škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

citigoyla uzun yol

guven · 23 · 11980

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
akadasla mrb onceki gun bir is icin arkadaslarla bir ankara yaptik geldik normalde uzun yol icin citigo yu dusunmesemde yeni oldugu icin deneme amacli onunla gittim giderken 140tl gelirken 120 tl yakti tam 1000km yapmisiz, giderken genlede 130-140km/h ve donustede 120km/h in altina pek dusmeden geldik 3 kisi arti bagaj yaklasik 300kg filandik birde max hiz denemsi yaptik, komik oldu ama adapazari duzlugunde 160km/h yapti ;) 250bg den sonra bana oldukca deisik geliyor hatta soyle bir olay yasandi
--abi bir bas bakalim kac yapcak bu sirada 120km/h filan
--yaklaik 20-30sn sonra hocam bir bas bakalim yol duz kac yapcak
--olm basiyom zaten gaz diptee ;)))))
-- s klas conforuyla hic hissttirmeden hizlaniyor masallah hatta hizlanmiyor bile ;))
 ama bizim volvoya gore cok super bir ozelligi akillarda kaldi  140km/h de 220km/h heycani yasatmasi ve bayir asagi bile yavaslayabilmesi super hic fren yapmaya gerek birakmiyor. :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel yüzümü güldüren bir tecrübe olmuş.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Citigo tam bir genç arabası. Üniversite öğrencisi olsam fabia değil citigo alırdım kesinlikle.Kendıne özgü bir tarzı olmus aracın.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Yazdıklarınızı iki kere okudum ve Citigo' nun tam tamına bir şehir otomobili olduğuna inandım.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içi arabası ya..Ben beğeniyorum. Az yakması en büyük etken..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;426111
Şehir içi arabası ya..Ben beğeniyorum. Az yakması en büyük etken..

Ben uzun yol performansindan da memun kaldim 1.0 motor ve 60bg bir aractan ekonomk olmasi disinda zaten beklentim yoktu ayrica iphone ile aux den muzik dinleyebilmek te super istanbulda dinledigim radyomu ankarada veya nerdeyse tum yol boyu dinleye bliyorum ;) gayet keyifli gittik geldik bu arada
80km/h de 3lt/100km civari
100km/h de 4lt/100km civari
120km/h de 4,5lt/100km civari
130-140km/h de 5-5,5lt100km civari
160km/h tam gazda  7,5-8,5lt/100km geziniyor anlik tuketimler 300kg ve full depo ile duz yolda

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada 33.750 tl gibi bir fiyatı varmı full versiyonun. Çok fazla değil mi citigo için

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;426116
bu arada 33.750 tl gibi bir fiyatı varmı full versiyonun. Çok fazla değil mi citigo için

fiyat yorumu kisisden kisiye ekonoik guce beklentiye gore degisir zira 5000dolara koluna canta takanda var ;)  ama sunu biliyorum ki
vw gurup araclari hic bir zaman ucuz olmadi, (otm polo yaklasik 40bin) sifir ve ikinci eli karsilastirmak yanlis olur birde ikisininde alici kitlesi farkli tercih meselesi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
ceratodan saxo'ya gecmis biri olarak bu nefis terbiyesi olayını çok iyi anlayabiliyorum.

Sonrasında insan kendine soruyor, ufak olsun az mı yaksın, yoksa böyük olsun ne yaktığı çok da önemli değil mi?

Cevabı zor :)

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aga fabia alırım ki öle yaptım 33.750 bu araç için çok bana göre.
Fiyat bazında rakibi çok olur.

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;426120
aga fabia alırım ki öle yaptım 33.750 bu araç için çok bana göre.
Fiyat bazında rakibi çok olur.

duz vites olanlar 27 civari ben aldigim zaman 26300tl fiyat vermislerdi bir bayiye sordugumda benim zaten ikinci aracim oyuzden pek bi beklentim yok az yaksin ve mumkun oldugunca kucuk olsun, problem cikarmasin istedim yani ihtiyac ve tercih meselesi fabiayi fazla yakar diye tercih etmedim ben, ni tekim forumdan takip ettigim kadariyla citigodan bir-2lt kadar fazla yakiyor 1.2lt ler performans olarakta  daha zayif gorunuyor, birde sifiri veya yeni model ikinci el icin butcem yetmyordu ;)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içinde güzel tercih uzun yol için macera olur özellikle bol inişli çıkışlı yollarda sollamalarda insana kötü anlar yaşatabilir :)

Fuarda incelediğimde hacim konusunda çok memnun kalmıştım.Ben(boy 1.85) ön koltuğa oturduğumda arkaya rahatlıkla 1.70 boylarında birisi sığabiliyor tek sorunu yaşam alanı kısıtlı uzun yolda arkada oturan fenalık geçirebilir :D

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla hocam ben katılmıyorum ben tekirdağ'da test aracını kullandım bayır aşağı 185km gördü düz yolda 170 km dedi. bu iş biraz at sahibine göre kişler derler ya o söze geliyor bu konu. 1,0lt 60hp motordan fabia rs performansı bekleyenler zaten arabadan anlamıyor sanırım :)

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi an Panda'yla yaptığım uzunyolları anımsadım. Yakıt olarak da sizinkine yakın değerler alıyorum. Sanırım hızlanmayı 5. viteste denediniz. 4 de son devire gelseniz daha iyi olabilirdi düşüncesindeyim. :)
Ama zorunluluk yoksa bu arabalarla uzunyol tam bir macera. Üzerimden tır geçmiş gibi oluyor genelde yol bittiğinde.
Rekor olarak 170 görebildim ibrede, lastikler orjinale göre %6 sapma oranıyla. 5 kişi ayak altları dahi bagaj. :D  Sabit 150 civarı da hiç zorlanmadan gelebildim Adapazarı İstanbul arası otobanda..

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ender_atakan;426158
valla hocam ben katılmıyorum ben tekirdağ'da test aracını kullandım bayır aşağı 185km gördü düz yolda 170 km dedi. bu iş biraz at sahibine göre kişler derler ya o söze geliyor bu konu. 1,0lt 60hp motordan fabia rs performansı bekleyenler zaten arabadan anlamıyor sanırım :)

ayni yol bir zamanlar  artik bu kadar zorlamiyorum foto top nokta degildir gecenin bir yarisi tek elimde foto mak ile volvo bile olsa 240km/h den sonra isin rengi biraz degistigi icin fotoyu cekerken tirstim yavasladim herkes icin max hiz anlayisi degisiyor benim icin gaza tam basip makul bir sure bekledigimde yaptigi hiz o  aracin max hizidir yoksa bayir assaga arka ruzgar vs.. ha birde ben 160 dedim ama 164 filan yapti biirde soyledigim degrler ibre degil 164 te iken tahminice ibre 170 gosteriyordur. 4. vites zorlarsan daha cabuk ulasilabilir ama... performans arabasi degilki degmez. Ayrica ben memnunum performansindan ;)

Alıntı yapılan: etms;426161
Bi an Panda'yla yaptığım uzunyolları anımsadım. Yakıt olarak da sizinkine yakın değerler alıyorum. Sanırım hızlanmayı 5. viteste denediniz. 4 de son devire gelseniz daha iyi olabilirdi düşüncesindeyim. :)
Ama zorunluluk yoksa bu arabalarla uzunyol tam bir macera. Üzerimden tır geçmiş gibi oluyor genelde yol bittiğinde.
Rekor olarak 170 görebildim ibrede, lastikler orjinale göre %6 sapma oranıyla. 5 kişi ayak altları dahi bagaj. :D  Sabit 150 civarı da hiç zorlanmadan gelebildim Adapazarı İstanbul arası otobanda..

biz o kadar yorulmadik yaa ankara havasi dinleye dinleye gittik zaten ist-ank uzun yol gibi gelmiyor bana ayrica nerdeyse tum yollar duble artik maceralik bir durum kalmadi pek bence :)