škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapılardan gelen seslere karşı Würth Lastik Bakım Spreyi uygulaması ve sonuç

ordic · 22 · 4980

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, araçlarımızın kapı fitillerinden gelen ses sorunu farklı başlıklarda konuşuldu, diğer konu distribütör firmaya toplu mail atılması ile ilgili olduğu için ayrı başlık açmak istedim. 2016 başından beri kullandığım (12000km) aracımın sürücü kapısından son 4000 km'dir malum ses geliyordu. Bahse konu ses (belki sizinde dikkatinizi çekmiştir) yağmurlu günlerde fitiller ıslandığı için gelmezken, aracı bir kaç gün kullanmayıp tekrar kullandığımda daha belirgin olarak duyulabiliyor. Diğer konu başlığı altında Würth'ün spreyini okudum, HB'den sipariş beklemekle uğraşmak istemediğim için sanayiden komşumuza sipariş verdim ve dün akşam ürün geldi. Bugün ürünü uygulama fırsatı buldum. Ben kapıdaki gacırdamayı kapı kapalıyken kapının çerçeve kısmını parmağımda ittiğimde de duyabildiğim için spreyi önce kapının üzerindeki fitillere değilde, kapının kapandığı yerdeki conta-fitillerin üzerine uygulamadım ve iyice yedirdim (spreyin sağa sola yapışmaması için gazete tuttum altına, çünkü bir keresinde de Altur'a gittiğimde ses konusu için sprey sıkmışlardı ve hep cam açma kapama tuşlarının oralara kalıntılar sıçramıştı. Uygulayacak olanlar buna dikkat etsin. Bahse konu uygulamadan sonra kapıyı kapalıyken elimle ittirdiğimde sesin hala geldiğini anladım. Bu da sesin daha önceden bazı arkadaşların belirttiği gibi kapı camı çerçevesi üzerindeki keçeli fitillerden geldiği anlamına geliyordu. Bu kez bahse konu yerlere uygulama yaptım ve ses tamamen kesildi. Spreyin etki süresi ne kadardır bilmiyorum. Gözlemleyeceğim ve  tekrar ses gelmeye başladığında buraya yazacağım.

Not: Sadece sürücü kapısından ses geliyor olmasını, en çok şoför kapısının kullanılmasına bağlıyorum. Bu da ilerleyen zamanlarda diğer kapılardan da ses geleceği anlamına geliyor (umarım yanılırım). Aracımı çok seviyorum, eski golf'ümdeki tok kapı sesinide aratmıyor ama kapıların böyle olması beni üzüyor.

:wax2::wax2:

Çevrimdışı Ally_07

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;593007
Merhaba arkadaşlar, araçlarımızın kapı fitillerinden gelen ses sorunu farklı başlıklarda konuşuldu, diğer konu distribütör firmaya toplu mail atılması ile ilgili olduğu için ayrı başlık açmak istedim. 2016 başından beri kullandığım (12000km) aracımın sürücü kapısından son 4000 km'dir malum ses geliyordu. Bahse konu ses (belki sizinde dikkatinizi çekmiştir) yağmurlu günlerde fitiller ıslandığı için gelmezken, aracı bir kaç gün kullanmayıp tekrar kullandığımda daha belirgin olarak duyulabiliyor. Diğer konu başlığı altında Würth'ün spreyini okudum, HB'den sipariş beklemekle uğraşmak istemediğim için sanayiden komşumuza sipariş verdim ve dün akşam ürün geldi. Bugün ürünü uygulama fırsatı buldum. Ben kapıdaki gacırdamayı kapı kapalıyken kapının çerçeve kısmını parmağımda ittiğimde de duyabildiğim için spreyi önce kapının üzerindeki fitillere değilde, kapının kapandığı yerdeki conta-fitillerin üzerine uygulamadım ve iyice yedirdim (spreyin sağa sola yapışmaması için gazete tuttum altına, çünkü bir keresinde de Altur'a gittiğimde ses konusu için sprey sıkmışlardı ve hep cam açma kapama tuşlarının oralara kalıntılar sıçramıştı. Uygulayacak olanlar buna dikkat etsin. Bahse konu uygulamadan sonra kapıyı kapalıyken elimle ittirdiğimde sesin hala geldiğini anladım. Bu da sesin daha önceden bazı arkadaşların belirttiği gibi kapı camı çerçevesi üzerindeki keçeli fitillerden geldiği anlamına geliyordu. Bu kez bahse konu yerlere uygulama yaptım ve ses tamamen kesildi. Spreyin etki süresi ne kadardır bilmiyorum. Gözlemleyeceğim ve  tekrar ses gelmeye başladığında buraya yazacağım.

Not: Sadece sürücü kapısından ses geliyor olmasını, en çok şoför kapısının kullanılmasına bağlıyorum. Bu da ilerleyen zamanlarda diğer kapılardan da ses geleceği anlamına geliyor (umarım yanılırım). Aracımı çok seviyorum, eski golf'ümdeki tok kapı sesinide aratmıyor ama kapıların böyle olması beni üzüyor.

:wax2::wax2:

Yaklaşık 3 ayda bir özellikle mevsim geçişlerinde tekrarlamak gerekiyor. Ben de 2 senedir düzenli olarak kullanıyorum mecburen.

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim önceki C5 aracımda bu sesler kronikti ve en ucuz ve etkili çözümün Arap sabunu olduğunu söyleyebilirim. SuperB.de böyle bir sorunla henüz karşılaşmadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şimdi şöyle bir konu var . bu Würth denilen üründe 2 farklı tip var

resimde görülen ve daha önce linki verilmiş olanın üzerinde "lastik bakım ve yenileme sprey"i yazıyor
forumlarda hep bahsedilen ise slikon sprey bu ikisi farklı ürün slikon sprey hem 500 ml hem daha uygun fiyatlı.
acaba hangisi doğru olan . videolarda hep slikon sprey gıcırtılar için kulanıyorlar.

http://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-koruma/wurth-silikon-sprey-500ml-P129424220

http://urun.n11.com/parlatici-ve-temizleyici-sprey/wurth-lastik-bakimtazeleme-spreyi-P117739410

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
silikon  sprey doğru olan. Alternatif olarak eczaneden 1 litresini 10 liraya alabileceğiniz sıvı vazelini de öneririm. Neden mi? denedim, başarılı oldu çünkü

Çevrimdışı Ally_07

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bana serviste slikonsuz olanı tavsiye etmişlerdi, yapışma oluyormuş sanırım

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende silikonsuzu aldim burdaki linkten . Zaten silikonsuzun resimde direk kapi fitillerini gösteriyor. Yumuşatip esnekliği arrtiriyormuş .

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;596850
Arkadaşlar 1 ay geçti ve şimdilik ses yok :)
 Üstad havalar soğudu. Oradaki sıvının buharlaşma ihtimali azaldı. Ayrıca yıkarken/yıkatırken fitillerin silinmemesine dikkat ettiyseniz 2 ay daha gider :)

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ayran_Buz;596862
Üstad havalar soğudu. Oradaki sıvının buharlaşma ihtimali azaldı. Ayrıca yıkarken/yıkatırken fitillerin silinmemesine dikkat ettiyseniz 2 ay daha gider :)

temmuz ayı ortasında würth silikon sprey ile uygulama yapmıştım. Her hafta sonu da düzenli olarak tozunu süpürge ile çekerim. arada bir aracı yıkamama rağmen halen ses yok.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen yıl silikon sprey denedim. Biraz başarılı ama kalıcı ve kesin çözüm olmuyor. Ayrıca şunu söyleyeyim. Havalar soğuyunca ses tamamen kesiliyor. Ben hiçbir şey yapmama rağmen 3-4 aydır ses yok. Yer istanbul. Nisan mayıs olsun havalar 20 yi görsün hemen başlıyor ses. Hatta çok sıcak yaz aylarında araba güneş altında kaldıktan sonra kasisi bırak, düz yolda 20-25 ile giderken müziği kısın ve hafif frene dokunun ses yine gelir.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle olumlu sonuç aldığınız için sizleri kutluyorum arkadaşlar. :)
Bende aracımı yeni aldım. Sağ kapıdan çok az gıcırtı sesi geldiğini hissediyorum.
İlerde ses oluşmaması için şimdiden alıp bütün kapıların fitillerine sıkayım diyorum. Önlem amaçlı.
Ancak iki sorum olacak.
1.) Uzun vadede herhangi bir zararı (kuruma-çatlama-kopma vs.) olmaz değil mi bu silikon spreylerin?
2.) Çeşitli markalar var içlerinde en iyi sonuç aldığınız Würth  mü?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Mcrae22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bendede vardı edirne skoda servisinde ses yapan tüylü kısımlara zımpara yaptılar ve ses tamamen kesildi

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba, başlığın ilk mesajında bahsettiğim uygulamadan beri hala ses yok. Bu kadar uzun zaman etkisini koruyabileceğini sanmıyorum. Muhtemelen [MENTION=8442]bluevelvet[/MENTION] arkadaşın dediği gibi soğuk havalardan kaynaklı. Yani havalar ısınmaya başladıktan sonra 2. bir uygulama beni bekliyor.