škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor İkaz Işıgı Sürekli Yanık Durumda Ve Çekiş Düstü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karakartal0664

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkeze selamlar foruma yeni kayıt oldum ve hemen bu konuyu açma gereği duydum benim iç,n önemli bir durum.Daha önce açıldıysa kusura bakmayın.(biraz baktım benzer konular gördüm)

2005 model lpg&benzinli fabia 1.2 htp motorlu 144.000 km de arabamı satın aldım.[/U]

bu arabayı gösterirken ustaya herhangi bir problem gözlemedik. hatta araca binip çekişini,vites geçişlerini deneme şansımız da oldu.
arabayı satan arkadaş lpg de kullanmadığını benzinde kullandığını,lpgde kullandığında ise arabanın motor ikaz ışığının yandığını bu durumda kullanmadığını söyledi. muhtemelen lpg beyninde sorun olabilir dedi.

araba yaklaşık 10 km gittikten sonra ortada hiç birşey yokken gar kavşağında farları açtıktan sonra ( hiçbirşekilde lpg açılmadı) çekişten düştü ve titremeye başladı.sağa çekip boşa aldığımızda garip ses çıkarttı titreyerek stop etti.

biraz bekledikten sonra yeniden çalıştırdım işık söndü fakat 2 3 saniye sonra yeniden yandı çekişi ise yeniden kötü duruma geldi.is yerine kadar zor getirdik arabayı.

yaklaşık 2 3 saat sonra iş yerinden eve geçmek için yeniden çalıştırdım ışık yanmaya devam ediyordu.eve kadar sıkıntı çıkarmadan çekişte düşme olmadan geldi.park edecekken aynı sorun yeniden meydana geldi.

sonuç olarak araç benzindeyken belirli bir süre yol aldıktan sonra çekişten düşüyor.titreme yapıp stop ediyor. motor ikaz ışığı sürekli yanık durumda.

bu durumdan nasıl kurtulabilirim. hangi ustaya yada yetkili servise gidilir?

forumlarda yazan 50 den fazla olasılık okudum. bu durumu yaşayıpta kesin çözüm elde eden varmı?

lpg elektrik sigortası bu duruma kesin çaremi?

hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle forum kurallarını okuyup, Tanışma alt forumunda kendinizi tanıtan bir konu açınız. Profil bilgilerinizi de doğru şekilde giriniz. İyi forumlar.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arabanız hayırlı olsun. eski fabiam da benim de benzer bir durum başıma gelmişti ama bende arıza ışığı yanıp sönüyordu. ve lpg ye alınca 3. silindir iptal oluyordu araba hem çekişten düşüyor hem de sarsıntılı çalışıyordu.  yaklaşık bir sene benzinde binmiştim yolum il dışına düştüğünde lpg ciye gösterdim arıza regülatördeymiş değiştirince hemen düzelmişti.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sarsıntılı çalışmayı lpg enjektörüde yapar .. enjektörlerden biri tıkandıysa pistonlardan biri çalışmaz sarsıntı başlar ...