škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk Çalıştırmadaki Kayış Sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı ilk çalıştırdığımda tır-tır-tır-tır baya ses çıkıyor. Sanırım kayış sesi.. Biraz yol aldığımda yada ilk çalıştırdığımda biraz gaza basıyorum (4000 devre kadar filan) ses kesiliyor. Araba sinek gibi çalışıyor.Kayışların hepsi daha yeni değişti. Alışınca ses kesilir mi yoksa kayış gerginliğiyle mi alakalıdır sizce? Yada başka bir sorun mudur?

Teşekkürler.

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynı ses benim arabada da var.dediğin gibi ilk çalıştırdığımda geliyor 2-3 dakika sonra kesiliyor.sebebini bende merak ediyorum açıkcası

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 mpi da gelen tır tır sesi muhtemelen triger zincirindendir.

ancak önder beyin aracındaki sese bir anlam veremedim. tır tır diye ses çıkaran kayış mı olur :D

değiştiğinden itibaren varsa bu ses muhtemelen gergileriyle ilgilidir. yapan ustaya göstermek lazım.

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
peki bu ses triger zincirinin değişmesi gerektiğine mi işarettir?

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugün benim araçtan gelen sesler iyice artmaya hatta yol boyunca devam etmeye başladı.yarım saatlik yolculuğun tamamında bu sesleri işittik.kaputu açıp sesi dinledik ses tam olarak klima kompresörünün olduğu yerden onu döndüren kayışlardan geliyor.daha önce konusunu açmıştım klima kompresörüm bozuk diye.şimdi sesin nedeni klima motoru mu yoksa kayışlar mı tam olarak

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
metal sürtme sesi ise muhtemelen kompresörün oldugu kasnagın rulmanının değişmesi gerekebilir.
ya da kayış gevşek olabilir. ustası daha iyi anlar elbet. fazla geçiktirmeden göstermelisiniz bence.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1-2 gündür ses çıkmıyor. Ustaya dün gösterdim yaklaşık 1000 km kadar zaten kayış alışma süreci var dedi... Ama bi daha yaparsa açıp nerden geldiğine özellikle bakarım ve yüksek devir yapmadan direk ustanın yanına gider gösteririm...