tüm paketlerde güvenlik paketi standart sadece keyfi donanımlar farklı

Çevrimdışı probably

• Yeni Üye
    • *
      • Profili Görüntüle
    Herkese merhaba

2012 model 1.6 TDI ve Elegance paket siyah Yeti düşünüyorum. Yakıt ve araç hakkında fikir belirtirseniz çok memnun olurum. Son bütçem 55.000 Lira.
    « Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 19:44:41 Gönderen: probably »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
      • Profili Görüntüle
    Alıntı yapılan: probably;509790
    Herkese merhaba

2012 model 1.6 TDI ve Elegance paket siyah Yeti düşünüyorum. Yakıt ve araç hakkında fikir belirtirseniz çok memnun olurum. Son bütçem 55.000 Lira.
    Siyah hariç,  gayet güzel..

Çevrimdışı probably

• Yeni Üye
    • *
      • Profili Görüntüle
    Alıntı yapılan: Akif Hoca;509796
    Siyah hariç,  gayet güzel..

Ben siyahını çok beğendim. Birçok beyaz kullanıcı da var tabii. Zevk meselesi. Merak ettiğim konu 2012 ile 2013 modelleri arasındaki farklar. 2012'lerin kronik bir sorunu var mı vs

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
      • Profili Görüntüle
    Bilinen bir kronik sorunu yok. Kullanıcılar memnun..

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
      • Profili Görüntüle
    Herkese merhaba

Sizin yerinizde olsam biraz daha bütçe ayırıp sıfır alırdım çünkü ayırdığınız bedelin üstüne çok az bir miktar ekleyip sıfır yeni kasa tercih edebilirsiniz. Araç yakıt vs diğer her açıdan parasının hakkını sonuna kadar hak ediyor kesinlikle tavsiye ederim.

Çevrimdışı EmrOzcn

• Yeni Üye
    • *
      • Profili Görüntüle
    Herkese merhaba

bende 2012 yeti elegance mevcut aracta hiç bir şekilde sıkıntı yaşamazsınız. Bugune kadar yetkili servis dışında hiç bi yerde bakım yaptırmadım bakım masrafı 300 tl serviste yakıt şehir içi 6.1 ( trafik dahil ) bunun dışında bütün sorularınıza özelden yardımcı olabilirim.