škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb boya kalınlığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eldorado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Ben de yeni bir araç alarak aranıza katılma arifesindeyim. Bugün araç alacağım bayiden boya kalınlık raporunu istediğimde 100-140 mikron arası değerler gördüm ve aklım karıştı. Çünkü benim alacağım araçla aynı renkte bir aracı (şeker beyazı) bir ay kadar önce alan bir arkadışımın aracındaki değerler 60-90 bandında idi. Bu durum normal kabul edilebilir mi? Acil karar vermem gerektiğinden değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Teşekkür ediyorum.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2017, 18:20:51 Gönderen: eldorado »

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eldorado;628122
Arkadaşlar merhaba. Ben de yeni bir araç alarak aranıza katılma arifesindeyim. Bugün araç alacağım bayiden boya kalınlık raporunu istediğimde 100-140 mikron arası değerler gördüm ve aklım karıştı. Çünkü benim alacağım araçla aynı renkte bir aracı (şeker beyazı) bir ay kadar önce alan bir arkadışımın aracındaki değerler 60-90 bandında idi. Bu durum normal kabul edilebilir mi? Acil karar vermem gerektiğinden değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Teşekkür ediyorum.

Ben normal biliyorum o degerleri, 200 uzeri olunca tehlikeli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
60-90 tek kat boya için daha makul bir değer.
 100-140 yer yer mi her yeri mi?
 sıfır araçta bile şüpheci olduk ama kötü örnekleri de çok.

Çevrimdışı eldorado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;628148
60-90 tek kat boya için daha makul bir değer.
 100-140 yer yer mi her yeri mi?
 sıfır araçta bile şüpheci olduk ama kötü örnekleri de çok.

Değerler şöyle: tavandaki üç farklı nokta 120, kaput iki farklı nokta 120, arka bagaj plakalık civarı iki nokta 140, sağ ön arka kapı dört nokta 100, sağ arka çamurluk iki nokta 110 gibi parça bazında aynı veya çok yakın değerler. Aslında mobil olmasam fotoğraf yükleyebilirim. Evet dediğiniz gibi iyice şüpheci olduk.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kabul ederler mi bilmem. bu değerleri yazılı alsanız bayiden. bir kağıda yazıp araç bu şekilde teslim edilmiştir gibi. bir işe yarar mı? siz ileride satarken yani. macun olsa 200 ve üzeri çıkar değerler.

Çevrimdışı NMB-

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracımda metal grisi ben aracı alırken boya testine soktum değerler 110 130 arası çıkmıştı sonra bayide gri bi aracı ölçtüm aynı değerlerde çıktı
beyaz renklilerde az çıkmasının nedeni onlarda vernik ince
çünkü bayide aracı sipariş ederken metalik renge neden fark ödediğimizi sordum bana  çift kat vernik atılıyo metalik renklerde o yüzden denmişti
yani aracınızın değerleri normal içiniz rahat olsun

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bende araci teslim almadan boya testi yaptirdim.Olculer normal cikti.Daha onceden duydugum icin boyali araci neden orjinal gibi alalim...

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben aracımı almadan test ettirdim. Bütün değerleri 90-100 arası idi. Ama banada 200ün altı sorun olmaz demişlerdi.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bir tek hava basınçlarını kontrol ettirip almıştım arabamı.

Çevrimdışı matmual

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bazı araçlarda fabrika çıkışı micron değeri fazla oluyor. özellikle wv grubunda. gözle bi boyaya bakın portakallanma varsa boyada ve o bölgenin boyası 100 130 çıkıyorsa normaldir.

Çevrimdışı gkhnrmn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 eylul ayinda kayseri incar dan aldigim aracin sag on kapisi boya kalinligi farkli cikti. sikayetim sonrasında firma bunun normal oldugunu soyledi. sag kapi 160 çıkıyor diger bolgelerle arasinda 50 fark var. tuketici mahkemesine muracat etmeyi düşünüyorum. boyke birşey basina gelen varmi

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gkhnrmn;642822
2016 eylul ayinda kayseri incar dan aldigim aracin sag on kapisi boya kalinligi farkli cikti. sikayetim sonrasında firma bunun normal oldugunu soyledi. sag kapi 160 çıkıyor diger bolgelerle arasinda 50 fark var. tuketici mahkemesine muracat etmeyi düşünüyorum. boyke birşey basina gelen varmi

Gökhan örnekleri burada var içine sinmiyorsa tüketici mahkemesine başvur hiç geri durma...

Çevrimdışı gkhnrmn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mahkemeye basvuracagim. gelismeleri forma aktaririm tesekkurler

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim yeni Skodalarin boyası çok dandik olduğu için 60-90 çıkıyor. Sizin alacağınız biraz daha iyi denk gelmiş, 200 e kadar macunsuz iyi durumda demek. Boyanmış çoğu parça bile 300-350 çıkar.

Kapıda 160 çıkması da çok absürt bir durum değil, fabrika hata gördüyse boyada küçük düzeltmeler yapıyor ki 160 düzeltme sayılmaz bence normal sınırlar içinde.

İçiniz ferah olsun bence, iyi bir kaporta ustası boyanın gelişinden anlar fabrikasyon mu sonradan mı boyandigini.

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı gkhnrmn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
malesef ulkemiz piyasasinda bu duruma boyali deniyor iste. araci satmaya niyetlendigimde alacak kişi huylanip fiyat dusurmeye çalışıyor. sifir aldigim araca hatasiz derken karsima boyle bir durum cikmasi can sıkıcı