škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 tsi active yakit tuketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bugun aracimi teslim aldim,  buyukcekmeceden sisliye yer yer dur kalk trafikle geldim.   Yakit tuketimi otoparka kadar 5.6 olarak gosterdi.  Ama otooark icinde 5 kat dolasinca son olarak 6 litre gosterdi.  Bence su an icin cok iyi gibi

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kazasız belasız güle güle kullanın.Söylediğiniz güzergahı cogu zaman kullanan biri olarak yakıt tüketimi çok çok iyi diyebilirim hele bir de 1000-2000 km lerden sonra daha da düşecektir

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: creed;573758
Kazasız belasız güle güle kullanın.Söylediğiniz güzergahı cogu zaman kullanan biri olarak yakıt tüketimi çok çok iyi diyebilirim hele bir de 1000-2000 km lerden sonra daha da düşecektir

iyi dileklerin için çok teşekkürler hocam

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;573741
Arkadaslar bugun aracimi teslim aldim,  buyukcekmeceden sisliye yer yer dur kalk trafikle geldim.   Yakit tuketimi otoparka kadar 5.6 olarak gosterdi.  Ama otooark icinde 5 kat dolasinca son olarak 6 litre gosterdi.  Bence su an icin cok iyi gibi
Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Ben de  aynı aracı kullanıyorum, Sivasta. 4020km olmuş, şehir ici /dışı  karışık kullanımı 6.6lt/100km başlangıçtan beri. Şehir içi ise genelde 7-8lt. Şehir dışı 5-5.5lt şu ana kadarki değerlerim.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Trafiksiz sakin kullanim ama genellikle 3-4. Vites ortalamasi

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı Antalyadan aldım. 150 km antalya içinde yol yaptıktan sonra Konyaya geldim. Yolda yüksek devirlere çıkmadım ama viraj çıkışlarında çabuk hızlanma gibi aracı biraz zorlayarak yol aldım. Yakıt ortalamam 6,5 lt/100km. Suan Konyada trafiğin olmadığı bir güzergahta ev-iş arası kullanıyorum. işe gidiş 7lt (Soğuk motor ve tatlı bir rampa tırmanmam nedeniyle) eve dönüş 4,5 lt ile seyrediyor. Aracı yormuyorum, 2500 devir üzerine çok çıkmadım. Şuan araç 585km de. Bayiden çıkınca fullemiştim. Yakıt aldıktan sonra ortalama 6,5lt,  Aracı aldığımda 13km'de idi. Bunu da ortalamaya kattığımızda uzun süreli ortalama 7.1 lt. (Rodaj diye biz zorlamıyoruz ama adamlar baya zorlamışlar.)
Önceki aracım 1,6 mpi passat idi. Çok agresif (kırmızı ışıkta kalkışta devir kesiciye yakalanacak kadar) kullanmama rağmen ev iş arası ortalamam 8 lt idi.