škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araçtan gelen gicirti sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2017 model aracım yaşlaşık 8600 km civarlarında. Bir aydır gerek kasis ve tümseklerde gerekse aşağı veya yukarı hafif meyilli köşelerden yavaşça dönerken aracın esnemesiyle beraber sanki yatak veya koltuğun yaylarından çıkan ses gibi bir gıcırtı sesi geliyor.
Birinci sorum nedeni nedir başına gelen ve çözümü bilen var mıdır?
İkinci sorum da Aralık ayında araç garanti kapsamında olduğu için serviste bakıma girecek orada çözüme kavuşturulabilir miyim?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Genelde salıncak burçları yapar o sesi, sprey veya gres ile yağlanır. 3-5 ay idare eder. Serviste söyleyin özellikle yağlarlar. Uzun süreli çözüm için takozların yenilemesi yapılabilir

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler.Peki bu takozların değişimi garanti kapsamında mıdır? Bir de neden olur 8 bin km de bir araç için çok erken değil mi bu tarz şeyler?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Şansını dene bence. Ama o km'de değişim yapmazlar, yağlar geçerler

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şasenin esnemesinden dolayi kapi fitillerinden de geliyor olabilir.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Manowar;642653
2017 model aracım yaşlaşık 8600 km civarlarında. Bir aydır gerek kasis ve tümseklerde gerekse aşağı veya yukarı hafif meyilli köşelerden yavaşça dönerken aracın esnemesiyle beraber sanki yatak veya koltuğun yaylarından çıkan ses gibi bir gıcırtı sesi geliyor.
Birinci sorum nedeni nedir başına gelen ve çözümü bilen var mıdır?
İkinci sorum da Aralık ayında araç garanti kapsamında olduğu için serviste bakıma girecek orada çözüme kavuşturulabilir miyim?

sunroof var mı araçta ?

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sunroof yok maalesef:) ama ses zaten bariz bi şekilde alt takımdan geliyor.

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda 1 seneden fazladır var ve her bakımda söylüyorum. Her bakımda yağlıyorlar, kesin bir çözüm bulamadık daha.

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yağlama sonrası ne kadar süre götürüyor takriben?

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Würth ün lastik tazeleme spreyi var . Aynı sorun bendede vardı mayıs ayında sıktım. Mayıstan beri ses yok .

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım bu sorun herkeste var ya da bi dönem başından geçmiş. Peki uygulaması kolay mı? Mesela dediğiniz spreyi alsam evin önünde uygulayabilir miyim?
Bir de direksiyonu tam veya tama yakın kırdığımda da tık tık diye bir ses geliyor sanırım o da aynı sebepten diye tahmin ediyorum.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Manowar;642801
Sanırım bu sorun herkeste var ya da bi dönem başından geçmiş. Peki uygulaması kolay mı? Mesela dediğiniz spreyi alsam evin önünde uygulayabilir miyim?
Bir de direksiyonu tam veya tama yakın kırdığımda da tık tık diye bir ses geliyor sanırım o da aynı sebepten diye tahmin ediyorum.

Krikoyla uygulanır

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba dostlar size sevindirici haber vereyim arka balata değişimi için Doğuş oto Esenyurt da gittim moturumdan ses geliyordu tabi birde alt kısımdan her ikiside garantiden değişime girdi bilginiz olsun motor için trigeri değiştiriyorlar alttan gelen sesler için salıncak  burçlarını değişiyorlar...

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;642816
Merhaba dostlar size sevindirici haber vereyim arka balata değişimi için Doğuş oto Esenyurt da gittim moturumdan ses geliyordu tabi birde alt kısımdan her ikiside garantiden değişime girdi bilginiz olsun motor için trigeri değiştiriyorlar alttan gelen sesler için salıncak  burçlarını değişiyorlar...

Sizin youtube daki videolarınıza baktım. Alt takımdan gelen ses benimkine nazaran bir hayli fazla. Muhtemelen arkadaşların dediği gibi yağlayıp sprey sıkıp gönderirler benimkini.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Manowar;642845
Sizin youtube daki videolarınıza baktım. Alt takımdan gelen ses benimkine nazaran bir hayli fazla. Muhtemelen arkadaşların dediği gibi yağlayıp sprey sıkıp gönderirler benimkini.

Ben saat 3 ya da 4 gibi aracımı alıcam salıncak burcu değişimi olacaktı bakalım sonuçlar nasıl merak ediyorum