škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Plaka

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Ticari aracım Cıtroen Berlıngonun muayenesini yaptıracağım,plakalarım rakamlara denk gelmeyecek şekilde vidayla takılı.Muayenede vidadan dolayı ağır kusurlu olarak muayene tekrarına gönderilip şöförler odasından yeni plaka alınarak muayeneden ancak geçilebiliyormuş,interneti araştırdım vidalar rakam okunuşlarını etkilemiyorsa geçiyor yazıyor böyle bir durumla karşılaşan varmı?İstanbulda muayene demek 1 iş günü demek..boşuna zaman kaybı yaşamayayım.

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla rakama veya boşluğa gelmesi önemli değil. Plaka da vida olduğu için kalacaktır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yeni yaptırdım istanbul da Güngörende plaka yenileme 30 idi muaneden geçemedim vidadan dolayı

Çevrimdışı AYKUL

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen sene benim arabamın da plakanın kenarlarında vidalar vardı.Muayenden geçmeyebilir dediler ama geçti.Benden sonra bir motorsiklet plakada harflere gelen vida yüzünden kaldı.Sanırım insaflı (yada işini iyi yapmayan) birine denk gelmişim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vidalar sadece köşelerde ise geçiyormuş. ortalarda herhangi bir yerde ise geçmiyormuş.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;642732
Ticari aracım Cıtroen Berlıngonun muayenesini yaptıracağım,plakalarım rakamlara denk gelmeyecek şekilde vidayla takılı.Muayenede vidadan dolayı ağır kusurlu olarak muayene tekrarına gönderilip şöförler odasından yeni plaka alınarak muayeneden ancak geçilebiliyormuş,interneti araştırdım vidalar rakam okunuşlarını etkilemiyorsa geçiyor yazıyor böyle bir durumla karşılaşan varmı?İstanbulda muayene demek 1 iş günü demek..boşuna zaman kaybı yaşamayayım.

Ben geçen yıl Anadol'umun muayenesi sırasında tek kusur olarak yazıldı ve muayene tekrarı istendi...
Rakam ve harfler üzerine gelen bir vida yoktu üstelik...
Ancak, kesin çevirdiler... Anadol'da arkaya  plastik plakalik takmak cok zordur... Zira, plaka benzin kapağı uzerindedir. Ama emir zoru bozdu... Ben de delikleri biraz cekicleyip beyaz bantla kapattım ve ikincide geçtim... [emoji3]

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Engin Tunçay

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[/url][/QUOTE]

TRAFİĞE EN FAZLA BEYAZ RENKLİ OTOMOBİLLERİN KAYDI YAPILDI

Ocak-Ağustos döneminde trafiğe kaydı yapılan 403 bin 932 adet otomobilin yüzde 56,5'i beyaz, yüzde 21,4’ü gri, yüzde 7,3’ü siyah ve yüzde 5,6’sı kırmızı iken yüzde 9,3’ü diğer renklerde oldu.

Beyazdan vazgeçemiyorum..:)

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[/QUOTE]

TRAFİĞE EN FAZLA BEYAZ RENKLİ OTOMOBİLLERİN KAYDI YAPILDI

Ocak-Ağustos döneminde trafiğe kaydı yapılan 403 bin 932 adet otomobilin yüzde 56,5'i beyaz, yüzde 21,4’ü gri, yüzde 7,3’ü siyah ve yüzde 5,6’sı kırmızı iken yüzde 9,3’ü diğer renklerde oldu.

Beyazdan vazgeçemiyorum..:)[/QUOTE]

Bir zamanlar beyaz araclara bizde ve dunyada"90 gunluk" denirdi... Beyaz renkli arac satislari zor oldugu ve ortalama "90 gunde" satildigi icin boyle adlandirilirdi...
Ancak, nedendir bilinmez, bir donemler satisinda sikinti olsa da, bugun icin tercih edilen bir renk oldu... Aslinda beyaz renk, bizim gibi gunesli ve sicak ulkelerde, gunes isinlarini direkt yansittigi icin aracin kokpitini diger (ozellikle) koyu renklerden daha serin tutmasi nedeniyle mi tercih ediliyor acaba??? Ayrica, gunes isinlarini emmedigi icin de, matlasma/bozulma acisindan daha dayanikli oldugu soyleniyor...
Sonucta, benim de tercihim "beyaz" oldu...
Kazasiz surusler, sevgiler...
Engin Tunçay

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Müşteri tercihine göre renk üretip stoklama yerine aynı joker renk günümüzde rekabet maliyetini de düşürüyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben alırken bej renk iç döşeme istemiştim. bayinin elinde beyaz ve bej döşemeli benim aracımla business gri ve siyah iç döşeme olan araç vardı. çok kasvetli idi siyaha döşeme. beyaz olanı aldık. bir de 1000-1500 tl fiyat farkı vardı. kendim siparişle oluştursan lav mavisi alırdım.