škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yarış mavisinin ilk kazası (siz birde merso'yu görün :)

ordic · 40 · 7157

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, bu gün ailecek mecidiyekö tarafına gitmek için yola çıktık, E-5'i tıkalı görünce aksaray-taksim üzerinden çıkmak içi vatan cadddesine saptık, sapmaz olaydık. Saraçhane altgeçidini geçtikten sonra öndeki araç ani sayılacak bir fren yaptı ve durdu tabi bende aynı şekilde durdum ancak arkamdaki aracın sürücü duramadı ve bize çarptı bizde öndeki araca birazcık çarptık. Fotoğrafları çekip müsait bir yerde tutanağı tanzim ettik. Öndeki araçta hasar oluşmadığı için çekip gitti bizde tutanağa geçirmedik. Akşam gözü ile anlayabildiğim kadarı ile benim aracında ön tarafında en ufak birşey yok, sadece plakaya bir vida terslemesine saplanmış (bu vida benim arabanın plakasının arkasındanmı çıktı öndeki araçtanmı benim plakaya saplandı anlamadım). Arka tarafta ise bagaj kapağında, tamponda hasar var bagaj kapağının baskısı ile sağ stop lambası yerinden kımıldamış. Neyse az evvel eve geldik ve aracı park ettim, aracı hemen stop etmedim. Biraz bekledim ama stop ettikten sonrada fan sanki yaz ayındaymışız gibi çalıştı bir süre. Bu durum normal midir? yoksa aracın önünde tampon hasar almadan radyatörde yada kayışlarda bir soruna neden olmuş olabilirmi? Belki de ben biraz evhamlıyım. Yarın aracı aldığım yere Rami'de bulunan Atik Otoya götürmeyi planlıyorum. Sizce de öylemi yapmalıyım yoksa İstanbul'da daha ilgili ve ehil olarak tavsiye edebileceğiniz bir yetkili servis olur mu?
Ben trafikte azami dikkati gösteririm, ama başka birisinin gelip vurmasına yapacak çok bir şey yok. Bu benim hep korktuğum bir şeydi. Kaza işi kötü birşey. Allah sizleri esirgesin.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2016, 15:04:45 Gönderen: Uğur Akar »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Yazık olmuş güzel arabanıza.
%100 haklı çıkarsınız ve tutanağı ve fotoğrafları doğru doldurduysanız, karşı tarafın sigortasından yaptırırsınız. Onarımdan sonra DEĞER KAYBI davası mutlaka açınız.
Aracınız değeri durduk yere düşmüş oldu, en azından zararda olmayın, paranızı alın.
İnsanın canı sıkılıyor tabii böyle durumlardan. Metropollerin trafiği hakkaten çok iğrenç, bir de buna türk insanın dikkatsizliği ve arsızlığı eklenince, empati yoksunu bir toplum ortaya çıkıyor.
Tüm olay güvenli sürüş mesafesinin bırakIlamamasından kaynaklanıyor ve tabii dikkatsizlik.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun. Fan alakasizdir dpf calismistir falan takilmayin.

En buyugu bu olsun

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim. Bana çarpan kadın sürücü iyi birisiydi (şanslıyım, çünkü bir keresinde arabasını geri kaçırıp içinde bulunduğumuz iett'ye geri geri çarpan bir kadın şöför iett şoförüne bana sen çarptın dediğini görmüşlüğüm var :) ) yada sigortası da olmayabilirdi. Bunlara dua eder olduk artık. Merso'nun da fotosunu atayım da kim galip gelmiş kamu oyu kadar versin :)
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2016, 15:05:26 Gönderen: Uğur Akar »

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;560494
Geçmiş olsun. Yazık olmuş güzel arabanıza.
%100 haklı çıkarsınız ve tutanağı ve fotoğrafları doğru doldurduysanız, karşı tarafın sigortasından yaptırırsınız. Onarımdan sonra DEĞER KAYBI davası mutlaka açınız.
Aracınız değeri durduk yere düşmüş oldu, en azından zararda olmayın, paranızı alın.
İnsanın canı sıkılıyor tabii böyle durumlardan. Metropollerin trafiği hakkaten çok iğrenç, bir de buna türk insanın dikkatsizliği ve arsızlığı eklenince, empati yoksunu bir toplum ortaya çıkıyor.
Tüm olay güvenli sürüş mesafesinin bırakIlamamasından kaynaklanıyor ve tabii dikkatsizlik.

Hocam bu değer kaybı tazminatını artık sigortalar dava açmadan karşılıyor diye bir şey duyduğumu hatırlıyorum. Dava açmadan halledemez miyiz acaba?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.
2 tarafta kaybetmiş, kazanan mavi olmuş.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değer kaybı için ayrıca talepte bulunmanız gerekir ancak plastik aksam son yasa düzenlemesi ile dğee kaybına dahil değil sadce sac kısımlar dahil. Geçmiş olsun Allah uçak kazasından korusun gerisi hallediliyo

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fotoğraftan anlaşılabildiği kadarı ile sizce bagaj kapığı tamir edilirmi? yoksa değişmesimi daha sağlıklı olur? Babamın aracına da bu şekilde arkadan çarpmışlardı, çarpanın sigortası yoktu tanıdığı ustaya götürdük. Aracı teslim aldık kullanmaya başladık arka park sensörlerinde sorun olduğunu gördük, rıza gösterdik :) şimdi 2 aylık arabayı servisten teslim aldıktan sonra bir yerinde çalışmama sorun görürsem üzülürüm.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Yalnız moralinizi bozmak istemem ama tampon indiğinde arka panelinde en az 5-10 cm kaymış olduğunu göreceksiniz,hasar gözüktüğüyle sınırlı değil yani. Mersonun hem burnu alçak hem frenle vurmuş hem de sizin tok yere gelmiş hasar az bile :) Benzer bir kazayı Passatla yaşamıştık,görünürde bir bagaj kapağı hasarlı diye sevinirken tampon inince durum kötüydü :)

Çevrimdışı R_FAKILI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kardeşim geçmiş olsun ALLAH C.C. beterinden korusun inşaallah. Hallolur düzeltme işlemi ile tabi serviste bunu görüşmen gerekecektir.