škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Active debriyaj pedalında titreme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
henüz 800 kmde olan aracımda debriyajda çok az titreme var. Sorun mu değil mi bilmiyorum , diğer kullanıcıların aracında durum aynı mı?

Çevrimdışı ayhan01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;578886
henüz 800 kmde olan aracımda debriyajda çok az titreme var. Sorun mu değil mi bilmiyorum , diğer kullanıcıların aracında durum aynı mı?

Benim araçta 800 km'de ben farketmedim. Biraz daha dikkatli inceleyeyim yarın akşam yazarım.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ayhan01;578918
Benim araçta 800 km'de ben farketmedim. Biraz daha dikkatli inceleyeyim yarın akşam yazarım.

Hocam kontrol edebildin mi?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Seyir esnasinda ayaginizi debriyaj uzerindemi tutuyorsunuz surekli.
Eger bu sekilde kullaniyorsaniz bu aliskanliginizdan vazgecin.
Debriyaj pedali  aracin yuruyen aksamina direkt bagli oldugundan o hissettiginiz titreme yol puruzlerinin neden oldugu titremedir. Hani doktorlarin sirtini dinledigi steteskop misali. Az veya cok bu yol sesleri bi sekilde debriyajdan hissedilir.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;579108
Seyir esnasinda ayaginizi debriyaj uzerindemi tutuyorsunuz surekli.
Eger bu sekilde kullaniyorsaniz bu aliskanliginizdan vazgecin.
Debriyaj pedali  aracin yuruyen aksamina direkt bagli oldugundan o hissettiginiz titreme yol puruzlerinin neden oldugu titremedir. Hani doktorlarin sirtini dinledigi steteskop misali. Az veya cok bu yol sesleri bi sekilde debriyajdan hissedilir.

yok hocam tabi ki sürekli üzerinde tutmuyorum. Araç durur halde de titreme var , motor titreşiminden kaynaklı titriyor. Diğer araçlarda da aynı mı çok merak ediyorum , ona göre servise başvurucam

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;578886

Bende de aynı araç var ancak titreme hissetmedim yalnız vites geçişleri kemikli.Debriyaja tam basılı iken mi kavramada mı yapıyor?

Çevrimdışı ayhan01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;579107
Hocam kontrol edebildin mi?

Hocam bugün dikkat ettim herhangi bir titreme yok.

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de sabah kısa süreli sürüşte test ettim.Aracım henüz 250 km de.Herhangi bir titreme olmadı.Servise götürüp bir baktırın bence.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Servise gittim herhangi bir sorun görmüyoruz dediler , titremeyi de kabul ettiler.Serviste manuel superb yoktu test için başka araçta kontrol edemedim. Bahsettiğim titreme debriyaj tam basılı iken çok hafif bir titreme , motor titreşimi gibi daha önceki araçlarımda hiç böyle bir şey yoktu.

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;580148
Servise gittim herhangi bir sorun görmüyoruz dediler , titremeyi de kabul ettiler.Serviste manuel superb yoktu test için başka araçta kontrol edemedim. Bahsettiğim titreme debriyaj tam basılı iken çok hafif bir titreme , motor titreşimi gibi daha önceki araçlarımda hiç böyle bir şey yoktu.
Hangi servise gittiniz?Bence sorunu çözmek istememişler veya onları aşan bir konu.Sonuç olarak titremeyi kabul ettiler diyorsunuz.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: creed;580155
Hangi servise gittiniz?Bence sorunu çözmek istememişler veya onları aşan bir konu.Sonuç olarak titremeyi kabul ettiler diyorsunuz.

Titreme için normal diyorlar hepsinde olurmus. Servis İstanbul Avek . Doğuş oto maslakta 11 temmuza randevu verdi bir de onlara göstereceğim

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;580171
Titreme için normal diyorlar hepsinde olurmus. Servis İstanbul Avek . Doğuş oto maslakta 11 temmuza randevu verdi bir de onlara göstereceğim

Avekte usta ile mi görüştünüz, yoksa servis danışmanları ile mi?

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;580173
Avekte usta ile mi görüştünüz, yoksa servis danışmanları ile mi?

Servis danışmanı ile fakat benim ısrarlarım doğrultusunda aracı atölyeye götürdüler ustaya gösterdiler sonra normalmiş deyip geri getirdiler. beni ustayla görüştrmediler