škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2257170

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;520557
Az yakiyor ama tdi'da da depozito fazla :)
Hacimli-cigerli motorları sevmiyor olsan, Vag grubunun küçük hacimli benzinlileri cömert dizellere iyi bi alternatif aslında.
Ama arabayı kullanırken motorunu daha cok düsünen biri için, aracın altında cogunlukla devirsiz dönen motorun arabaya iskence yapmak oldugunu düşünmek cok normal.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mustisahin;520561
Hacimli-cigerli motorları sevmiyor olsan, Vag grubunun küçük hacimli benzinlileri cömert dizellere iyi bi alternatif aslında.
Ama arabayı kullanırken motorunu daha cok düsünen biri için, aracın altında cogunlukla devirsiz dönen motorun arabaya iskence yapmak oldugunu düşünmek cok normal.

1.2 tsi da dusundum ama bunu aldigim paraya golfun 1.2 tsi olanini bile alamiyorsun ki. Enbosline olani haric tabi :) Bi de 2000 devir ceede dokunmuyor cok rahat gidiyor.hatta abartmayim ama 1300 devirde bile şıkırtısız rahat gidiyor. Bu anlamda motoru gelistirmisler eskiye gore. Ben o kadar dusurmuyorum devri genelde 2000 civarinda tutuyorum. Kisa mesafeler de benim yakiti kotu etkiliyor, 1.3 astra ile kisin 7.5 yakiyordum. Bu sartlarda 1.2 tsi 8 den asaa yakmaz herhalde.

Haftaya bi tane 1.2 tsi dsg fabiamiz geliyor, arkadas aldi. Onunla bi karsilastirma yaparim kendimce, gerci fabia hafif ama yarim ya da 1 litre eklesek octavia golf ile ne yakardim asagi yukari belli olur.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;520550
100 liralik benzinle 240km yol yaptim. 8.8/100km ortalama.

1.4 tsi passat

Sayende yalnızlık hissetmiyorum:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;520612
Sayende yalnızlık hissetmiyorum:)

Dün biz benim plakaları takarken ümitköy içinde takıldık eve geldiğimde 9.0 ortalamam vardı abi [emoji23]

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia bi kaç gündür saçmalamaya başlamıştı ortalama 8 litrelerden aşağı inmiyodu dün golf türkiye buluşmasında kendisini uygun bi dille uyardım düzene girdi sabah 4.5 litreyle işe geldim :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;520549
Sana bi TDI lazım hocam.[emoji106]
TDI ın sehirici-dışı 7 yi görebilmesi için tozu dumana katması gerek.
TDI' ın 7 litreleri görebilmesi için İlkerim' in onu ısıtması yeter de artar bile bence.:kiki:
Alıntı yapılan: Esariipek;520554
Bizim valide hanımın son 2000kmlik ortalaması 7.1 hocam ne diyosun bu işe[emoji23]
Ana! Anne roll falan mı yapıyo yahu! Benim hanım acayip acemidir, o bile bizim İbiş' le 8-8,5lt.100km ortalama tutturduydu.
Alıntı yapılan: turker;520574
...Kisa mesafeler de benim yakiti kotu etkiliyor, 1.3 astra ile kisin 7.5 yakiyordum. Bu sartlarda 1.2 tsi 8 den asaa yakmaz herhalde...
Sabah marşa basıp bir de dur-kalklı trafikte ilerlersem, 10,5-11lt/100km ortalama yazıyor ekranda.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;520661
Fabia bi kaç gündür saçmalamaya başlamıştı ortalama 8 litrelerden aşağı inmiyodu dün golf türkiye buluşmasında kendisini uygun bi dille uyardım düzene girdi sabah 4.5 litreyle işe geldim :)

Paralelci seni:D Hyundai'ya giren VW'ci oluyor çözemedim bu işi :D

Uğur abi bu arada rolle falan alakası yok.Ankara şehir içinde tdı için 7litre yüksek değil.Zira Eminle evlerimizde yakın hani direk trafiğin içine düşüyoruz.benimde ortalamam 6,5-7

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hep vardi kanka icimde vw ama dizel gereksiz pahali benzinlininde yakiti korkutuyodu ama yeter artik dedim benzinli olsun ise fluenceyle gider gelirim cok zorlarsa sene sonunda golf alacam koydum kafama :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;520678
...Uğur abi bu arada rolle falan alakası yok.Ankara şehir içinde tdı için 7litre yüksek değil.Zira Eminle evlerimizde yakın hani direk trafiğin içine düşüyoruz.benimde ortalamam 6,5-7
Belki de daha beter trafikte bizim Rapid araçlar azamî 6-6,5lt/100km yazıyor ki o da üzerinde kaza olmuş köprü trafiği.:kork2:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;520696
Belki de daha beter trafikte bizim Rapid araçlar azamî 6-6,5lt/100km yazıyor ki o da üzerinde kaza olmuş köprü trafiği.:kork2:

Abi valla oruçluyum indirme beni otoparka çekip atarım resmini ama çok üşeniyorum  [emoji23]iki gün ben bindim octiye ona rağmen genel ortlama 6.8 di ki ben 4.5dan yukarı kontak kapatmam octide ona rağmen ortalama böyle [emoji23]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;520699
Abi valla oruçluyum indirme beni otoparka çekip atarım resmini ama çok üşeniyorum  [emoji23]iki gün ben bindim octiye ona rağmen genel ortlama 6.8 di ki ben 4.5dan yukarı kontak kapatmam octide ona rağmen ortalama böyle [emoji23]
Rolldur o roll.:kiki:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yine de ben bi ısıtayım oni :D

La bugun isiklardan kalkarken yanimdaki fluens bi baktim asiliyo. Ben de pesinden... Normalde kerata olsa fena öperdim ama 110luk fluensi 1-2 boy zor gectim. Gitmiyo bu ceed :D yazilim sart.

Yakiti da yeni aldiydim ortalama tazeydi, hal boyle olunca az once 7.2 ile ancak parkedebildim.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;520755
Yine de ben bi ısıtayım oni :D

La bugun isiklardan kalkarken yanimdaki fluens bi baktim asiliyo. Ben de pesinden... Normalde kerata olsa fena öperdim ama 110luk fluensi 1-2 boy zor gectim. Gitmiyo bu ceed :D yazilim sart.

Yakiti da yeni aldiydim ortalama tazeydi, hal boyle olunca az once 7.2 ile ancak parkedebildim.

Roketi kullanmıyonuz hep ondan gaybediyognuz [emoji23]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;520759
Roketi kullanmıyonuz hep ondan gaybediyognuz [emoji23]

Az bi dusununce, hakkaten kullanmadim :p