škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

110km/h dan sonra savrulma, gezinme problemi.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar. 2017, sport 18000km de, dsg octavia'm var. Son 3-4 aydır, 110km/h dan sonra, arabada gezinme, sanki rüzgarın aracı sağa sola savurma hissi oluyor. Her türlü hava şartında. Düz kaymak asvaltta. İki kez ayrı servislere götürdüm. Hem serviste, hem de dışarda rot ayarı yaptırdım. Fakat halen bu problem mevcut. Siz tecrübeli kardeşlerim ve abilerim ne öneririsiniz.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yüksek amortisör kalitesiz salıncak kötü viraj denge demiri dik yanal direkler kötü rüzgar direnci birde sert lastikler. açıkçası bazı araçların neden pahalı olduklarını bazı ince ayrıntı detayları öğrendikten sonra anlıyorsun. araçın birşeyi yok dostum octavia projesinin sorunları bunlar amortisör geniş lastik ile kısa vadeli çözüm bulabilirsin

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Giunti;646438
Selam arkadaşlar. 2017, sport 18000km de, dsg octavia'm var. Son 3-4 aydır, 110km/h dan sonra, arabada gezinme, sanki rüzgarın aracı sağa sola savurma hissi oluyor. Her türlü hava şartında. Düz kaymak asvaltta. İki kez ayrı servislere götürdüm. Hem serviste, hem de dışarda rot ayarı yaptırdım. Fakat halen bu problem mevcut. Siz tecrübeli kardeşlerim ve abilerim ne öneririsiniz.

Son bir kaç aydır demişsiniz daha öncesinde yok ise lastik havalarınızı diş derinliklerini vs vs kontrol ediniz. Lastiklerinizin diş derinlikleri iyi olsa da zamanla sertleşir ve yol tutma özelliği zayıflar benim aklıma ilk gelen lastiklerden kaynaklı aracın yol tutuşu diğer şeylere bakılmış zaten

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Her iki abimize de, cevaplarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Lastik basınçları heriki servis tarafından da kontrol edildiği için sorun bence de , dryusuf bal abimizin de dediği gibi aracın yapısında. Yani fabrika çıkışlı öyle.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk yazınız tezat oluşturuyor son 3=4 aydır diye yazmışsınız o yüzden lastiklerinizde problem olabilir hava basınçlarından başka sertleşmesi önemlidir kızak gibi kayar fren mesafesi de uzar.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yusuf hocam, yine c segment, geniş bagajlı olup da,110 dan sonra bu sıkıntısı olmayan hangi aracı tavsiye edersiniz?

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ya da superb de de aynı sıkıntıyı yaşar mıyım sizce?

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;646448
yüksek amortisör kalitesiz salıncak kötü viraj denge demiri dik yanal direkler kötü rüzgar direnci birde sert lastikler. açıkçası bazı araçların neden pahalı olduklarını bazı ince ayrıntı detayları öğrendikten sonra anlıyorsun. araçın birşeyi yok dostum octavia projesinin sorunları bunlar amortisör geniş lastik ile kısa vadeli çözüm bulabilirsin

Katılıyorum. İlk aldığımda bende ne oluyoruz demiştim. Otobandan rüzgar resmen tokatladı aracı:) virajlardan çıkınca da jöle kıvamında sallanınca ben sürüşümü arabaya uydurdum. Şimdi çok memnunum. Hem de az yakıyor:)

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu konuda a3 ve focus octavia dan daha iyi ama focus vu konuda lider o da bağımsıZ süspansiyonun ve uzunluğun az olmasının avantajı ama hala en iyi c segment octavia nihayetinde konfor bagaj aile arıyoruz ve karşılıyor

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Haklsınız hocam. Geçen , passat a, benim bebek pusetini, octavia nın bagajına koyduğum gibi rahatça koyamadım.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer sorunu 3-4 aydır yaşıyrosanız, arabadan şikayet etmenizin anlamı yok.
İyi bir lastikçi ile test sürüşü yapın. Bence sorun lastiklerinizde olabilir.
Kış lastiği taktırdınız mı? Yaz lastik ve kış lastiklerinizin ölçüleri nedir?

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Servis ve dış sanayi rotçu baktı. Sanırım bu octavia kronik sorunu.

Çevrimdışı altoprak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benzer sorunu yaşamıştım, özellikle ters eğimli virajlarda ve su birikintilerine çok savruluyordum. Lastik değişimden sonra sorunum kalmadı

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;646448

Hocam sizce superb de de aynı sorunu yaşar mıyım?