škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Frenleme sıkıntısı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sutlage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Değerli octavia sevenler. normalde frene bastıkça yavaşlayan daha da basma ile durduran bir frenim vardı. Ancak son zamanlarda frenlerim pedala bastıkça yavaşlamayan (bastıkça pedalın boşluğunu alıyorum) ancak devamında zınk diye tutan bir frene evrildi. Sanki sol ayak ile frene basıyor muşum gibi kullanır oldum. yavaşlamak için daha hassas, ayar yaparak basar oldum fren pedalına. (tam anlatabildim mi emin olamadım.
45 bin bakımında servis balatalar 5 bin km daha götürür, 50 bin i geçince gel değiştirelim demişti ancak ben değiştirmedim. km 60 bin oldu.

böyle bir şeyi daha önce yaşayan tecrübe eden yada çözen var mıdır?
fikirlerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir an önce balataları değiştirin frene bastığınızda ses vs var mı? Balatalar bittiyse disklere de zarar verirsiniz gerçi böyle bir durumda ekranda uyarı verir sorununuz balatalardan kaynaklı olabilir.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç kaç model benim 2015 rapidde de durum aynı. Fren tepkisi anlattığınız gibiydi zınk diye durur oldu boşluğunu aldıktan sonra. Benim de balatalar bitik sayılır ama balatadan ziyade fren hidroliği ile alakalı onu değiştirince düzeleceğini düşünüyorum. Normalde 2-3 senede bir değişmesi gereken bir sıvıdır.

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle