škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

tavsiye

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı calamalka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar
bugün yeni octaviaya baktım
ne tavsiye ediyorsunuz genel olarak?
alabileceğim arabayı bi aksilik çıkmaz ise yani 5 10 sene arası kullanmak üzere almak istiyorum
tavsiye ve düşüncelerinizi bekliyorum
ve tabi alırsam otomatik şanzıman düşünüyorum
keşke skodanın astra ve golf segmentinde de aracı olsaydı

octaviaman

• Ziyaretçi
Şu anda Skoda fiyatlarını çok yüksek buluyorum.VW daha uygun şu an için.Kardeşim de aynı şekilde octavia almak istiyor.Ona da sene sonu kampanyalarını beklemesini tavsiye ettim.Fakat ille de şimdi alacaksanız tsi motorlu otomatik şanzımanlı arabaları tavsiye ederim.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni kasalar çok hoş..TSI veya TDI alın rahat edin..Fiyat konusunda Ömer abiye katılıyorum..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TSI DSG en iyisidir otomatik şanzımanların arasında zaten en iyilerinden biri VW nin DSG şanzımanı ama acele etmeyin derim sene sonunda kota doldurma olayı olacak o zaman uygun fiyata alabilirsiniz liste fiyatı 48 yazsa bile kota olayından dolayı sağlam indirim yapıyorlar..

1.6 TDI motorda gelicek aralık ayında ondada DSG olursa tadından yenmez...

Çevrimdışı calamalka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet aralığa kadar bekleyebilirim çünkü yeni astrayı da görmek istiyorum
ayrıca ne bilim ben düşük hacimli motorlardan bu kadar bg elde edilmesi ne kadar sağlıklı bilemiyorum
yani 90 la giderken az tüketim yapıyor ama servistekilerin söylediklerine göre
1.4 t motor 120 ile giderken
1.6 normal motordan çok daha fazla tüketim yapıyor diyorlar

octaviaman

• Ziyaretçi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Her aracın 90 ile 120 km arasında fark vardır, hem devir hem de rüzgar direnci artıyor. 1.4 motoru Superb, Passat gibi araçlara da koyuyorlar, 120 km sürat bu arabalar için leblebi çekirdek. Mutlakla hesap yapmışlardır, bu tip konuları ayrıntılı düşünmüşlerdir. Hacmin yanında turbo varlığı ve sayısal değerlere de (tork, beygir vs.) bakmak lazım.

1.4 TSI motor, aynı MPI gibi uzun yıllar çoğu modelde kullanılacak bir motordur, şimdiden çokça ödülü sildi süpürdü...

MPI üretimi artık yapılmıyor, mevcut olanlar takılıyor araçlara.

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;30680

MPI üretimi artık yapılmıyor, mevcut olanlar takılıyor araçlara.

Olurmu hocam.Ben Vw olsam sırf Türkiye için üretime devam ederdim.Lpg filan özel bir tüketici biliyorsun:)

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
1.4 TSI Elegance bir Octavia alın 5-10 sene rahatlıkla kullanırsınız.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: octaviaman;30684
Olurmu hocam.Ben Vw olsam sırf Türkiye için üretime devam ederdim.Lpg filan özel bir tüketici biliyorsun:)

Orası ayrı tabi, ama adamlar global düşünüyor  :)

Yakıt bir bizde pahalı  :uve:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;30684
Olanlarıda belki Türkiye'ye gönderiyolardır.:)Bence Tsı motorlu bir araç alın ben olsam motorun ömrü konusunda şüphe etmezdim çünkü superb ve passatada koydular kasalar ağır olmasına rağmen.

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;30689
Orası ayrı tabi, ama adamlar global düşünüyor  :)

Yakıt bir bizde pahalı  :uve:

Evet Dünya da petrol bitip  Benzin tükenince ,TR de ucuzlayacakmış:++:
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2009, 14:33:46 Gönderen: octaviaman »

Çevrimdışı calamalka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
birde bir internet sitesinde markayı belirtmeden bi markanın servis sorumlusu şöyle yazmıştı ( hatırlayabildiğim kadarı ile ) turbo motorlu araç alan arkadaşlar aracı her çalıştırdıklarında bir kaç dakika turbonun hazır olması için beklemeleri gerek ayrıca stop ettirmeden öncede bellir bir süre beklemek gerek turbonun soğuması için
bu şekilde kullanılmayıp turbo sorunu ile servise gelen ve bu yüzden kullanım hatası sayıldığı için madur olan bir çok kullanıcı var die bilgi vermişti

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: calamalka;30710
birde bir internet sitesinde markayı belirtmeden bi markanın servis sorumlusu şöyle yazmıştı ( hatırlayabildiğim kadarı ile ) turbo motorlu araç alan arkadaşlar aracı her çalıştırdıklarında bir kaç dakika turbonun hazır olması için beklemeleri gerek ayrıca stop ettirmeden öncede bellir bir süre beklemek gerek turbonun soğuması için
bu şekilde kullanılmayıp turbo sorunu ile servise gelen ve bu yüzden kullanım hatası sayıldığı için madur olan bir çok kullanıcı var die bilgi vermişti

TDİ motorlarda turbonun uzun ömürlü olması için dediğin gibi stop etmeden biraz çalıştırmak gerekiyor soğuması için.Ona da TUrbo timer takarak çözüm getiriliyor.

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: calamalka;30710

Aracı çalıştırdıktan sonra beklemeye gerek yok, ancak motoru stop ettirmeden önce bir kaç dakika beklemek yüksek devirlerde dönen turbonun yağlanma işlemi olmadan durması için gereklidir. turbonun ömrü daha uzun olacaktır
[SIGPIC][/SIGPIC]