škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2254552

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bi yakıt denemesi yapayım dedim, hazır mazotumda bitmek üzere idi:D

Çayyolu-Bahçelievler şeklinde güzergah.17km.Okuldan çıktım attım 5.vitese son 500 metreye kadar hiç vites değiştirmedim:) Eskiden 5.viteste 90da giderken bile zorlanan araba artık 60-70km hızda bile zorlanmıyor yazılım sayesinde.Alt devirler epeyi iyi.

Çevrimdışı kocaday

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kocaday;518768
Fabia 2 1.2 TSI+DSG. (17.06.2015)
Depoyu fulledim. 206km sonra tekrar fulledim. 50TL aldı.
KM'de 0.242TL. Memnun kaldım.
Yüzde 90 uzun yoldu, yüzde 10 ise şehiriçiydi.
Yol bilgisayarı ortalama 5.3 gösteriyordu.
Aldığım yakıt ise pompadan 10.224lt (Bilgisayarın hesabına göre 206km'de göre 10.36lt yani bilgisayar çok iyi veri veriyor. Gerçeği yansıtıyor diyebilirim.)

Arkadaşlar 29.06.2015
KM'de 0.309TL yaktım.
Yine aynı metodla depoyu doldurarak bu değerleri elde ettim.
0.242TL yaktığımda ekonomik kullanmaya çalıştım. (Eko'dan kastım asla 90 sabit gidemiyorum. Minimum 105-120 arası
Bu sefer pek umursamadım ama bir baktım ki genlerime işlemiş eco-Drive, ara sıra Sport mode'da gazladım. 650KM'nin ortalaması olarak 0.309TL'yi elde ettim.
Çok ekstra dikkat etmeyerek. Şehiriçi- dışı karışıkta cidden iyi bir değer. Öneririm.:ok: Uzun yolda Cruise ile fabia 1.2 TSİ ile harikalar yaratabilirsiniz. Ayakla biraz sabır ister oda bende yok.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüketim değerlerinin daha rahat anlaşılabilmesi ve ilerleyen zamanlarda da anlam ifade edebilmesi açısından litre bazında paylaşılması daha iyi olur kanaatindeyim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kocaday;520956
Arkadaşlar 29.06.2015
KM'de 0.309TL yaktım.
Yine aynı metodla depoyu doldurarak bu değerleri elde ettim.
0.242TL yaktığımda ekonomik kullanmaya çalıştım. (Eko'dan kastım asla 90 sabit gidemiyorum. Minimum 105-120 arası
Bu sefer pek umursamadım ama bir baktım ki genlerime işlemiş eco-Drive, ara sıra Sport mode'da gazladım. 650KM'nin ortalaması olarak 0.309TL'yi elde ettim.
Çok ekstra dikkat etmeyerek. Şehiriçi- dışı karışıkta cidden iyi bir değer. Öneririm.:ok: Uzun yolda Cruise ile fabia 1.2 TSİ ile harikalar yaratabilirsiniz. Ayakla biraz sabır ister oda bende yok.

Ender abiye katılıyorum ve tüm dünyada kullanılan sistem olan lt/100km  şeklinde paylaşırsanız tüketimleri daha sağlıklı olur. Krş hesabı falan eskide kaldı bunlar [emoji2]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;520977
Bi uygur atasozu der ki, yazilim şart.
Yaptır artık İlker:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Antalya Ş. İçi akıcı trafik mesafe 90km ort. Hız 25km, ort.  Tük.  5.3lt/100km cerato CRDI yakıtı shell in işlettiği istasyondan aldım.  Shell full save

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 250-300 km yol, bunun 200'ü Körfez-İstanbul arası geri kalanı s.içi, ortalama hız 90-100 arası ortalama 5,3 ile 5,7 arasında geziniyor. Şuanlık gayet iyiyiz :)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;521034
Yaklaşık 250-300 km yol, bunun 200'ü Körfez-İstanbul arası geri kalanı s.içi, ortalama hız 90-100 arası ortalama 5,3 ile 5,7 arasında geziniyor. Şuanlık gayet iyiyiz :)

Arac nedir acaba?:)

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Alıntı yapılan: mustisahin;521043
seat ibiza  sc
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;520959
Tüketim değerlerinin daha rahat anlaşılabilmesi ve ilerleyen zamanlarda da anlam ifade edebilmesi açısından litre bazında paylaşılması daha iyi olur kanaatindeyim.
:syg::eyv.::syg2::syg::eyv.::syg2::syg::eyv.::syg2:
Alıntı yapılan: turker;520977
Bi uygur atasozu der ki, yazilim şart.
Yardırking atasözü değil mi o la!:rm:
Alıntı yapılan: mustisahin;521043
Alıntı yapılan: Mesdi;521047
seat ibiza  sc
Ibiza 5K 1.4MPI Reference diye hatırlıyorum ben.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Evet alperende 1.4 reference var.

Üye resmi değişince tanıyamamışsınızdır :)

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Araç Fabia 3 1.2 TSİ Dsg 110 hp. Yapılan yol kısa şehirlerarası sayılabilecek ve içinde aşağı yönlü rampa da olan bir yol. Araç 1900 km de şu an. ALınan Yakıt Opet ten 50 tl. Yakıt alındığında benzin lambası yanıyor ve mesafe olarakta 30 km gösteriyordu. Bu arada 0 dan 1900 km şehir içi ağırlıklı olarak Yakıt tüketimim ortalama 7.4 lt gözüküyor.

[/url]
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 01:36:37 Gönderen: omergunay16 »

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;246179
Ekonomiye yakıt konusuna değer veren bir forum olduğumuzu düşünüyorum özellikle dizel arabası olanlar gözleri hep tüketimde olanlar bu konuda günlük yakıt değerlerimizi paylaşıp arabalarımızın yakıt durumunuda analiz etmiş oluruz diye düşündüm. :)

Değeri paylaşırken yol durumu ve aracı belirtiniz mutlaka :)

Mesela ben bugün 50kmlik yol durumu düz ve boş bir yolda 4.8i gördüm moralim düzeldi :) [1.6 tdi 90bg]

tüketim ortalaması 5.1 (lpgde kaç olur bilemiyorum) ama git gel + şehir içi turları dahil 152 tl toplam lpg ye net 1000 km yol yaptım daha geçen hafta :) 1.2htp nin sevilecek tek yanı herhalde :)

Çevrimdışı kocaday

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;520972
Ender abiye katılıyorum ve tüm dünyada kullanılan sistem olan lt/100km  şeklinde paylaşırsanız tüketimleri daha sağlıklı olur. Krş hesabı falan eskide kaldı bunlar [emoji2]

Ortalama 6.2lt/100km.