škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Citigo'ya talep çok!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arif1202;415585
Ben fuarda inceleme şansı buldum,yanındaki mankene çok yakışıyordu :)
manken yakışıyormuydu:tv:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guven;421689
Bende şehir içi için tercih ettim Değerler doğrudur benim ortalamam 4.5-4.7lt(Manuel) civarında kabacana rota florya-levent-florya-ataköy-florya Boyum 1.77 sizin kadar uzun değilim ama gayet rahat 4 yetişkin için.

Tüketim süper..Böyle giderse 2. elde güzel bir seçenek olabilir..Devir ekonomi devri..Küçük müçük!, az yaksın da gerisi hikaye..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben 250hp yaklaşık 5m lik bir volvodan geçiş yaptığım için biraz yadırgadım aynı şartlarda kullandığımda volvo 10-13lt arasında yakıyordu yaklaşık yarı yarıya ekonomik. Ayrıca yurt dışı videolarda LPG li olanlarıda gördüm şehir içi 6lt LPG olarak gösteriyordu.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: guven;421926
Ben 250hp yaklaşık 5m lik bir volvodan geçiş yaptığım için biraz yadırgadım aynı şartlarda kullandığımda volvo 10-13lt arasında yakıyordu yaklaşık yarı yarıya ekonomik. Ayrıca yurt dışı videolarda LPG li olanlarıda gördüm şehir içi 6lt LPG olarak gösteriyordu.
İnsanda yaşama sevinci kalmaz yahu!:kiki:

Kazasız belasız İnşaallah.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;421934

:++: :++: :++:

SuperB 'den 131 murat'a düşmek gibi bişey mi acaba :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;421934

hocam istanbul trafiğinde o 250 nin anca 60ını ya kullanıyon ya kullanmıyon uzun yoldada kullanıcam dedin mi istanbuldan boluya 300km/yaklaşık 200tl (1sa.45dk.da) yaktım arkadanda 600tl radar cezasını eve postalamışlar ;) ayrıca 80lt lik depoda 200tl yakıt kaybolurken citigoda depoyu 150tl ye doldurmak ayrı bi güzel geldi :)

Mutluyum :))

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guven;422201
hocam istanbul trafiğinde o 250 nin anca 60ını ya kullanıyon ya kullanmıyon uzun yoldada kullanıcam dedin mi istanbuldan boluya 300km/yaklaşık 200tl (1sa.45dk.da) yaktım arkadanda 600tl radar cezasını eve postalamışlar ;) ayrıca 80lt lik depoda 200tl yakıt kaybolurken citigoda depoyu 150tl ye doldurmak ayrı bi güzel geldi :)

Mutluyum :))
katılıyorum beninde citigo almak gibi bir planım var.acaba 4 kişilik bir aile citigo ya sığarmı???? yaşantımızın % 99 u şehir içinde geçiyo.

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
iç mekan genişliği fena değil tahmin ediyorum a sınıfının en geniş modeli bayideki abla fabia ile arasında bir kaç cm var demişti tam hatırlamıyorum. Bagaj olarakta sanırsam 20lt gibi bir fark var.

Çevrimdışı kordsa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sitede citigoyu ilk alan kişi benim.şuana kadar tık demedi maşallah 4.5lt yakıyor içi geniş en azından ön kısım ben işe gidiş gelişlerde günde 45 km yol yapıyorum.küçük olması park yeri problemini de ortadan kaldırıyor.debriyajı direksiyonu çok hafif tavsiye ederim alın pişman olmazsınız

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benimki oldukça yeni henüz 700km lerde bende ortalama 4.5lt yakıyorum. Şu ana kadar bir sıkıntım olmadı yalnız daha önceki sıfır arabamda da yaşadığım bayırlarda debriyaj kokusu oluyor biraz zamanla azalacaktır. Yalnız otm isteyenler için test etmelerini tavsiye ederim şahsen ben yarı otm leri sevmiyorum nitekim citigoyu da test ettim yarı otm şanzıman bana göre değil her ne kadar kullandıklarım içinde iyilerden olsada ben sevmedim.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: guven;422274
Benimki oldukça yeni henüz 700km lerde bende ortalama 4.5lt yakıyorum. Şu ana kadar bir sıkıntım olmadı yalnız daha önceki sıfır arabamda da yaşadığım bayırlarda debriyaj kokusu oluyor biraz zamanla azalacaktır. Yalnız otm isteyenler için test etmelerini tavsiye ederim şahsen ben yarı otm leri sevmiyorum nitekim citigoyu da test ettim yarı otm şanzıman bana göre değil her ne kadar kullandıklarım içinde iyilerden olsada ben sevmedim.
Ne gibi tepkileri oldu ki sevemediniz?
Paylaşır mısınız?

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
tepki suresi cok uzun mesela gaza bastiniz araba one bir yigiliyor sanki gaza basmadinizda fren yaptiniz sonra sanziman 1-2 sn icinde anca dogru vitesi buluyor ve arac hizlanmaya basliyor ayrica vites degisimlerinin hemen hepsi hem yavas hemde yigilma var malesef ayrica daha once kullandigim yari otm.lerin hepsi bayirlarda sacmaliyordu bunda deneme firsatim olmadi ama muhtemelen aynidir cunku sistem ayni.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: guven;422669
tepki suresi cok uzun mesela gaza bastiniz araba one bir yigiliyor sanki gaza basmadinizda fren yaptiniz sonra sanziman 1-2 sn icinde anca dogru vitesi buluyor ve arac hizlanmaya basliyor ayrica vites degisimlerinin hemen hepsi hem yavas hemde yigilma var malesef ayrica daha once kullandigim yari otm.lerin hepsi bayirlarda sacmaliyordu bunda deneme firsatim olmadi ama muhtemelen aynidir cunku sistem ayni.
Opel Corsa Easytronic' te yaşadıklarımın aynısı. Yalnız Corsa' da S modu seçildiğinde bunun bir nebze önüne geçilebiliyordu. Citigo' nun şanzımanında da var mıydı bu seçenek?

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı problemi Golf de yaşadık, daha sonra şanzıman değişti zaten. Şimdiki Rav4 dede rampada kararsız vites geçişleri mevcut. Buna karşılık 1.7 dizel Mercedes Vaneo'muz vardı, torku yüksek olduğu icin hic vites değişimine ihtiyaç duymuyordu :)

Bu arada Citigo ile Fabia'nın elegance modelleri arasında fiyat farkı nerdeyse yok gibi.. Seçimim yine Fabia olurdu

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;422710
Opel Corsa Easytronic' te yaşadıklarımın aynısı. Yalnız Corsa' da S modu seçildiğinde bunun bir nebze önüne geçilebiliyordu. Citigo' nun şanzımanında da var mıydı bu seçenek?

Hatirladigim kadari ile yoktu corsa easytronik kullandim ondan bi tik daha iyi gibi geldi ama tam bi kiyaslama yapacak kadar test edemedim ilk izlenim olarak dusunun. en azindan hill holder var ;)