škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia arıyorum maks. 23.000 tl

BuuRa · 27 · 8743

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;480886
Bu yağ yakma meselesi araçtan araca nasıl değişebiliyor? Aynı özllikte 101 special yakıyor belkide bakım zamanları arası 3-4 litre yağ yakan araç var. Ancak bakım yapalı belki de 7 ay oldu eksilttiğini görmedim belki 250 ml filan anca eksilme vardır buda normal.
@iondergumus,
Daha evvelcede yazdım "..........BBZ motor kodu olanların sibop lastiklerinden/keçelerinden  motoru   sıkıştırdığınızda yağ kaçağı olabiliyor. AUB kodlularda ise bu sorunun  olmadığı belirtiliyor....."
Benim anladığım fark burada.. BBZ' ler içinde 10-60 W yağ kullanmak sorunu büyük ölçüde çözüyormuş. Birde kullanma alışkanlıkları yada tarzının örneğin aracı devirli,agresif yada vb. yönde kullanmakta bu yağ eksiltmede etkendir diye düşünüyorum.
Benim edindiğim bilgi bu yönde.....
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2014, 10:29:46 Gönderen: Picasso »

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:)
Alıntı yapılan: chemistanbul;481390
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-skoda-fabia-1.4-comfort-tam-bir-aile-arabasi-182723499/detay

bi bakın bence.temiz bir araca benziyor gerçekten
:)Ne zamandan beri TDI motorlara BRC sıralı otogaz sistemi uygulanıyor ? !:D

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Keşke ilanı yazdıktan sonra bi baksaymış ne yazdığına :) Neyse olur bazen...

Çevrimdışı chemistanbul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1 ay önce sonuçlanan araba arama maceramda kafayı yiyecektim.adamlar sanki mahalledeki başkasının aracını satıyorlar. ağaçların arasından kaçak göçek çekilmiş fotoğraflar, tdi deyip açıklamada lpg li yazmalar, en kötüsüde herkesin ambiante ve elegance donanım yazıp en fulü demesi...

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Her iki motoru da hem şehir içi hem şehir dışı uzun süre kullandım. 101 bg şehirler arası yolda çok daha konforlu bir sürüş yaşatıyor. Şehir içinde ise gözle görülür bir fark göremedim. Her iki motor da alt devirlerde çok cansız.

Şu an kullandığım 101 bg special aracımda periyodik bakımlar dışında hiç yağ eklemedim. Sürekli kontrol ederim. Seviye çubuğunda belirtilen aralığın altına hiç düşmedi. Bunda belkide çok sakin kullanmamın ve yılda maks. 15000 km yol yapmamın etkisi vardır.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: e.g.uysal;481497
Her iki motoru da hem şehir içi hem şehir dışı uzun süre kullandım. 101 bg şehirler arası yolda çok daha konforlu bir sürüş yaşatıyor. Şehir içinde ise gözle görülür bir fark göremedim. Her iki motor da alt devirlerde çok cansız.

Şu an kullandığım 101 bg special aracımda periyodik bakımlar dışında hiç yağ eklemedim. Sürekli kontrol ederim. Seviye çubuğunda belirtilen aralığın altına hiç düşmedi. Bunda belkide çok sakin kullanmamın ve yılda maks. 15000 km yol yapmamın etkisi vardır.
@e.g.uysal,
Burada en önemli nokta motor kodunuzun harfleri.

Çevrimdışı Belekomalı11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım ben düşünüyorum çok memnunum ama çocuğumun eşyaları fazlalaştığı için bağaj hacmi az geldiğinden dolayı değiştirmeyi düşünüyorum kısmet olursa daha geniş bir model almayı planlıyorum aracım 2004 12.ay çıkışlı 1.4 16 V 101 hp Choice metalik lacivert 109000 km.zavoli lpg li donanımlı bir araçtır tüm ağır ve hafif bakımları yapıldı.İsterseniz tlf iritbata geçebiliriz,aracım gerçekten kazasız ve temiz bir araçtır.

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;481500
@e.g.uysal,
Burada en önemli nokta motor kodunuzun harfleri.

Ne açıdan hocam? Yağ yakma konusunda farklılıklar mı var seriler arasında?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: e.g.uysal;481746

Her serinin bir motor kodu vardır. Mesela 1.4 75bg'lerin kodu APE/AUA/BBY/BKY ;)

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: e.g.uysal;481746
@e.g.uysal,
Bir evvelki sayfada açıklamıştım. İlgili kısmı kopyaladım.
"......................... 2006  da ilk Fabiamı alırken araştırmıştım. 2. el 101 mi alayım, yoksa sıfır  mı?. Yağ eksiltme sorununu farkedince vaz geçmiştim. 2 tip motor var  101' liklerde. BBZ motor kodu olanların sibop lastiklerinden/ keçelerinden  motoru  sıkıştırdığınızda yağ kaçağı  olabiliyor. AUB kodlularda ise bu sorunun olmadığı belirtiliyor. Zaten  özellikle yüksek devirlerde uzun yolda aracınızı kullanırsanız  durduğunuzda motor üstündeki yağ koyma kapağını açın yoğun bir buharla  karşılaşırsınız. Çözüm olarak yabancı forumlarda 10-60 W yağ kullanınca  sorunun büyük ölçüde ortadan kalktığı ifade edilmiş.............."