škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yokuşta S/S devreye girince kalkışta tekleme.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün, yokuşta beklerken, start/stop devreye girdi. Önümdeki araç hareket etti. Ben de hareket etmek için ayaşımı frenden kaldırdım. Motor çalıştı. Gaza basıca araç sanki stop edecekmiş gibi tekleme yaptı. Sarsılarak devam edip yokuşu tamamladım. Bu iki kez oldu. Sizce neden olabilir. Teşekkürler.

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yokuşun dikliğine ve aracın kilometresinde göre baskı balatanın bitmeye başlamış olmasına bağlanabilir

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yokuşlarda hareketten 2 sn kadar önce tuşa basarak star stopu devreden çıkarmanızı tavsiye ederim, tekrar deneyin sorunun ortadan kalkacağını düşününüyorum.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
S/S sonrası bir anda yüklenince tekleme yapıyor araç. Benim 1.2 TSI 105Hp Octavia'da da olluyor, arkadaşın 1.4TSI 140Hp Leon'da da oluyor. 2-3 sn erken çalıştırın motoru.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok teşekküler cvplarınız için. yokuş oldukça dikti. aracım da yeni bu arada. sıfır.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de aracım yeni ve ilk hafta yağmurlu bir günde aynı şekilde yokuşta durdum. Sanırım bende Start & Stop devreye girmemişti. O kısmı tam hatırlamıyorum ama tam kalkışta sizde de olduğu gibi sarsıla sarsıla kalktı. Benim duyduğum ses ama motor teklemesi gibi değildi. Daha çok takır takır takır gibi bir sesti ve araç o an hafif patinaj yapıyordu. Servise sorduğum zaman bunun patinaj önleme sisteminin devreye girmesinden dolayı olduğunu söylediler. O zamandan beri aynı durum bir daha tekrarlanmadı. Belki sizinki ile benzer bir durumdur diye size de belirtmek istedim.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;632711
Benim de aracım yeni ve ilk hafta yağmurlu bir günde aynı şekilde yokuşta durdum. Sanırım bende Start & Stop devreye girmemişti. O kısmı tam hatırlamıyorum ama tam kalkışta sizde de olduğu gibi sarsıla sarsıla kalktı. Benim duyduğum ses ama motor teklemesi gibi değildi. Daha çok takır takır takır gibi bir sesti ve araç o an hafif patinaj yapıyordu. Servise sorduğum zaman bunun patinaj önleme sisteminin devreye girmesinden dolayı olduğunu söylediler. O zamandan beri aynı durum bir daha tekrarlanmadı. Belki sizinki ile benzer bir durumdur diye size de belirtmek istedim.

Çok tesekkürler.