škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

OBD2 ELM Bluetooth Cihazımız Geldi Ama...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hatırlarsanız Ağustos ayında Çin den bir OBD2 ELM Bluetooth Cihazı sipariş etmiştim.

O zamandan bu zamana kadar kargo gelmedi. Ben hepten umidi kesmiştim, tamam dedim gümrükte memurun biri indiragandi yaptı herhalde dedim.

İşte o kargo 2,5 ay sonra bugun geldi.

Öyle sevindim ki,  postacıyı gel seni yemeğe götüreyim dedim tuttum kolundan adam gelmedi :D

Neyse, cihazı taktık. Android Torq programımız da kurulu idi zaten.

Cihazi telefonun bluetooth menüsünden buldum ve eşleştirdim. Ancak Torq programı nedense görmedi.

Hem araba çalışmazken hem de çalışırken denedim. Nedense ikisinde de alet kırmızı yanıyor.

Torq programı menüsünden cihazı gösteriyorum bu uyarıyı veriyor.

Tercüme edeyim; diyor ki senin cihaz, çakma bir cihaz. Kullananlar düzgün çalışmadığını söylüyor, arada donma, çalışmama vs olursa benden değil cihazdan yani bilmiş ol diyor.

Daha sonra bağlanıyorum diyor. Ama sonra cihaz bulunamadı diyor başa dönüyor.

Ne iştir anlamadım. Tamam Çindir çakmadır ama hiç mi çalışmıyor yani bu meret?
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2014, 22:17:30 Gönderen: mustklc »

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam başta bende sorun yaşamıştım, ama aracı tanıttığınız bir menü olacak. (araç motoru kaç, beygiri kaç, depo doluluk oranı, devir saati kaç bine kadar ne vs. vs. vs.) O menüyü doldurmadan yani araç profili oluşturmadan görmez. Aracın özelliklerini yazın sonra bağlanın çalışır vaziyette yaparsanız direkt devir saatinin 0.8, 0.9 civarında canlandığını göreceksiniz...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef gene olmadı . Sanırım çakma olmasından kaynaklı bir sıkıntı.

Burda amcam 6 dk boyunca,
bu aletin çakmasını almayın, orjinalini alın diye telkin veriyor:

http://www.youtube.com/watch?v=ni-9lTgx_z8

Bendeki de çakma olanı, yani paketi bile o videodakinin aynısı.

Burda birşeyler diyor onu deneyeceğim:
https://www.scantool.net/forum/index.php?topic=9315.0

Olmazsa çöpe gidecek artıp ne yapalım.

ÇİN MALI ALMAYIN ALDIRMAYIN

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sakın atmayın, ayarlar bölümünden biryere tik atmak ya da tiki kaldırmak gerekiyordu.
Şimdi tam hatırlayamadım, hatırlayan biri muhakkak çıkar..

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
başka paltformlarla bağlanmayı denediniz mi?uğraşmak isterseniz satın aldığımda ürünle gelen symbian ya da windows için programları paylaşabilirim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şöyle bir şeydi olmazsa değişik kombinasyonları denemekte yarar var..
seçenekler-daha fazla-settings-device

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Paylastigim linkte en sonda diyor ki:
Ayarlar dan alternatif obs 2 cihazlara izin ver gibi bir ayar var onu tikle diyor.

Tikledim gene olmadi

Bir de dikkatimi çeken, alet takarken bir yesil yanar gibi oluyor sonra kirmiziya dönüyor
Temassizlik mi var acaba anladim.

biHEmta kardeşim sağolasın.  Hanimda Nokia 700 var. Symbian varsa link vs onla deneyebilirim

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun Mustafa Bey aldığınız cihazı kullanamadığınız için, bende benzer bir cihazı çinden aldım ve aynı programı kullandım bir kaç kez de lpg`den kaynaklı olarak yanan motor arıza lambasını söndürdüm ve arıza sorgulama yaptım sorunsuz çalışıyordu belki de sizin aldığınız firmanın ürünlerinde sıkıntı vardır malumunuz çinden alınan ürünler biraz şans işi. Aldığım ürünün linki de aşağıda yalnız ben aldıığımda 5.70 $ fiyatı vardı.

http://www.aliexpress.com/item/2013-Latest-Top-saled-Super-ELM327-Mini-Bluetooth-OBD2-Auto-Diagnostic-Scanner-Tool-ELM-327-Works/731440346.html
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2014, 11:17:33 Gönderen: fabiatik »

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mustafa bey o ışık yanılmıyorsam bende de aynı yine de bir kontrol ederim arabaya bindiğimde .linkteki symbian uygulamaları hiç denemedim umarım işine yarar.

https://yadi.sk/d/dCtzlMMXc6YYL

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biHEmta kardeşim çok teşekkür ederim.deneyeceğim.

fabiatik arkadaşım sen benden de ucuz almışsın. Ben 8 dolar civarı vermiştim. Bugun beraberinde gelen  CD deki programları da kurmayı denedim sonuç gene hüsran :(
Bilgisayarcıyım bir de kendimden utanıyorum :(

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazı araçlarda görmüyor benim octide beyine bağlanmamıştı 2008 jettaya taktım çalıştı sizde başka bi arabada deneyin derim