škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Citigo'ya talep çok!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Baylas;413827
Teste tabi tutulan fabia eski model ondandır :kiki:

Her iki Fabiş de 4 yıldız, eskisi de yenisi de

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Alıntı yapılan: lrfan;413834
Her iki Fabiş de 4 yıldız, eskisi de yenisi de

Citigo mu alsak ne yapsak :blg:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Baylas;413839

Oyuncak o  :)

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;413842
Oyuncak o  :)

O zaman Fabia ile yollara devam dikkatli ve temkinli olmak kaydı ile. Valla şu an Fabia Scout'tan çok memnunum  yakıt+performans olarak ama herzaman yaptığım gibi garantisi bitmesine yakın satıp başka bir skoda modeli düşünebilirim :) Octavia yada Superb hariç :++:

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ekim 2012 Türkiye’de en çok satan marka ve modeller – otomobiller
Posted on Aralık 7, 2012 0

Ekim ayında otomobil satışları yatay bir seyre geçti. ÖTV’nin artışıyla Eylül ayında yükselişe geçen satışlar Ekim ayında küçük bir düşüş gösterdi. Bunda tüketicilerin Kasım ayı başında düzenlenen Autoshow Fuarı’nı beklemeye başladıkları sonucunu çıkarmamız mümkün. Fuarla birlikte düzenlenen kampanyaların etkisini önümüzdeki ay Kasım satışlarında yukarı yönlü olarak göreceğimize inanıyorum.
İşte Ekim ayında ODD’nin (Otomotiv Distribütörleri Derneği) açıkladığı satış adetleri üzerinden oluşturduğumuz segment segment en çok satan araçlar listemiz…
Hazırlayan: Tulu DARICAN
A segmentinde yeni bir liderimiz var. Pazara yeni giren Skoda Citigo, 31 adetlik satışla listemizin en tepesine oturdu. Onu 26 adetlik satışla Citroen C1 modeli izliyor.
B segmentinde ayı birinci kapatan 2.132 adetlik satışla VW Polo oldu. VW’nin agresif fiyat politikasının Polo’nun da satışlarına yansıdığını görüyoruz. İkinci ise 1.708 adetlik satışla Hyundai i20 Troy’un oldu. Bu ay listemizde öne çıkan modelse yenilenen yüzüyle dördüncü sıradan araştırmamıza dahil olan Renault Clio oldu.
C segmentinde Renault Fluence birkaç ay aradan sonra 2.534 adetlik satışla Fiat Linea’yı geçti. Linea, 2474 adet satarak ikinciliğe geriledi. Üçüncü ise 2010 adetlik satışla Opel Astra HB.
D segmentinde VW Passat, 1 aylık aranın ardından tekrar liderliğe geri döndü. 545 adet satan VW Passat’ı, 530 adetlik satışla BMW 3 serisi izliyor.
E segmentinde Audi A6, 246 adetlik satışla birinci sırayı elde etti. BMW 5 serisi ise 228 adet satarak ikinciliği elde etti.
F segmentinde de Audi’nin atağını görüyoruz. 30 adet satan Audi A8 liderliğe yükseldi. Mercedes S Serisi ise 9 adetlik satışla ikinci sırada bulunuyor.
Kompakt SUV çekişmesinde Nissan Qashqai rakiplerine liderlik için izin vereceğe benzemiyor. 976 adet satan Qashqai’yi 806 adetlik satışla Dacia Duster izliyor.
Liderin değişmediği bir diğer sınıf Kompakt MPV segmenti. Ford C-MAX, 291 adetlik satışla ayı birinci tamamlarken, Renault Scenic 98 adetlik satışla ikinciliğe yükselmiş bulunuyor.
Pick-up segmentinde liderlik bir kez daha el değiştirdi. VW Amarok, 321 adetlik satışla liderliği Ekim ayı için ele aldı. Toyota Hilux ise 201 adetlik satışla Amarok’u takip ediyor.
LCV (Hafif ticari araç) sınıfında lider Ekim ayında da aynı. Fiat Doblo, 2529 adet satarak ayı birinci tamamladı. Ford Connect ise 1977 adetlik satışla ikinci sırada bulunuyor.

Hazırlayan: Tulu DARICAN

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;413839
Korkulacak bir zaafiyeti yok, 5 yıldızı engelleyen kabin içi değil, yaya güvenliği nedeni maalesef...yani yayaya çarpmalı kazalarda, yayanın aldığı zarar nedeniyle...
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2012, 12:42:45 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;414099
Korkulacak bir zaafiyeti yok, 5 yıldızı engelleyen kabin içi değil, yaya güvenliği nedeni maalesef...yani yayaya çarpmalı kazalarda, yayanın aldığı zarar nedeniyle...

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim aracımdan yana bir sıkıntım yok çok şükür Allah hepimizi büyük kazalardan korusun.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
cıtıgo güzel arac  aracın üzrine 195-50-15 jant lastik yapıcan 5cm de basıcan  1,0 60hp motora saip ama arac hafif  cadde de  ufaklığı sayesinde  alayına kafa tutar

Çevrimdışı arif1202

• Reis
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/arif.karatas
Ben fuarda inceleme şansı buldum,yanındaki mankene çok yakışıyordu :)

Çevrimdışı kordsa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şehir içi işe gitmekiçin kullanıyorum ortalama 4.5 lt yakıyor çok iyi bence 300 km yaptım çeyrek depo yedi.tavsiye ederim ekonomik araç isteyene.yanlız rampada bayılıyor onu da vites düşürerek hallediyorum.

Çevrimdışı syn022

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kordsa;415588
şehir içi işe gitmekiçin kullanıyorum ortalama 4.5 lt yakıyor çok iyi bence 300 km yaptım çeyrek depo yedi.tavsiye ederim ekonomik araç isteyene.yanlız rampada bayılıyor onu da vites düşürerek hallediyorum.

Sizin aldığınız araç ASG şanzımanlı olan mı? Manuel mi? Yakıt gerçekten bu kadar düşük mü? Boyum 1.96 olmasa hemen gidip alıcam 1 tane.

Çevrimdışı kordsa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: syn022;415773
Sizin aldığınız araç ASG şanzımanlı olan mı? Manuel mi? Yakıt gerçekten bu kadar düşük mü? Boyum 1.96 olmasa hemen gidip alıcam 1 tane.

Benimkisi manuel boyum 1.81 cok rahatım.sizede tavsiye ederim boy önemli değil
 Aracın içi yeterince geniş ve yüksek test sürüşu yapın derim.400 km oldu yarım depoya yaklaştı.

Çevrimdışı syn022

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kordsa;415871
Benimkisi manuel boyum 1.81 cok rahatım.sizede tavsiye ederim boy önemli değil
 Aracın içi yeterince geniş ve yüksek test sürüşu yapın derim.400 km oldu yarım depoya yaklaştı.

Edirne'ye henüz test aracı gelmedi 2 tane var satılan araç ama Test aracı yok malesef. Yıllarca dizel araç kullandım. Bilmiyorum yapabilirmiyim benzinliyle 400 km yarım depo şehiriçi mükemmel değer.

Çevrimdışı guven

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende şehir içi için tercih ettim Değerler doğrudur benim ortalamam 4.5-4.7lt(Manuel) civarında kabacana rota florya-levent-florya-ataköy-florya Boyum 1.77 sizin kadar uzun değilim ama gayet rahat 4 yetişkin için.