škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid otomatik bagaj acma

guthrie · 44 · 11125

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende sari yaylardan aldim rapid spaceback aracima uygulamayi dusunuyom kargo bugun gelecek uygulayi nasil yaptiniz keske bi videosu yada detayli anlatimi olsaydi

Çevrimdışı samilduman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İlk sayfada "guthrie" arkadaşımızın paylaştığı montaj videosundan bakarak uyguladım, gayet basit, sadece bir kişinin bagaj kapağını tutması gerekiyor boşa düşmemesi için.
Montaj videosu: https://m.youtube.com/watch?v=JIT8vRXqhCA
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2016, 11:14:12 Gönderen: samilduman »

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cok sagol allah razi olsun videoyu acamadim cunku sitede sorun var

Çevrimdışı samilduman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
rica ederim, videoyu denedim açılıyor ama eğer istenirse montaj videosu da çekebilirim...

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi konuyu açan kişi olarak deneyimlerimi aktarayim
1- Hava sicakligina bagli olarak bagaj kapaginin yarim yada tam acilmasi sizi sasirtmasin sicak havalar bagaj amortisorlerinin daha iyi calimasini sagliyor
2- Uygulamayi biz spaceback icin yapmistik sedanlar icin yay uzunlugu artmis cunku bagaj kapagi tam kapali iken amortisorun kac mm lik kismi kapanmiyor olcmek gerek. Kalan boslugun 2 kati uzunlugunda yay almak sonuc veriyor misal benim spacebackte bagaj kapagi tam kapanmaya yakinken 38 mm lik bosluk kaliyor. Sonucta 76 mm uzunlugunda yay tam oldu farkli modeller icin yayin boyunu merak edenler hesaplamayi buna gore yapabilirler sanirim
3- Bu yaylarin renkleri esneme kapasitesi ve uygulayabilecegi torku gosterio. En fazla kuculebilen yay en az torku veriyor. En sert ve en guclu torku verip en az kuculebilen yay sari olani daha sonra mavi olan sonra kirmizi en sonda yesil yaylar
4- urunleri aldiginiz guvenalshop tan urun detayindan yaylarin teknik ozelliklerini gorebilirsiniz

Çevrimdışı samilduman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
16-89 yayın bir büyüğünü alsam bu seferde fazla gelebilir cunku 4 metal pulla kullanmaya çalıştığımda kalın geldi kapanmadı kapak, 2 pul da yetersiz geliyor, en son 3 metal pul ile deneyeceğim...

Çevrimdışı yahya73eser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: samilduman;602763
16-89 yayın bir büyüğünü alsam bu seferde fazla gelebilir cunku 4 metal pulla kullanmaya çalıştığımda kalın geldi kapanmadı kapak, 2 pul da yetersiz geliyor, en son 3 metal pul ile deneyeceğim...

Arkadaşım senin uygulama olumsuz mu ki, olmadı mı?

Çevrimdışı samilduman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ewt son durumda olan 3 tane pul takmama ragmen sağlıklı çalışmıyor, bazen tam açılıyor hatta amortisorleri zorladığını düşünmeye başladım, sanırım yarin cikartacam yaylari, hatchback bagaj kapaklarinda sorun olacağını sanmıyorum onlarda daha randımanlı çalışacaktır

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı samilduman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Son durumda yayları çıkardım, amortisörleri şöyle bir kontrol ettiğimde yayların baskı yaptığı kalın tarafta hafif ezilmeler meydana gelmiş, yani bagajı kaldırabilsin diye kuvveti artırdıkça amortisörlerde ezilme yapmış. Dolayısıyla sedanda başarılı olmadı bu iş, youtube da başarılı yabancı örnekleri var ama nasıl hangi yayla yapıldı bilemiyorum...

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: samilduman;603071
Son durumda yayları çıkardım, amortisörleri şöyle bir kontrol ettiğimde yayların baskı yaptığı kalın tarafta hafif ezilmeler meydana gelmiş, yani bagajı kaldırabilsin diye kuvveti artırdıkça amortisörlerde ezilme yapmış. Dolayısıyla sedanda başarılı olmadı bu iş, youtube da başarılı yabancı örnekleri var ama nasıl hangi yayla yapıldı bilemiyorum...

Mavi yaylardan iki adet 76 mm uzunluga gelecek sekilde alip denerseniz sedan rapidler icin cozum olabilir. Misal 2 adet 16x38

Çevrimdışı samilduman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;603207
Mavi yaylardan iki adet 76 mm uzunluga gelecek sekilde alip denerseniz sedan rapidler icin cozum olabilir. Misal 2 adet 16x38
Amortisorlerdeki ezilmeyi gorunce baska yay denemekten vazgectim, yaylar işe yarayacak olsa bile kapak kapaliyken yapacağı baskı beni korkutuyor

Çevrimdışı Jokeriz27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar ben yay uygulamasini yaptim 10gunluk bi deneyim sonucu tekrar sokmeye karar verdim. Kapatirken zor kapaniyor. Manuel olarak el ile acarken birden firliyor bi cocuk acmaya kalksa suratina carpacak. Avmye gittigimde bagaj kontrolunde adam el ile aciyo kapatirken zorlandigi icin duraksiyor acaba otomatik bagajmi zorlarsam bozulurmu die bana soruyor.amortisorlerede zarar verdi yarim aciliyor artik  Kumandadan acmak klass bi hareket sadece eksileri cok fazla

Çevrimdışı berkedis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende yayları aldım fakat yaylar uzun geldi daha kısasıyla denemeyi planlıyorum.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben kullaniyorum cokta memnunum. Kilitlere yada amortisorlere bi zarar verdigini de ne dusunuyorum nede goruyorum. Sikintisiz kullanirim ins