škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Octavia Ambition Sis Farı Takma Hakkında

bekzdl · 73 · 28019

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
28 Aralık itibariyle Ankara Skoda Efe 750 TL karşılığı orjinal sis farını garanti kapsamında taktığını söylüyor.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2016, 22:42:19 Gönderen: by_Loopus »

Çevrimdışı hakan06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankara and oto ile telefon görüşmemde ilk başta distribütör firmanın izin vermediğini söylediler ancak sonrasında gelin yapılamaz diye birşey yok hallederiz dediler. Fiyat olarak sis farları, çerçeveleri, orta ızgara, ampuller + işçilik toplamda 1000 TL dediler. Şaşmaz oto sanayiinde aynı malzemeler + işçilik 665 TL dediler.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan06;615083
Ankara and oto ile telefon görüşmemde ilk başta distribütör firmanın izin vermediğini söylediler ancak sonrasında gelin yapılamaz diye birşey yok hallederiz dediler. Fiyat olarak sis farları, çerçeveleri, orta ızgara, ampuller + işçilik toplamda 1000 TL dediler. Şaşmaz oto sanayiinde aynı malzemeler + işçilik 665 TL dediler.

Hocam sıkıntı şu ki, dışarıda yaptırırsan aracın ilgili kısmı kesinlikle, diğer bölümleri ise servisin keyfine göre garanti dışına çıkıyor. O sebeple kesin yaptıracaksanız servisi tercih edin...

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
7 sayfa olmuş. Sadece fikrimi belirtmek isterim. Sis farları siste neredeyse hiç bir işe yaramıyor. Yoğun siste zaten önünüzü göremiyorsunuz. Siste en faydalı şey dörtlüleri yakmak. En azından başkaları tarafından görülüp size çarpılmamasını sağlarsınız. Görsellik olarak da pek bir esprisi yok bana göre. Olmayınca insan özeniyor belki ama bana göre gereksiz sonradan taktırmak. Paranız cebinizde kalsın. Octaviam'da sis farım var, faydası yok. Golf'ümde sis farı yok eksikliğini hissetmedim hiç. 1000 tl falan hayatta verilemez kıytırık sislere. Yine de zevk meselesi tabi.

Çevrimdışı emrecarkci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haykut;601107
eyvallah. bu siteden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. http://www.paramparcam.com/ ilgili arkadaşın ismi de murat diye hatırlıyorum. elektrikçi de platin elektrikte vedat usta.  bu da hemen parçacının alt sokağında bir yerde. murat ustadan detaylı tarif istersiniz
Merhaba,

Ben de aracıma sis farı taktırdım fakat oto elektirkçi usta ille de orjinal far anahtarını alacaksın diyor. Çıkma alma başın ağırır diyor korkutuyor. Tamam çıkma almamak konusunda haklı olabilir ama arka sisi iptal etmesini söyledim yapmadı. Olmuyor diyor geçiştiriyor.*

Orjinal far anahtarı 400-500 TL civarında. Yan sanayi sis farını set halinde 575 TL'ye aldım. Ama anahtara da bir o kadar para vermek istemiyorum.*

Acaba sizin far anahtarınız o günden bugüne kadar arıza çıkardı mı? Ustanın işçiliği nasıl? Ben de gidip yaptırmak istiyorum. Bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Far anahtari nicin otjinal olmasi gerekiyormus ki. Sonucta devreyi on off konumuma getirecek plastik bir parca.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 yıldır elegance da çinden aldığım nikekajlı anahtarı kullanıyorum uyumu olduğu sürece sıkıntı olmaz

Çevrimdışı mehmetsinan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrecarkci;649769
Merhaba,

Ben de aracıma sis farı taktırdım fakat oto elektirkçi usta ille de orjinal far anahtarını alacaksın diyor. Çıkma alma başın ağırır diyor korkutuyor. Tamam çıkma almamak konusunda haklı olabilir ama arka sisi iptal etmesini söyledim yapmadı. Olmuyor diyor geçiştiriyor.*

Orjinal far anahtarı 400-500 TL civarında. Yan sanayi sis farını set halinde 575 TL'ye aldım. Ama anahtara da bir o kadar para vermek istemiyorum.*

Acaba sizin far anahtarınız o günden bugüne kadar arıza çıkardı mı? Ustanın işçiliği nasıl? Ben de gidip yaptırmak istiyorum. Bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Hocam far anahtarı hariç parçaları nereden ne kadara aldınız? Birde bcm ünitesinin değişmesi gerekiyormuş o değişti mi?

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sis farlari siste bile bi halta yaramiyor. Sirf goruntu icin bir ton terane. Birde yaksaniz polis denk gelse ona da ceza. Araban mi var derdin var arkadas :) :)
Araci alali 2 sene oldu 1 kere yakmadim. Eski aracimda da bunda da bazen ya bunlar calisiyormu diye yildan yila aklima duserse bakiyorum kontrol amacli.
Kullanan ve taktiran arkadaslari hayirli olsun diliyorum. Insallah basinizi agritmaz gereksiz yere.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sisler, karşıdan gelen araçlara sizin fark edilmenizi sağlamak için  üretilmiştir. Bunun da teknik açıdan şöyle sağlar. Farlarınız ne kadar  güçlü de olsa, sis tabakası üst hizalarda yoğundur. Fakat zemine yakın  kısımda sis yoğunluğu azdır. Sis farlarınızın çok güçlü olmamasının  sebebi aydınlatma amaçlı değil, zemine yakın ve paralel bir ışık  yaymaktır. Arka sis lambasının alt konumlarda tutulmasının sebebi de  aynıdır. Önemli olan zemine yakın tabandan ışık yaymaktır. Uzunlarla giderseniz, göreceğiniz tek şey parıldama olarak sizin görüşünüzü keser. Zaten beyaz yerine sarı ışık kullanılmasının da önemi budur. Sarı ışığı beyazdan daha iyi algılarız. İşlevsel tek  özelliği budur ancak, araç üreticileri park esnasında, düşük hızlarda  seyrederken sinyal verilmesi ve dönüş alanının ekstra aydınlatılması  amacıyla da programlarlar.

Çevrimdışı mehmetsinan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;650888
Sisler, karşıdan gelen araçlara sizin fark edilmenizi sağlamak için  üretilmiştir. Bunun da teknik açıdan şöyle sağlar. Farlarınız ne kadar  güçlü de olsa, sis tabakası üst hizalarda yoğundur. Fakat zemine yakın  kısımda sis yoğunluğu azdır. Sis farlarınızın çok güçlü olmamasının  sebebi aydınlatma amaçlı değil, zemine yakın ve paralel bir ışık  yaymaktır. Arka sis lambasının alt konumlarda tutulmasının sebebi de  aynıdır. Önemli olan zemine yakın tabandan ışık yaymaktır. Uzunlarla giderseniz, göreceğiniz tek şey parıldama olarak sizin görüşünüzü keser. Zaten beyaz yerine sarı ışık kullanılmasının da önemi budur. Sarı ışığı beyazdan daha iyi algılarız. İşlevsel tek  özelliği budur ancak, araç üreticileri park esnasında, düşük hızlarda  seyrederken sinyal verilmesi ve dönüş alanının ekstra aydınlatılması  amacıyla da programlarlar.

Senede 2-3 defa memlekete ve 3-4 defa ankaraya gidiyorum en az 2-3 defa sise denk geliyorum özellikle adana civarında sis olmadan kör gibi gidiyorum.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;650888

Yogun siste asagida olsada yine birhalta yaramiyor iste 4 luler kadar. Aslinda onu demek istemistim. Sari isik. Yogun olmayan sisi konusmaya bile gerek yok. Yogun siste ise onumdeki ve arkamdaki aracin once 4 lulerini fark ediyorum sonrasinda sis farlarini gorsen ne olur, gormesen ne olur, once sarisari 4luleri mis gibi gordukten sonra. Mesela on sis farlari iyice sari olsa amenna, fonksiyonunu tam yerine getirir, ama kim beyaz veya gun isigi yanan misler gibi halojen, zenon, neon, led farlarnin altina sapsari sis fari takip, muzigide acip cistak cistak aleme hava atar :D. Altinla gumusu ayni anda takip takistirmak gibi. :p
O yuzden havali sis, bi dunya para, fonksiyonsuz isik. Fonksiyon mu lazim 4lü ne ise yariyor :) :) :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında sis sadece far ampulleri sarı yapılabilir. Kanunen bir mani yok bildiğim kadar. Fransada farlar da sarı bildiğim kadar.