škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia arıyorum maks. 23.000 tl

BuuRa · 27 · 8744

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BuuRa

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yüksek donanım, 2004 model ve üstü, maksimum 120000 km, 1.4 16 valf satın almak üzere fabia arıyorum. Kesin alıcıyım sadece istediğim temiz aracı bulmayı bekliyorum. Aracını satmak isteyen özelden irtibata geçerse sevinirim. Saygılar.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle foruma hoşgeldiniz... 101 hp fabia seçmekle çok iyi karar vermişsiniz bence. Önceliğiniz elegance donanım olsun ancak 2004-2005 fabia elegance şu anda yok denecek kadar az. elegance donanım dışındakilerde çok aman aman donanım farkı yok. ancak special ve choice tabiki bir adım öndeler.

Umarım temiz bir araç bulursunuz ancak şu anda 2. el temiz araba bulmak çok zor, varsa da çok yüksek fiyat isteniyor.

Çevrimdışı BuuRa

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşbulduk teşekkür ediyorum. Öncelikli olarak donanımlı olsun istiyorum fakat bulamazsam temiz ve büyük kazası olmadıktan sonra diğer seçeneklere de tabi ki yönelicem. Umarım kısa zamanda bulurum istediğim aracı.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldiniz.

Bursa'dan bakarsanız aracım ilandadır. Ciddi kazası yoktur. İlandaki açıklamların haricinde merak ettiğiniz olursa sorabilirsiniz. Special kasadır...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-masrafsiz-temiz-fabia-special-1.4-101-bg-164789911/detay/

Forumun "Satıyorum - Arıyorum" başlığı altında konu mevcuttur.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=480588#post480588

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
101 HP candır heleki elegance ise tadından yenmez ..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DuMaN38;480616
............. ancak special ve choice tabiki bir adım öndeler.

.............

special (2004-2006) in + ları;
101 lik 1.4 motor,
arka disk fren,
ABS, ASR, MSR

special (2004-2006)in - leri;
boyasız kapı kolları, dikiz aynaları,
olmayan arka tavan tutacakları,
olmayan sis farları,
olmayan arka elk camlar,
tek parça yatan arka koltuk,
kasetçalar.

Elegance + ları;
ısıtmalı ön koltuklar (2000-2003),
ön koltuk altı eşya gözleri (2000,2001),
teyp altı kapalı eşya gözü (2000-2003),
açık renk iç döşeme (2000-2003),
4 cam elektrikli (2000-2003),
sis farları (2000-2005),
içeriden açılabilen depo ve bagaj kapağı,

Elegance  - leri;
olmayan arka elk cam (2004-2005)
olmayan arka disk frenler (2004-2005)
auto reverse ve cd chg kontrolsüz basit ms 202 kasetçalar

Choice (2004, 2005) nin + ları;
101 lik 1.4 motor,
arka disk frenler,
15'' lik 6 kollu jantlarla 195 50 15 lastik,
8 hoparlörlü ses sistemi,
katlanır kumandalı anahtar

Choice (2004, 2005)nin - leri;
Yeni üretim yılında makyajsız kasa,
opsiyonel sis farları,
kasetçalar,
olmayan elk camlar,

sport (2003) un + ları;
101 lik 1.4 motor,
arka disk frenler,
spor, yan destekli ön koltuklar,
ön yolcu koltuğu yükseklik ayarı,
3 kollu vRS direksiyon,
maxi dot bilgi ekranı,
4 cam elektrikli,
15'' lik  5 kollu jant ile 195 50 15 lastikler,
standart sis farları

Yani Fabia 1 de benim tercih sıralamam, Sport>Choice>Elegance>Special şeklinde olur.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;480672
special (2004-2006) in + ları;
101 lik 1.4 motor,
arka disk fren,
ABS, ASR, MSR

special (2004-2006)in - leri;
boyasız kapı kolları, dikiz aynaları,
olmayan sis farları,
olmayan arka elk camlar,
tek parça yatan arka koltuk,
kasetçalar.

Elegance + ları;
ısıtmalı ön koltuklar (2000-2003),
ön koltuk altı eşya gözleri (2000,2001),
teyp altı kapalı eşya gözü (2000-2003),
açık renk iç döşeme (2000-2003),
4 cam elektrikli (2000-2003),
sis farları (2000-2005),
içeriden açılabilen depo ve bagaj kapağı,

Elegance  - leri;
olmayan arka elk cam (2004-2005)
olmayan arka disk frenler (2004-2005)
auto reverse ve cd chg kontrolsüz basit ms 202 kasetçalar

Choice (2004, 2005) nin + ları;
101 lik 1.4 motor,
arka disk frenler,
15'' lik 6 kollu jantlarla 195 50 15 lastik,
8 hoparlörlü ses sistemi,
katlanır kumandalı anahtar

Choice (2004, 2005)nin - leri;
Yeni üretim yılında makyajsız kasa,
opsiyonel sis farları,
kasetçalar,
olmayan elk camlar,

sport (2003) un + ları;
101 lik 1.4 motor,
arka disk frenler,
spor, yan destekli ön koltuklar,
ön yolcu koltuğu yükseklik ayarı,
3 kollu vRS direksiyon,
maxi dot bilgi ekranı,
4 cam elektrikli,
15'' lik  5 kollu jant ile 195 50 15 lastikler,
standart sis farları

Yani Fabia 1 de benim tercih sıralamam, Sport>Choice>Elegance>Special şeklinde olur.

Engin hocam birde "classic" ve "ambiante" ler hakkında bilgi verirsen kataloğu tamamlamış olacaksın :) Şaka bir yana bu değerli bilgiler için teşekkürler...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Classicde ne var ki yazayım??:)

Classic + ları;
yol bilgisayarı,
klima,

Classic - leri;
olmayan elektrikli kumandalı ve ısıtmalı dikiz aynaları,
olmayan harita okumalı tavan lambası,
olmayan ABS........

Ambiante + ları;
çift renk göğüs (bazılarında),
Cd çalar,
Boyalı kapı kolları ve dikiz aynaları,
2 parça yatabilen arka koltuklar,
ASR (Bazılarında),

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;480682
Classicde ne var ki yazayım??:)

Classic + ları;
yol bilgisayarı,
klima,

Classic - leri;
olmayan elektrikli kumandalı ve ısıtmalı dikiz aynaları,
olmayan harita okumalı tavan lambası,
olmayan ABS........

Ambiante + ları;
çift renk göğüs (bazılarında),
Cd çalar,
Boyalı kapı kolları ve dikiz aynaları,
2 parça yatabilen arka koltuklar,
ASR (Bazılarında),

Engin hocam kuzende 2004 101 hp Hatchback Classic var. arabada 4 disk fren,çelik jant, ABS,  ayrıca elektrikli kumandalı ısıtmalı dikiz aynalarıda var araçta.  Ben special zannetmiştim ama ruhsatta classic yazıyor. acaba 2004 ün ikinci yarısında üretilen classic ler mi böyle.
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2014, 11:42:51 Gönderen: DuMaN38 »

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
101 BG' motorların tadından yenmez düşüncesine pek katılamıyorum. 2006 da ilk Fabiamı alırken araştırmıştım. 2. el 101 mi alayım, yoksa sıfır mı?. Yağ eksiltme sorununu farkedince vaz geçmiştim. 2 tip motor var 101' liklerde. BBZ motor kodu olanların sibop lastiklerinden/keçelerinden  motoru  sıkıştırdığınızda yağ kaçağı olabiliyor. AUB kodlularda ise bu sorunun olmadığı belirtiliyor. Zaten özellikle yüksek devirlerde uzun yolda aracınızı kullanırsanız durduğunuzda motor üstündeki yağ koyma kapağını açın yoğun bir buharla karşılaşırsınız. Çözüm olarak yabancı forumlarda 10-60 W yağ kullanınca sorunun büyük ölçüde ortadan kalktığı ifade edilmiş. Diğer taraftan yüksek torku ve gücü oldukça yüksek devirlerde elde ediyorsunuz ki bu hiç makbul bir olay değil.
Tam güç devri(P)6000 dev/dak  Tork 126/4400 Nm Bu gerçekten tadından yenmeyecek bir durum.!!!
74 BG gelince (aynı motor)
Tam güç devri 5000 dev/dak  Tork 126/3800 Nm Torka dikkat edin aynı torku daha düşük devirlerde elde ediyor. Bunun anlamlarına gelince 74 BG 101' e göre daha canlı ve seridir, ancak 74 BG motorun nefesinin kesildiği yerde 101 BG' in hala nefesi var demektir. Ancak eğer uzun soluklu kullanacaksanız 6000 D/dk gibi değerlerde uzun vadede motorunda canına okuyacaksınız demektir. Çoğu kullanıcı özellikle bu serilik konusunda 101 BG' lerin düşük devirlerde oldukça tembel olduğunu belirtiyor.
Zaten WV' de işin farkında, küçük hacimde yüksek tork için aynı hacimde silindir sayısını 3' e düşürmekte (sonucu motorun titreşimli ve gürültülü çalışması) güç içinde yazılım, motorun sıkıştırma oranını değiştirme ve türbo gibi seçenekleri kullanmakta (Özellikle türbo yataklarında kurumlanma-sıkışma vs) serilik içinde sibop kalınlıklarını inceltme (Sibop yanması)yolunu seçmekte. Tabi her yenilikte uzun vadede bazı sıkıntılarıda yaratmıyor değil. Bekleyip göreceğiz.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DuMaN38;480686
Engin hocam kuzende 2004 101 hp Hatchback Classic var. arabada 4 disk fren,çelik jant, ABS,  ayrıca elektrikli kumandalı ısıtmalı dikiz aynalarıda var araçta.  Ben special zannetmiştim ama ruhsatta classic yazıyor. acaba 2004 ün ikinci yarısında üretilen classic ler mi böyle.

Şu an böyle bir donanımı ilk defa duyuyorum, aracın faturasından,  ya da şasi no sundan bunu doğrulamak gerek...

Çevrimdışı Aixtron

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;480689
101 BG' motorların tadından yenmez düşüncesine pek katılamıyorum. 2006 da ilk Fabiamı alırken araştırmıştım. 2. el 101 mi alayım, yoksa sıfır mı?. Yağ eksiltme sorununu farkedince vaz geçmiştim. 2 tip motor var 101' liklerde. BBZ motor kodu olanların sibop lastiklerinden/keçelerinden  motoru  sıkıştırdığınızda yağ kaçağı olabiliyor. AUB kodlularda ise bu sorunun olmadığı belirtiliyor. Zaten özellikle yüksek devirlerde uzun yolda aracınızı kullanırsanız durduğunuzda motor üstündeki yağ koyma kapağını açın yoğun bir buharla karşılaşırsınız. Çözüm olarak yabancı forumlarda 10-60 W yağ kullanınca sorunun büyük ölçüde ortadan kalktığı ifade edilmiş. Diğer taraftan yüksek torku ve gücü oldukça yüksek devirlerde elde ediyorsunuz ki bu hiç makbul bir olay değil.
Tam güç devri(P)6000 dev/dak  Tork 126/4400 Nm Bu gerçekten tadından yenmeyecek bir durum.!!!
74 BG gelince (aynı motor)
Tam güç devri 5000 dev/dak  Tork 126/3800 Nm Torka dikkat edin aynı torku daha düşük devirlerde elde ediyor. Bunun anlamlarına gelince 74 BG 101' e göre daha canlı ve seridir, ancak 74 BG motorun nefesinin kesildiği yerde 101 BG' in hala nefesi var demektir. Ancak eğer uzun soluklu kullanacaksanız 6000 D/dk gibi değerlerde uzun vadede motorunda canına okuyacaksınız demektir. Çoğu kullanıcı özellikle bu serilik konusunda 101 BG' lerin düşük devirlerde oldukça tembel olduğunu belirtiyor.
Zaten WV' de işin farkında, küçük hacimde yüksek tork için aynı hacimde silindir sayısını 3' e düşürmekte (sonucu motorun titreşimli ve gürültülü çalışması) güç içinde yazılım, motorun sıkıştırma oranını değiştirme ve türbo gibi seçenekleri kullanmakta (Özellikle türbo yataklarında kurumlanma-sıkışma vs) serilik içinde sibop kalınlıklarını inceltme (Sibop yanması)yolunu seçmekte. Tabi her yenilikte uzun vadede bazı sıkıntılarıda yaratmıyor değil. Bekleyip göreceğiz.

Hocam dediğine noktası virgülüne kadar katılıyorum. Benim aracımda choice 101 HP fakat düşük devirde çok cansız ancak yüksek devirlere çıkmak gerekiyor böyle oluncada motor yağ yakıyor yanına bide EGR zırt pırt tıkanıyor üstüne boğaz kelebeğide cabası yani arabaya lafım yok ama cebinde para bagajında yağla gezeceksen bu araba on numara...

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aixtron;480838
Hocam dediğine noktası virgülüne kadar katılıyorum. Benim aracımda choice 101 HP fakat düşük devirde çok cansız ancak yüksek devirlere çıkmak gerekiyor böyle oluncada motor yağ yakıyor yanına bide EGR zırt pırt tıkanıyor üstüne boğaz kelebeğide cabası yani arabaya lafım yok ama cebinde para bagajında yağla gezeceksen bu araba on numara...
Çok sevdim bu cümleyi......:gut:

Çevrimdışı BuuRa

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aixtron;480838

Tam 101 choice veya special almaya niyetlenmişken bu dediklerinizle vazgeçme noktasına geldim. Ne zor iş araba bulmak beğenmek almak.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yağ yakma meselesi araçtan araca nasıl değişebiliyor? Aynı özllikte 101 special yakıyor belkide bakım zamanları arası 3-4 litre yağ yakan araç var. Ancak bakım yapalı belki de 7 ay oldu eksilttiğini görmedim belki 250 ml filan anca eksilme vardır buda normal.