škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gaz Tepkime Cihazı Hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marifaydin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba son günlerde çok fazla araştırma yaptım ama birtürlü orta yol bulamadım aracında bu tarz cihazları kullanan varmı? yazılım yaptırmakmı yoksa bu cihazı taktırmakmı daha sağlıklı?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazilim ehli ellerde yapildigi surece her zaman daha iyidir.

Gaz tepkime uzun vadede enjektorlere zarar verecektir.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Piyasadaki belli başlı firmalar gaz tepkime cihazı için zaten ''takın 1 hafta kullanın, memnun kalmazsanız sorgusuz sualsiz iade edin'' diyorlar. Bence biraz araştırıp bir markanın cihazını bu şekilde deneyin. Kafanıza yatmazsa iade edin, aracınız DSG ise farkını çok daha fazla hissedeceksiniz.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beyne verilen gaz komutu değiştiği için tabii ki farkı hissedeceksiniz. ama bu tür uygulamaların olumsuzlukları uzun vadede çıkacaktır. Box ve gaz tepkime yerine güzel bir yazılım tercih edilmelidir.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İkisini de ve hatta ikisini aynı anda yaptırmış arkadaşlarım var hepsi ayrı ayrı memnunlar. uzun vadedeki etkilerine gelince ne yazılım ne de box tam anlamıyla masum olmazlar olamazlar. neticede çalışan sisteme haricen müdahale etmekteler.

Çevrimdışı marifaydin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
çok kararsız kaldım ama yazılım daha ön planda oldu peki yaptıranınız varmı fiyatlar ortalama nedir?

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 2010 1.4 TSI a yaptırdım ecufast firmasında 2 sene önceydi kampanya ile 700 tl ye yaptırmıştım.

Çevrimdışı marifaydin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hebelup;649589
Ben 2010 1.4 TSI a yaptırdım ecufast firmasında 2 sene önceydi kampanya ile 700 tl ye yaptırmıştım.

Memnunmusunuz peki? Ne Artıları oldu? veya eksileri?

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ilk aldığım duruma göre araç atikliği arttı tüketim için pek bir fark oluşmadı. ama fazlalaşmadı.

tek eksi farkettiğim şey ise 6-7 arasında karar vermekte zorlanması oldu önceden 60km görünce 7ye mutlaka geçerdi şimdi 60km de 7ye atsammı atmasammı diyor.

Çevrimdışı marifaydin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hebelup;649604
ilk aldığım duruma göre araç atikliği arttı tüketim için pek bir fark oluşmadı. ama fazlalaşmadı.

tek eksi farkettiğim şey ise 6-7 arasında karar vermekte zorlanması oldu önceden 60km görünce 7ye mutlaka geçerdi şimdi 60km de 7ye atsammı atmasammı diyor.

benim araç ilk kalkışlarda ve ara hızlanmalarda çok ağır kalıyor amacımda bunları gidermek aslında sizde bu bahsettiklerimde farkedilir bir iyileşme oldumu?

yazılım konusunda olumlu olduğu kadar çok fazla olumsuz şeyde duyuyorum motor yaptırmak zorunda kalanlara kadar siz çok uzun zamandır kullanıyormuşsunuz şimdi biraz fikrim değişti açıkçası.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
DSG ye reset atın. Aracın ivmelenmesi artacaktır.

Çevrimdışı marifaydin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;649610
DSG ye reset atın. Aracın ivmelenmesi artacaktır.

nasıl olacak? reset atma işlemi?

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: marifaydin;649616
nasıl olacak? reset atma işlemi?
Internette böyle bir bilgi var. Bu yöntem işe yaramazsa servise götürün reset atsınlar. DSG sizin sürüş sitilinize göre belirli bir zaman sonra alışıp bu durumu hafızasına kaydediyor ve size göre sürüş belirliyor. Bu durumda siz sakin sürüş seven biri olmalısınız. Ya da aracınız yanılıyor hangisi?

Çevrimdışı marifaydin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;649617
Internette böyle bir bilgi var. Bu yöntem işe yaramazsa servise götürün reset atsınlar. DSG sizin sürüş sitilinize göre belirli bir zaman sonra alışıp bu durumu hafızasına kaydediyor ve size göre sürüş belirliyor. Bu durumda siz sakin sürüş seven biri olmalısınız. Ya da aracınız yanılıyor hangisi?

evet haklısınız sakin kullanırım genelde aracı birde benim araç 1,5 yaşında 7500 km de şehiriçi kullanmadım çok fazla